Що таке IMAX Enhanced? Відео та транскрипція

Posted by admin 21.08.2019 0 Comment(s) Hi-Fi події,Домашні кінотеатри,

Що таке IMAX Enhanced? Як мікшується звук і чому він відрізняється від інших форматів об'ємного звучання і візуальних технологій? Філ Джонс з Sound United відповідає на ваші питання і пояснює, чому IMAX Enhanced краще, і як отримати його для домашнього кінотеатру!

Доброго дня! Я Філ з Sound United. Нас часто запитують про нові формати об'ємного звуку. І одним з них, звичайно ж, є IMAX Enhanced. Моя роль в Sound United - менеджер з навчання. Я хлопець, який повинен ходити і розпитувати всіх інженерів і кіностудії про всі ці конкретних технологіях. Я приділяю багато часу спілкуванню з людьми з IMAX і DTS, а також зі студіями і нашими інженерами з Sound United, які створюють прекрасні продукти, щоб отримати ту інформацію, про яку ви запитуєте.

Отже, у мене є список карток з базовими питаннями, які ви розмістили в Facebook. Я збираюся пройтися по ним і спробувати відповісти.

Найбільш поширений питання, який ми отримуємо:

Що це? Навіщо мені це треба? Як мені це отримати?

Що це?

Це союз IMAX і DTS, покликаний принести і спробувати передати в вашому домі ті відчуття, які ви відчуваєте в кінотеатрі IMAX.

Навіщо мені це треба?

Ну, це просто. Ви ходите в кінотеатр на найсвіжіші кіноновинки. Наприклад, якщо ви підете в один з театрів Edwards 18, ви помітите, що там фільми доступні в IMAX, 3D, Dolby Atmos, Dolby Vision, DTS: X, Ультраширокий форматі. З різними пропорціями екрану, ефектами і враженнями в кожному з цих театрів.

Але коли ви купуєте Blu-Ray, або коли ви дивитеся фільм на Netflix або Amazon, то це дає вам можливість відчути тільки один з варіантів вражень.

Мета IMAX Enhanced - створити відчуття, ніби ви потрапили в театр IMAX, що буде відрізнятися від того, як якщо б ви пішли в звичайний кінотеатр.

Чому?

Тому що екран IMAX - більше. Він має більш високе співвідношення сторін, тому, іноді, він покаже вам більше інформації зверху і знизу. Також, відрізняється розташування динаміків, відрізняється їх розмір, тому аудиопоток передається інакше. Так що все виглядає по-іншому, і насправді звучить інакше.

І ми поговоримо більш докладно про те, що вдає із себе кожен аспект.

Які особливості це дає щодо інших форматів?

По перше. Я приведу вам швидкий приклад: колонки в кінотеатрі IMAX - дуже великі. Звук мікшується в повному динамічному діапазоні. Максимальний звуковий дозвіл: від самого тихого звуку до гучного.

Максимальна динаміка.

Більшість релізів для домашнього використання або для «ближнього поля», насправді зменшують динамічний діапазон в сигналі, бо ваші колонки не створені для таких масштабів. Виконуючи деякі настройки в AV-ресівер і в джерелі, ми можемо надати вам той самий повний динамічний діапазон. Ті відчуття, які ви отримуєте в кінотеатрі IMAX, тепер і у вашому домі.

У театрі IMAX немає LFE. Ні виділеного потоку ".1".

Кожен канал відсікається на певній частоті і весь сигнал нижнього регістра подається на сабвуфер. Так як немає каналу ".1", це очевидно іншої аудіо- потік, відмінний від того, який ви зазвичай чуєте (у себе в ДК).

Що стосується частини відео. Коли ви йдете дивитися фільм в IMAX, співвідношення сторін екрану складає 1.43: 1 або 1.90: 1 і передає більше інформації, ніж коли ви дивитеся широкоекранний реліз в кінотеатрі. Вони не беруть широкоекранний реліз і зрізають його з боків.

Що вони роблять, якщо є логотип IMAX? Вони відсікають верх і низ. Це та важлива інформація, яку ви повинні побачити, але не бачите зазвичай, якщо режисер робив цей фільм в пропорціях IMAX.

Це залежить від творців контенту, але тепер є різні варіанти відео, коли вони готують до випуску диск. Якщо ви дивилися що-небудь, наприклад, фільм з Томом Крузом, і його верхівка була відсічена прямо нагорі його голови, то тепер ви дійсно побачите, ви зможете побачити, більше зображення над ним і під ним. Якщо ви бачили щось на кшталт «Месники: Війна нескінченності» і ви дивитеся на Ваноса і це широкоекранна версія, частина його голови була відрізана, а потім, коли IMAX випустила свій реліз, ви змогли б побачити більше над ним і під ним.

Отже, інші пропорції.

Наступна річ - в театрі IMAX абсолютно величезні екрани. І виходить так, що зернистість плівки, яка подобається на екрані нормального розміру, може відволікати увагу на такому великому екрані. IMAX десятиліттями працювала над технологією, яка називається DMR. По суті, це цифрове шумозаглушення. Спосіб зменшувати зернистість плівки, в той же час залишаючи зображення кінематографічним. Це означає, що картинка буде виглядати чіткіше.

Часто, коли ви купуєте Blu-Ray, відео контент виглядає відмінно, якщо у вас є вдома проектор . Але, у багатьох випадках, коли ви будете дивитися його на панелі 4K або 8K, телевізор сприйме цю зернистість фільму як сигнал і буде небажаний ефект, як іскристий шум. Зменшений рівень зернистості плівки на зображенні буде виглядати краще на плоскій панелі, так як зернистість плівки буде менше відволікати від перегляду. Зернистість все ще буде помітна, буде виглядати кінематографічно, але вона не буде відволікати, особливо на плоскій панелі. Таким чином, ви отримаєте сигнал, з великим об'ємом інформації, отримаєте більш чітку картину і отримаєте доступ до кращого зображенню або до зовсім іншої зображенні.

Який навколишній звук краще? Стандартний DTS: X, Atmos або IMAX Enhanced?

Sound United це не вирішує. Ми хочемо дати вам варіанти. Контент створений в трьох різних версіях. Наша мета - дати вам саме те, чого хотів творець цього матеріалу, щоб ви це почули в різних версіях, і ви, як ентузіаст, можете вибрати ту, яку вам зараз подобається.

Так само, як ми сперечаємося: «Який звук або який ремастера Pink Floyd краще, 1978-го або 1994 го?»

Тепер ми можемо посперечатися, який формат навколишнього звуку краще: IMAX Enhanced, DTS: X або, може бути, Dolby Atmos?

Ми хочемо дати вам вибір. І нам ніколи не варто бути кимось, хто не хоче більшого вибору.

Отже, більш чітке зображення, різні співвідношення сторін і інше звукове полотно, з цього всього ви можете вибрати те, що ближче до того, що ви бачили або чули в кінотеатрі IMAX, що здалося більш динамічним. Це ключові особливості всіх форматів.

Як це впливає на мої враження від перегляду?

Ви отримуєте інший вибір. Ви отримуєте інший досвід, і ви можете вибрати, який варіант ви хочете використовувати.

Чи буде це доступно на всіх Blu-ray? Це буде доступно. Студії подумають і визначаться, які релізи вони хочуть випустити. Не кожен диск буде випущений в IMAX Enhanced. Це залежить від творця контенту і студії, що вони хочуть випустити. Кілька студій вже оголосили про це. Sony оголосила, що вона готує релізи, такі як «Джуманджі» і «Людина-павук: Повернення додому», «Веном» і фільм під назвою «Альфа».

Отже, вже є кілька фільмів, випуск яких оголошено. Крім Blu-Ray, велика частина того, що ви побачите, буде передаватися через потоковий контент. Потік легше поширювати. Отже, ви ще побачите багато такого контенту, в першу чергу, на потокових сервісах.

Таким чином, перевага IMAX Enhanced полягає в тому, що IMAX Enhanced ґрунтується на двох базових технологіях, які можна знайти в 4К HDR матеріалі.

Перша, являє основу зображення - це HDR10, є форматом, або фундаментом, або основний специфікацією для HDR. Це означає, що картинка сумісна з будь-яким 4K HDR телевізором.

Друга, полягає в тому, що IMAX і DTS скооперувалися для передачі звукового контенту. Отже, основа формату IMAX Enhanced - це кодек DTS: X. У підсумку, він сумісний з будь-яким ресівером DTS: X або навіть звуковий панеллю DTS.

Чи отримаєте ви всі переваги? Ні.

Чи отримаєте ви деякі з них? Так.

І, якщо говорити про DTS і сертифікованих пристроях IMAX Enhanced, коли справа доходить до AVR, то ресивери починають вносити коригування, щоб максимізувати продуктивність того формату, в якому знаходиться запис на цьому джерелі.

Що веде мене до наступного питання, який я весь час чую:

Чи потрібен мені телевізор або AV -ресівер, сертифікований IMAX, щоб насолоджуватися цим форматом? І, якщо так, то чому?

Ви побачите, що будуть дисплеї, які сертифіковані IMAX, і будуть ресивери, або AV-ресивери, або АV-процесори тощо, які сертифіковані IMAX.

Є дві сторони цього питання.

Коли ви купуєте дисплей, сертифікація IMAX означає, що дисплей був протестований на відповідність вимогам до кольору, чіткості і контрастності, які, на думку IMAX, дадуть вам ті враження, які, на їхню думку, ви повинні отримувати у себе вдома.

Це скоріше сертифікація, благословення, схвалення, яке дасть вам правильні враження.

Чи означає це, що якщо у вас є відмінний 4K HDR телевізор, ви не побачите таких же візуальних відмінностей? Ні. Це просто означає, що він не був протестований і сертифікований IMAX і DTS.

Коли справа доходить до AVR - все трохи інакше. Якщо ви ставите цей диск в ваш Blu-ray-плеєр, то він буде працювати в будь-якому 4K або UHD Blu-ray-плеєрі. Коли я ставлю диск IMAX, то потрібний навколишній звук буде доступний, але є деякі коригування, які необхідно провести. З звичайним Blu-ray диском, якщо я підключу звичайний AV-ресивер з DTS: X, відтворення буде просто в форматі DTS: X.

Якщо я вставлю цей диск в Blu-Ray-плеєр і відтворю його на AV-ресівері IMAX Enhanced, наприклад, на Denon AVR-X4500H , буде помітний прапорець на цьому контенті і на передній панелі ресивера, замість звичайної мітки Atmos, Dolby Surround або DTS : X Master Audio, буде мітка IMAX DTS: X.

AV- ресивер Denon AVR-X4500H

Ресивер виконає внутрішні коригування своїх рівнів, налаштувань кросовера і безлічі інших вимог, які вказує DTS, щоб гарантувати те, що цей формат відтворюється правильно в вашому домі і ви отримаєте враження, які вони задумали.

Трохи пізніше ми зайдемо в меню і я покажу вам, що при виявленні мітки IMAX Enhanced, в ресівері передбачений прихований підрозділ меню, що з'явиться, і ви можете внести деякі невеликі зміни.

Ми поговоримо про те, що це за настройки, і пізніше розберемося з технічними питаннями.

Чи потрібно мати сертифіковану техніку IMAX Enhanced, щоб використовувати особливі пропорції?

Співвідношення сторін буде прописано на диску. Воно просто буде фіксуватися при записі диска. Шумозаглушення також вже записано на диску.

Отже, якщо у вас є відмінний дисплей, навіть якщо він не сертифікований, якщо це якісний дисплей, ви все одно отримаєте всі ці візуальні переваги.

Пам'ятайте, що AV-ресивери насправді вносять коректування, грунтуючись на вхідному сигналі. Всі ресивери демонструватимуть різницю. На дисплеях ж, якщо у вас вже є відмінний TV, то, що ви бачите, буде виглядати так само, як якщо б це був сертифікований дисплей.

Чи буде реальна вигода і відчутні аудіо і відео відмінності між IMAX Enhanced і іншими дисплеями, іншими системами? У чому я побачу різницю в порівнянні з ТОП-овим AV-ресивером дворічної давності?

Так, ви побачите різницю. Набір якостей іншої. Ефекти будуть звучати інакше, динаміка буде іншою, картинка буде виглядати по-іншому.

Так, ви побачите різницю, навіть якщо ви будете порівнювати результат з дуже хорошою системою дворічної давності.

Який варіант кращий? Це ви вирішуєте самі.

Наша робота в наданні вибору, а у вас є можливість вибирати той варіант, який ви хочете. Ви можете хотіти цю додаткову зернистість плівки, і вам може не подобатися DMR, але більшості людей це дійсно подобається.

Але це завжди ваш вибір, який диск ви вирішите придбати. Будь то диск IMAX Enhanced, стандартний DTS: X або Atmos з підтримкою 4K Blu-ray.

Про одну з специфікацій, якщо ви подивитеся на зворотний бік, це один з перших випущених 4K Blu-ray дисків, який позначений «IMAX Enhanced». Можна побачити напис IMAX Enhanced на лицьовій стороні. Тут також згадується про HDR10 +.

Чи буде у мене можливість насолоджуватися зображенням, навіть якщо мій дисплей НЕ HDR10 +?

Отже, найкращий спосіб зрозуміти це: IMAX Enhanced, його аудіо частина - це поліпшена версія DTS: X з іншим аудіо потоком.

"HDR10 +" - це просто розширена версія HDR10. HDR10 є основою і відтворюється на будь-якому 4K HDR телевізорі. HDR10 + просто додає те, що називається динамічними метаданими. Інформацію кадр за кадром або епізод за епізодом, телевізор використовує Двотональна карту, щоб гарантувати, що ця інформація не втрачено і яскраві області не "вимиті", коли ви відтворення відеозаписів.

Багато високоякісні телевізори не потребують динамічних метаданих, що надаються диском. Вони самі можуть виміряти це, кадр за кадром.

Саме тому перші сертифіковані IMAX Enhanced телевізори не мають HDR10 +.

Якщо ваш телевізор може використовувати HDR10 + - відмінно! Але це не означає, що ви не можете випробувати якість зображення на телевізорі без HDR10 +, стандартному телевізорі HDR10, який був сертифікований першим, або навіть на проекторі.

Тобто, це додаткове розширення. HDR10 + є додатковою опцією IMAX Enhanced, але не є обов'язковою вимогою.

Чим це відрізняється від сертифікації THX?

Сертифікація THX була розроблена, тому що колись Джордж Лукас пішов в кінотеатр, і те, що він там почув, не відповідало по-справжньому того звуку, який він записував в своїх студіях. Так був придуманий список параметрів і специфікацій, щоб гарантувати, що ефекти будинку і в кінотеатрі будуть ідентичні тому, як вони були задумані в студії. Це відмінна штука.

Різниця між THX і IMAX Enhanced полягає в тому, що IMAX Enhanced має сертифікацію. Телевізор або дисплей і AV-ресивер повинні відповідати рівню технічних характеристик, наприклад, телевізор повинен мати певний динамічний діапазон, яскравість, кольору, чіткість.

AV-ресивер повинен працювати на певному рівні і мати певну кількість налаштувань. Однак, він виходить за рамки цього.

Наступне, як ми вже говорили, картинка інша і мікс звукової доріжки інший. Так що, так, IMAX Enhanced це сертифікація, але це також новий контент.

Отже, це сертифікація і нова версія контенту.

Наступна річ: якщо у вас є AVR, ресивер, коли він виявляє цю мітку в контенті, то буде вносити зміни в свої настройки, грунтуючись на вимогах IMAX і базових показниках, які ви встановили при налаштуванні AV-ресивера або препроцесора за допомогою Odyssey.

Це сертифікація, це нова версія контенту і це модифікація, яка виконується всякий раз, коли такий сигнал фіксується ресивером. Тобто, це сукупність особливостей.

Що потрібно, щоб випробувати IMAX Enhanced, а також IMAX DTS? Чи потрібно просто

купити спеціальний диск, а AV-ресивер просто підлаштується під нього?

Так. У чому полягає зручність, якби ви взяли щось на зразок нашого Denon? Ви виконаєте калібрування «Odyssey» і всі свої настройки, які ви зазвичай робите. Встановіть колонки для DTS: X і Dolby Atmos.

Друге. AV-ресивер розпізнає мітку IMAX Enhanced і контент. Налаштування ресивера будуть змінюватися і вносити зміни в його роботу.

Отже, дозвольте мені показати вам, що я маю на увазі, на ресівері позаду мене.

Якщо ви дивитеся фільм і входите в меню параметрів на Blu-ray плеєрі, він просто покаже DTS: X. Таким чином, в опціях Blu-ray НЕ буде сказано, що ваш програвач Blu-ray виводить мітку IMAX Enhanced.

Але якщо я зайду в AV-ресивер і натисну кнопку «Info», ви побачите, що подається сигнал тепер каже «IMAX DTS: X», і він виводиться як IMAX DTS: X.

Якщо я зайду в налаштування «Movie» або натисну маленьку кнопку «Movie», де ви можете вибрати різні настройки фільму, такі як стерео і п'ятиканальну стерео, а також Auro 3D, через секунду після завантаження диска, ви помітите, що тепер є можливість вибрати IMAX DTS: X.

Таким чином, ця установка не відображається, якщо в програвачі немає диска.

Далі ...

Отже, скажімо, я заходжу сюди і вибираю DTS: X тут. Тепер будуть додаткові настройки меню на телевізорі, якщо я зайду в AV-ресивер, в настройки, перейду до аудіо, піду вниз, щоб перейти до параметрів об'ємного звучання, ви помітите, що насправді тут є налаштування IMAX.

«Auto» означає, що всякий раз, коли ви бачите мітку IMAX Enhanced, буде виконуватися настройка в ресівері, щоб він працював як рекомендовано IMAX.

Якщо такий варіант вам не подобається, ви можете відключити його, і ресивер буде відтворювати диск, як якщо б це був стандартний диск з DTS: X.

Наступне, що ви бачите тут - настройка Аудіо. Одна з речей, яку вона виконує, це те, що називається базовим управлінням.

Отже, «Auto» означає те, що ви не позначаєте розміри кожної колонки, незалежно від того, наскільки вона велика. Як в моєму домі, у мене все колонки великі. Всі мої колонки встановлені на «large», і у мене є LFE. Мій сабвуфер працює тільки від каналу "0.1", але все баси для всіх інших каналів подаються на основні колонки.

Оскільки IMAX більш динамічний, ви можете пошкодити динаміки, намагаючись це зробити. Тому, вони (IMAX) турбуються про це. Вони не хвилюються за якість свого контенту, але вони були стурбовані тим, що колонки у багатьох людей не зможуть впоратися з таким динамічним діапазоном.

Отже, що вони роблять? Теж, що і в кінотеатрі IMAX, де немає LFE. Кожен канал відсікається, якщо я ввійду в ручне управління, на 70 Герц. І все, що нижче 70 Гц, для всіх каналів відправляється на сабвуфер.

Але, що мене турбувало: що станеться, якщо у мене буде набір дійсно хороших колонок, таких які робить Definitive Technology , ці повнодіапазонні акустичні системи BP9080 . А я хочу, щоб нижній бас звучав, і вони дійсно можуть його легко відтворити.

Акустична пара Definitive Technology BP 9080

Отже, тепер у мене є можливість увійти в налаштування меню і вказати, що я хочу, щоб мої основні колонки грали трохи нижче, а сабвуфер стартував трохи вище. І я можу вносити такі зміни.

Причина, по якій вони зробили це, якщо ви хочете технічних подробиць, полягає в тому, що обладнання IMAX має набагато більш круту лінію кросовера між низьким і максимальним рівнем сигналу. Це називається кросовер четвертого порядку з одночасним посиленням в 24 дБ. Кросовери і ресивери працюють всього з 12 дБ.

Отже, що відбувається, коли ресивер отримує сигнал IMAX? Він направляє 12 дБ на сабвуфер і 12 дБ на основні колонки. В кінцевому підсумку виходить: 12 і 12 одно 24. Це один із способів досягти правильних налаштувань кросовера. Все це потрібно тільки для контенту IMAX.

Вам не потрібен кросовер в 24 дБ для стандартного контенту, яка не готували для цього. Ось чому ці опції не з'являлися раніше, їх видно тільки в настройках IMAX.

Будуть також відбуватися такі коригування, як підвищення рівня, зміна гучності тощо, з колонками об'ємного звучання, щоб передати відчуття, які були задумані.

Тепер я натискаю "Stop" і ставлю звичайний диск знову. За замовчуванням всі повернеться до ваших звичайних налаштувань або параметрам калібрування Odyssey. AV-ресивер все робить самостійно.

Чи потрібно змінювати положення колонок? Ні. Встановлюйте свою систему так, як ви це зазвичай робите. 5.1.4 або 7.1.4, як ви зазвичай налаштовуєте свою систему.

Всякий раз, коли AV-ресивер отримує певний сигнал, він виконає налаштування на основі необхідних параметрів!

Як встановити фільтр верхніх і нижніх частот? Я рекомендую залишити в «Auto», якщо ви не впевнені, що знаєте, як налаштовувати це вручну. Якщо залишити в «Auto», звучання все одно буде вражаючим. Ніхто з тих, кому ми демонстрували звук, ніколи не скаржився на те, як в IMAX здійснюється управління нижніми частотами.

Вимоги до апаратного та програмного забезпечення? Ми вже говорили про це. Відмінний 4K HDR телевізор. Якщо ви хочете бути впевнені, що картинка буде саме такою, якою вам її обіцяли або якою вона має бути. Купіть телевізор сертифікований IMAX.

Якщо вам потрібен AV-ресивер і ви хочете, щоб він налаштовувався на належні параметри, переконайтеся, що у вас є ресивер з сертифікацією IMAX, такий як Denon AVR-X4500H. Щоб бути впевненим, що, коли він виявить входить звуковий потік, він внесе оптимальну корекцію, яка забезпечить вам максимальний звуковий ефект.

Також вам буде цікаво: IMAX Enhanced: актуальні питання та відповіді на них

І останнє, про що запитують:

А як щодо контенту?

Як я вже зазначав, фільми - готуються. Прямо зараз є два фільми: «Подорож в південну частину Тихого океану» і «Прекрасна планета» які є першим матеріалом, випущеним IMAX. І скоро будуть нові фільми, які ви побачите на FandangoNOW.

Отже, сподіваюся, що я відповів на більшість питань, які у вас були, і ми скоро знову поспілкуємося ...

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Leave a Comment