Denon AH-GC25W і Denon AH-GC25NC - за крок до аудіофіли

Posted by admin 22.05.2020 4 Comment(s) Hi-Fi події,

Як ви вже, напевно, знаєте, ваш покірний слуга все ще "на темній стороні аудіофіли" - спроби злізти з важких наркотиків у вигляді складно сконструйованих навушників з неодмінно проводовим підключенням (під провідним мається на увазі літцендрата на 672 провідника) і окремим відтворює пристроєм успіхом не увінчалися ...

ВСТУП

Представлені Denon весною 2019 року навушники лінійки Global Cruiser, хоч і на одну особу (більш того, повторюють дизайн родоначальника всієї лінійки, модель Denon AH-GC20), але, як показало ближче з ними знайомство, а також спроба через них, як через чарівний портал, повернутися в світ нормальних людей (про знайомство і спробі читайте в огляді моделі AH-GC30 ) - повні сюрпризів, відмінностей і взагалі представляють те, що ми, споживачі, найбільше цінуємо - вибір.

Як ви вже, напевно, знаєте, ваш покірний слуга все ще "на темній стороні аудіофіли" - спроби злізти з важких наркотиків у вигляді складно сконструйованих навушників з неодмінно проводовим підключенням (під провідним мається на увазі літцендрата на 672 провідника) і окремим відтворює пристроєм успіхом не увінчалися . Все ще віддаю перевагу прослуховуванню по кабелю hi-res-форматів з карти пам'яті, попри те функціоналу та комфорту, які дають стрімінговие сервіси, в тому числі доступний з хитрощами в нашому регіоні Tidal, що забезпечує задовільний для вимогливого слухача якість фонограми.

Але, хай можна і посперечатися, я залишаюся людиною адекватним і не можу не погодитися з тим, що навушники на кшталт лінійки Global Cruiser - є той самий комфорт, функціонал і зручність (практично функціонально-вартісний баланс), заради якого можна поступитися передачею найдрібніших фактур НЧ і максимальною довжиною обертонів. За тиждень мого експерименту ( см.обзор AH-GC30 ) я оцінив те, наскільки зручні і повсюдно застосовуються такі навушники (моя тисячодоларові Andromeda жодного разу не стали в нагоді під час ігрових сесій на PS4).

А що до якості звуку - всі мої причіпки і побажання залишаються незрозумілими для 99% людей, в принципі використовують навушники для прослуховування музики. Приклад цього моя дружина, для якої навушники все вище 300 $ звучать практично однаково (за винятком Focal Utopia, але це і не навушники, а акустична система, що носиться на голові, чесслово). А якщо тебе цілком задовольняє звук, то навіщо платити більше і страждати зі зміною проводів, пошуком "правильної" оцифровки і картами пам'яті, місце на яких норовить вичерпатися в самий невідповідний момент. Залиште страждань цьому 1% аудиофилов, це наша вотчина.

Ритм сучасного життя (нехай в нього і втрутився режим вимушеної ізоляції) зводить вимоги до предметів споживчої електроніки до максимально простому, чи не обтяжливим режиму експлуатації. Іноді просто не залишається часу на дрібні радості життя на зразок музики або аудіокниг. Ось тут-то і бездротові навушники приходять на виручку. Так, TWS-моделі зараз як ніколи популярні, але, на мій слух, їм ще далеко до можливостей повнорозмірних моделей, хоча відставання скорочується і те, що серйозні бренди на кшталт Sennheiser приділяють цьому сегменту ринку неприховане увагу, говорить про світле майбутнє пристроїв цієї ніші.

ТЕХНОЛОГІЇ, ДИЗАЙН, УПАКОВКА

Отже, ось ми і підійшли до лейтмотиву цього тексту - моделям молодшої категорії лінійки Global Cruiser від Denon, AH-GC25W і AH-GC25NC .

Упаковка навушників відмінностей від AH-GC30 не має, але, гостре око перфекціоніста, зазначив, що у AH-GC25W упаковка приблизно на 1 см ширше і півсантиметра вище. При тому, що AH-GC25W відрізняються по комплектації від AH-GC30 і AH-GC30NC - на відміну від них, в AH-GC25W як в самій доступній моделі в лінійці замість кофра на змійці для зберігання і транспортування передбачений простий мішечок зі штучної тканини. В іншому ж ми має стандартний набір з кабелів для підключення: два кабелі з 3,5-мм Г-образним джек (з гарнітурою і без), а також плоский micro-USB кабель. Про своє обуренні щодо вибору саме цього комутаційного інтерфейсу я вже висловився в огляді AH-GC30. І повно буде.

Диявол, як відомо, в деталях, а тому до них і перейдемо. Виробник на торці упаковки вказує основні відмінні моменти трьох моделей лінійки. Якщо коротко то:

  • AH-GC30 має повний набір опцій: bluetooth 4.0 з підтримкою кодека aptx HD, 3-режимний алгоритм активного шумозаглушення, випромінювачі з целюлози (святая папір!) На підвісах Free Edge і сертифікацію за стандартом Hi-Res audio.
  • AH-GC25W мають можливість бездротового підключення і Hi-Res сертифікацію. Тут застосовані інші випромінювачі з полімерної плівки, активне шумозаглушення відсутня.
  • AH-GC25NC все в точності, як на AH-GC30, але з усієї електроніки їм дістався тільки шумодав.

Зрозуміло, все 3 моделі підтримують аналогове підключення, AH-GC25NC не підтримує по USB в силу зрозумілих причин. По суті AH-GC25NC це AH-GC30 без звукової цифрової частини і по дроту ці навушники забезпечують один і той же рівень звучання, залежить цілком і повністю від джерела. Крім того, у AH-GC25NC є приємна особливість у вигляді режиму "прозорості": при включеному шумодава двічі постукайте по правій чашці навушника, і мікрофон шумодава "затягне" ззовні звуки, зробивши їх максимально виразними, щоб не пропустити важливу інформацію, скажімо, в аеропорту або на вокзалі (хоча кого я обманюю, розібрати оголошення на наших вокзалах не допоможе жоден логопед або активний мікрофон!), при цьому не знімаючи з голови навушники.

Таким чином, визначивши найбільш важливі опції, можна зробити оптимальний вибір, заощадивши, якщо якісь можливості навушників ви використовувати не плануєте.

Про дизайн я вже поговорив ось тут , але не полінуюся відзначити ще раз комфорт посадки і якість матеріалів. AH-GC25NC мені дісталася в білому кольорі, а власники чашок з алюмінієвого сплаву замість сірого кольору в білій версії пофарбовані в розкішний "шампань" - і скажу я вам, що білі Denon Global Cruiser це шик! Питання суто смаковий, але в білому кольорі вони особливо хороші. Незважаючи на те, що AH-GC25W і AH-GC25NC дешевше флагмана, якість матеріалів, збирання і в цілому вдалий дизайн перекочував і в більш доступні моделі.

Автономність у моделей більш ніж достатня. Denon AH-GC25W на близько максимальній гучності відпрацюють до 30 годин, Denon AH-GC25NC при постійно працюючій системі шумозаглушення - до 40. Про шумодава більш детально я говорив в огляді AH-GC30, повторюся лише, що 3 режиму (авіа, місто, офіс ) працюють по нейтралізації впливу в різних діапазонах: авіа - самий низ і самий верх, місто - мід-бас і середні частоти, офіс - середні частоти мовної діапазону.

ЗВУК

Якщо у випадку з моделлю AH-GC30 я описував їх манеру звучання і особливості діапазону, відштовхуючись від протилежного, крізь призму адуіофільской розбещеності, то у випадку з AH-GC25W я б прийняв за базис 30-ю модель і знизив планку вимогливості: навушники по праву заслужили на те, щоб їх розглянули в якості зручного гаджета, що забезпечує гідний рівень звуку і високий комфорт експлуатації.

Говорячи в цілому про звучання AH-GC25W по bluetooth-з'єднання, то слід назвати її перш за все більш гармонійним: трохи простіші випромінювачі і свій тюнінг звуку гармонізовані з можливостями бездротових технологій. Злегка пом'якшена подача на ВСЧ і ВЧ, трохи тепліший характер і бас, якому додали дещицю маси (не забуваємо, що пограти з шумозаглушенням заради тіла і глибини НЧ тут не вийде) - прекрасно поєднуються тут, в моделі AH-GC25W при використанні bluetooth aptx HD. Тут так само, як з мистецтвом макіяжу: підкресли гідності, сховай недоліки - і ось ти вже вилита Одрі Хепберн. Ну або майже.

Говорячи про дротове підключення, я згадаю про невеликому відступі від того порядку, який був закладений в цій частині знайомства з навушниками під час роботи над оглядом AH-GC30. У моїй колекції є ще один чудовий плеєр Hiby R3, який порівняти з чимось, окрім швейцарського армійського ножа, дуже складно. Але про його можливості - коли-небудь потім. Ще цей малюк виділяється дуже непоганим звуком (особливо з огляду на ціну вторинного ринку). Так ось, саме він з його манерою музичної, драйвовою подачі з трохи притиснутими ВЧ і емоційної серединою склав прекрасний дует з AH-GC25W. Про це - по ходу справи.

AH-GC25W має більш злиту подачу, при збереженні хорошої сепарації інструментів і їх локалізації в просторі. Трохи пом'якшені верху, теплота на НЧ і нижньої середині і ця злитість надають звучанню AH-GC25W додаткову музикальність, якої, на жаль, автору моментами не вистачало в AH-GC30. "Вовлекатор" від Denon працює на 5 з плюсом, або що там зараз ставлять дітям в школі? Але про все по порядку.

Як я вже писав, бас в AH-GC25W відрізняється належної опрацюванням контрастів, дуже хорошою глибиною і не має проблем з масою. Тембри передані природно, забезпечуючи як співмірність уявних образів, так і відчуття "фізики" музичних інструментів. Відмінно передана макродинаміка: бавовна, удар - атаки і загасання не викликають сумнівів у їх достовірності і натуральності. При провідному підключенні підтягується мікродінаміка, поліпшується передача фактури звуку і дозвіл в загальному.

AH-GC25NC чітко показує одну з AH-GC30 природу випромінювача - паперовий Free Edge 40-мм драйвер. У низькочастотному діапазоні AH-GC25NC звучать максимально схоже: бас хльосткий, швидкий і сухий. Десь навіть моніторний. Якщо AH-GC25W більше орієнтований на масового слухача, то AH-GC25NC робить реверанс в сторону аудиофилов. Дозвіл і опрацювання нюансів трохи вище у AH-GC25NC, але ця різниця не день і ніч і без поперемінного прослуховування добре знайомих тестових треків (з відомим рівнем якості) відразу впадає в очі і вуха.

Навів як приклад саме ремастера з бокс-сету 2019 року. Бокс містить як стерео-версії, так і багатоканальні ремастера пізніх записів Floyd. Рекомендую до ознайомлення. Трек хороший саме ритм-партією, а також підкреслює принципову відмінність у звучанні AH-GC25W і AH-GC25NC: НЧ з більш вираженою масою і глибиною проти більш дошкульних і сухих. При кабельному підключенні неможливо визначити явного переможця, питання впирається суто в переваги. Одне я можу сказати точно: обидві моделі добре передають як обсяг, так і фактуру звуку, не маючи проблем з когерентністю жирного шару НЧ і нижньої середини. На старих рок-записах я б віддав пальму першості AH-GC25NC, але це завдяки відверто слабо прописаним НЧ в силу технічної обмеженості творців. В іншому - смаківщина. Навушники добре себе показують навіть з непростими композиціями Майстрів аранжувань на кшталт Pink Floyd.

Середина AH-GC25W емоційна. Навушники не приховують акценту на підкресленні макроконтрастов, на руку так само відмінний від AH-GC30 тюнінг - середні частоти не відсунуті від слухача, що в купе з емоційної подачею робить звучання смаковим і цікавим, хоч і дещо стискає сцену, яка у AH-GC30 вглиб будується далі, ніж у AH-GC25W. Але ця емоційність і завзятий "кач" НЧ вдало є сусідами з компактною, інтимної сценою, де вокал на авансцені. AH-GC25W це перш за все меломанським навушники, не для вислуховування найтонших мікронюансов. Ось з чим вони справляються на відмінно - це передача емоцій в запису і їх отримання безпосередньо слухачем від ознайомлення з матеріалом. Незважаючи на злегка притиснутий діапазон ВСЧ, AH-GC25W не втрачають искринкой і дзвінкості, їх не можна звинуватити в бубнеж або гулкости. Поклавши руку на серце - вони там, де повинні бути, згідно цінника. Як показує мій досвід, навушники цього цінового сегмента з акцентом на мікродеталізаціі - для людей, смаки яких дуже специфічні.

Окремо можна похвалити вокал - що не дивно для пристрою, одним з основних завдань якого передати звук голосу співрозмовника або героя фільму або гри. Вокал переданий з належною теплотою, жваво, тембрально складні голоси на кшталт Грегорі Портера не позбавляються свого пишноти при озвучці як по bluetooth, так і по дроту (хоча по дроту саме Портер показав переваги цього способу підключення за рахунок кращої передачі глибини), а яскраві жіночі ( мій тестовий завсідник - Карен Про з Yeah Yeah Yeah) емоційні.

Незважаючи на злитість в звучанні, поділ інструментів присутня, як і побудова планів уявної сцени. Немає відчуття скутості простору як по дроту, так і по бездротовому підключенню. Навушники добре працюють з простором, даючи відчути фізику звуку, реверберації і рух повітря.

AH-GC25NC володіють більш виразною і прозорою серединою і в цьому аспекті впевнено тримають верх над AH-GC25W (хоча в нашому аудіофісльком світі всі ці "впевнено" і "безапеляційно" закінчуються рівно там, де починаються чужі вуха), незважаючи на те, що в загальному побудова сцени у AH-GC25NC збігається з AH-GC30, і самі СЧ злегка відсунуті, створюючи тим самим додаткову глибину. СЧ повітряні, ефект неподільності, властивий AH-GC25W, відходить на другий план. Так, AH-GC25NC частково теж подають матеріал разом, але не настільки помітно, швидше за для збереження в цілому музичної подачі. AH-GC25NC помітно більше приділяють уваги мікроконтрастам і їх артикуляції в загальній звуковій картині. При збереженні емоційної вовлекающей подачі середні частоти AH-GC25NC мають більшу технічністю.

Композиція примітна не тільки саксофоном Колтрейна, але і чудово прописаними клавішами і прекрасно формує обсяг хай-хетом. Якраз-таки саксофон і хай-хет найкраще підкреслюють ту саму різницю в технічності. AH-GC25NC звучить "тонше", яскравіше і повітряної з трохи краще опрацьованими послезвучія. AH-GC25W, навпаки, надають основну увагу емоціям, динаміці і в цілому макрооріентіровани і злегка згладжують гострі моменти. Тут напрошується дуже важливий висновок: AH-GC25NC мають більшу чутливість до якості запису за рахунок більш технічною і детальної середини як найбільш насиченою, як правило, частини спектра. Це ж простежувалося і в області низьких частот.

Як я вже згадував, ВЧ у AH-GC25W злегка згладжені і злиті. У них немає явних проблем з розбірливість і повітрям, не можна ні в якому разі плутати злиту подачу і нерозбірливу, це само як прийом легато в музиці, коли звуки плавно переходять один в інший. AH-GC25W успадкували від AH-GC30 моделі кілька прискорені загасання на ВСЧ і ВЧ, що робило звук 30-ок різким, але наголошувала мікродеталізацію, хоч і таким спірним способом. Тут же згладжена діапазону і в цілому більш м'який звук не так помітно підкреслює деяку нестачу протяжності і шаруватості звучання.

AH-GC25NC в діапазоні ВЧ намагається вичавити більше інформації з фонограми, на самому верху діє явно без спроби піти в тінь або згладити що-небудь. Різниця в опрацюванні ВЧ-діапазону добре ілюструється реакцією AH-GC25NC на зміну джерела з більш простого в плані подачі ВЧ Hiby R3 на який потрапив до мене під час роботи над цим текстом Ibasso DX220 (зі стокових підсилювачем AMP1 mkII): DX220 - плеєр з одними з найбільш красивих ВЧ в бюджеті до 1500 $ і він дуже чітко продемонстрував, наскільки AH-GC25NC чутливі до зміни джерела і що навушники мають гарний потенціал по частині підбору джерела. Так, зрозуміло, їм можна підібрати і більш доступний за ціною апарат, але Denon попрацювали над випромінювачами і вони здатні в провідному підключенні вас здивувати.

Чи не занадто перевантажена композиція, але багата обертонами. Лакмусовий папірець для навушників в тому, що стосується опрацювання діапазону інструментів, які грають у верхньому регістрі, і обертонів. Так, і AH-GC25NC, AH-GC25W тут обидва далекі до ідеалу, але на стороні AH-GC25NC трохи краще пророблення деталей і обертонів. AH-GC25NC вже показують зачатки тієї шаруватості, за повноцінну версію якої в озвучуванні фонограми потрібно віддати як мінімум потрійну ціну.

ВИСНОВОК

AH-GC25W прекрасні в своїй простоті - з ними можна отримати масу задоволення і насолодитися записом. AH-GC25W скажу, що вони виправдовують свою ціну, тут і сперечатися нема чого. Якщо AH-GC25W це меломанським навушники, то AH-GC25NC - це вже вхідний квиток в аудіофіли: дорослий звук і дроти. Шумодав? А ви послухайте дорогі навушники без шумодава в метро і в літаку і відразу все зрозумієте. Якщо, звичайно, ви не щасливий володар кастомних внутріканальних моніторів. AH-GC25W має один великий плюс - USB-з'єднання дозволяє отримати максимум їх можливостей без пристойного зовнішнього джерела, достатньо мати лише ноутбук або otg-кабель для комутації зі смартфоном.

Як говорить Алан Парсонс: "аудіофіли не використовують свою апаратуру, щоб слухати твою музику, вони використовують твою музику, щоб слухати свою апаратуру". І якщо слідувати цій парадигмі, навушники AH-GC25W - НЕ аудіофільскій. Вони - меломанським. Вони створені приносити задоволення і емоції при прослуховуванні (емоції не завжди радісні, складно підняти собі настрій за допомогою Lux Aeterna Клінта Манселла), а не виловлювати бліх в зведенні або "лажі" ритм-секції під час гітарного соло (тут уже згадується Нік Мейсон: "Бути барабанщиком - це робити злісний погляд на басиста, коли лажа сам". Так собі і представив такий трюк з Уотерсом. Щаз). А в сукупності з високим рівнем комфорту це робить AH-GC25W відмінним супутником для поїздок - як в подорожі, так і по місту.

В цей же час AH-GC25NC вже на крок ближче до визначення "аудіофільскій навушники": вони мають і більш дорослим характером звуку, більш технічні в опрацюванні діапазону, краще працюють з простором і чуйні на підвищення якості аналогового сигналу. Цю модель логічніше було б розглядати в контексті AH-GC30. AH-GC25NC, розташувавшись в ціновому позиціонуванні між AH-GC25W і AH-GC30, виявилася найбільш близькою до аудіофільских орієнтованим моделям, маючи в своєму розпорядженні з усієї електроніки тільки системою шумозаглушення.

Автор: Дмитро Федорченко

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

4 Comment(s)

Leo:
30.09.2020, 04:36:31, 111.com
Reply

Дмитрий! Наиогромнейшее вам спасибо за пожалуй, самый (Самый!) детальный разбор и сравнение моделей GC-линейки от Denon! Никто еще не разбирал различия в GC серии настолько детально, с длительным тестом, как вы. А ведь это очень достойные наушники, они того стоят. Меня как раз интересовала разница между GC30 и GC25W. Удалось послушать последние, а первых в наличии рядом нет. Ваш детальный обзор помог определиться с тем, что мне нужны именно GC25W (Привет вам от меломанов!). Большое спасибо!

Дмитрий Федорченко:
01.10.2020, 11:32:29
Reply

Рад, что помог сделать выбор. Я больше по проводным наушникам, но отрицать удобство беспроводного подключения - глупо.

Виталий:
23.11.2020, 22:33:37

Рад, что есть такие аудиофилы, да, и, просто осведомленные технически. Вот начитаешься магазинных рецензий, и смех, и слёзы. А denon уже больше века трудятся, я думаю, этим всё сказано. Когда-то тащился от пленки denon. Материал всеобъемлющий. Респект. Сам поклонник провода и аналога, но 21 век... Хотелось бы о dali io-4 и io-6 в таком же плане почитать, с уважением.

Music Hall:
24.11.2020, 11:10:53

Виталий, по DALI IO-6 Дмитрий тоже высказался: https://www.musichall.com.ua/index.php?route=journal2/blog/post&journal_blog_post_id=2731

Дмитрий Федорченко:
24.11.2020, 14:10:28
Reply

Виталий, на сайте другого магазина я писал о сравнении IO-6 с топами от Сони. Ссылку по понятным причинам давать не могу, поищите.

Олег:
16.12.2022, 12:57:08
Reply

Спасибо Вам огромное! Выбирал наушники для дочки, было много всяких сомнений-теперь их просто нет!AH-GS25W! Ещё раз Спасибо Вам!!!

Music Hall:
26.12.2022, 15:12:33

Олег, раді це чути! Нехай насолоджується!

Leave a Comment