Огляд мережевого інтегрального підсилювача Marantz PM7000N

Posted by admin 24.03.2021 0 Comment(s) Hi-Fi події,

СТРУМ І ПОТІК

Все повторюється. Вічна для Hi-Fi ідея повного компонентного поділу довго заважала появі на ринку попередніх підсилювачів та інтегральників із вбудованим ЦАПом. Вважалося, що об'єднувати в одному пристрої аналогову і цифрову платформи - це погоджуватися на компроміс в якості звучання (хоча це лише питання правильної інженерної реалізації). Само собою, коли прийшли стрімінгові технології відтворення, їх теж насамперед «упакували» у всілякі окремі транспорти і програвачі.

Але ми вже не дивуємося ні ЦАПам, ні CD-програвачам, ні навіть тюнерам з мережевим підключенням - інтерес до потокового аудіо стрімко зростає, тому його приладнують вже до будь-яких компонентів-джерел. І нарешті виробники Hi-Fi зважилися робити заодно і мережеві інтегральники, пропонуючи підключення не як опцію за додаткову плату, а як штатну можливість.

На наш погляд, це однозначно добре. Прихильників «канонічної» роздільної побудови системи ні до чого не примушують і нічого не позбавляють. Хочете цілу стійку компонентів і купу кабелів - будь ласка! Але у менш заморочених меломанів, які вважають за краще потужний і універсальний аудіокомбайн, теж повинен бути вибір, а він до недавніх пір був обмежений модними активними колонками для бездротового мультируму, різними мережевими мікросистемами дизайнерського плану і вже згаданими кінотеатральними AV-ресиверами.

На щастя, тепер є доступний і найраціональніший варіант. В особі Marantz PM7000N отримуєш повноцінний інтегральнік рівнем трохи вище початкового, але до нього не доведеться купувати ні окремий ЦАП, ні стример - все це вже вбудовано в апарат. Взагалі, такий пристрій краще було б класифікувати як мережевий стереоресивер, але я буду дотримуватися терміна «мережевий підсилювач» навмисно, щоб підкреслити - апарат зроблений не на готовій платформі від AV-ресивера (як, наприклад, Denon DRA-800H ), а у його основі ...

Тут ми і переходимо до найцікавішого. По масі PM7000N трохи перевершує Marantz PM6007 з вбудованим ЦАПом. Але по висоті корпусу, внутрішньої топології і вихідної потужності модель набагато ближче до хай-файної чисто аналогової класики PM8006 . Так, у «семитисячного» немає товстої алюмінієвої кришки та вагомого тришарового шасі, але всі інші атрибути класу на місці. Зокрема, використовується фірмова схемотехніка з струмового зворотним зв'язком і дискретні модулі посилення HDAM SA3. У відповідальних місцях аудиотракта стоять деталі поліпшеної якості. В системі живлення - тороїдальний трансформатор (причому екранований), випрямляч на діодах Шотткі і немаленькі банки буферних конденсаторів (можливо, не такі значні, як в 8006, але все ж). У кінцевої секції - такий же потужний алюмінієвий радіатор і настільки ж круті акустичні термінали SPKT-1 + (тільки в кількості чотирьох, а не восьми штук).

Так, мережева модель не має настільки широкі комутаційні можливості для аналогових джерел. Але інших слідів функціонального скорочення не видно. Традиційний темброблок з регулятором балансу - на місці. Вхід для вінілової вертушки теж. Є вихід на рекордер і навіть монофонізований вихід на саб. А цифрова конвертуюча секція, що зроблена на AK4490, доповнена входом USB Type-A. Це дозволить програвати музичні файли безпосередньо з флешок в тих випадках, якщо потокове відтворення з домашніх сховищ або зовнішніх сервісів (Spotify, Tidal, Deezer, Amazon Prime Music, Pandora) з якихось причин буде недоступно.

Що стосується мережної начинки PM7000N, то з нею якраз все ясно - використовується модуль HEOS, знайомий по інших моделях Marantz/Denon (і сумісний з більшістю форматів Hi-Res Audio і DSD64/128).

Все це йде з «бонусами» - є і управління від смартфонного додатки HEOS, і всі мультирумні фішки цієї екосистеми, і бездротовий зв'язок (Bluetooth, AirPlay 2). А ще для простоти і наочності програвання PM7000N оснащений OLED-дисплеєм, який в роботі не створює перешкод.

Я навіть не знаю, на що поскаржитися - на відсутність режиму Analog Mode? Але технічно його не так-то й просто реалізувати в недорогому апараті. А ось за кнопку Source Direct для перемикання на короткий лінійний тракт однозначне спасибі - банальний обхід темброблока часом дає більш вагомий виграш в якості звучання будь-якого іншого Pure-режиму.

У цьому тесті ми взагалі не стали вдаватися до зовнішнього музичного джерела, хоча той же CD6007 в ролі дискового транспорту виглядав би вельми доречно для повноти комплекту. Ми вирішили зосередитися на перевірці всього того, що PM7000N вміє відтворювати сам, а заодно - поганяли його з різною акустикою.

Отже, наше еталонне джерело - вставлена прямо в підсилювач USB-флешка з підбіркою стандартних CD-рипів і хай-резів високої якості. Акустика - Demand D11 . Ясність, локалізація досягає якоїсь позамежної точності. Бас в цій комбінації виходить досить структурним, але йому не вистачає здорової відв'язності і хлесткості. Вважаю, краще за все для цього підсилювача підійдуть будь-які «швидкі» і трохи сухуваті на низи підлогові АС.

Також була прослухано аналогічна музична добірка і через локальну мережу (використовувалося підключення по Wi-Fi, без крученої пари). Все виявилося передбачувано - при правильних налаштуваннях HEOS відрізнити звучання файлів, видобутих підсилювачем з NAS або медіа сервера (і в тому числі з пам'яті смартфона - така фіча є в самому додатку HEOS) від того, що відтворювалося безпосередньо з флешки, було практично неможливо.

Також вам буде цікаво: Definitive Technology - більше від меншого

Але я ще раз загострю - йдеться саме про мережевому способі програвання. Якщо спробуєте по-простому, через Bluetooth або AirPlay, то такої високої якості ви вже не отримаєте. Так що літера N (network) в назві цього підсилювача дуже вірно натякає на його головну спеціалізацію.

 

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Мітки: marantz

Leave a Comment