Системи DALI Equi: всі переваги активної акустики з бездротовим зв'язком

Posted by admin 01.11.2021 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Данська компанія DALI анонсувала Equi: концепцію, технологію, план розвитку, сімейство продуктів та можливостей, що використовують вбудовані підсилювачі у колонках та бездротовий зв'язок для передачі аудіосигналу.

Спочатку все це можна було спостерігати в стереосистемах DALI на базі попередніх бездротових підсилювачів Sound Hub і Sound Hub Compact , у зв'язці з активною бездротовою акустикою DALI (з індексом С) - Oberon C , Callisto C або Rubicon C .

Цікаво, що на кожній такій колонці є панель «Speakers Connected» (підключені колонки). І на ній ясно проглядається конфігурація домашнього кінотеатру з набором аж до семи сателітів. До певного часу цей елемент можна було вважати чимось на зразок анонсу. Тепер бачимо його реалізацію: Equi.

Equi це просто і ефективно, як і все, що робить DALI. Компанія запропонувала два модулі розширення для попереднього бездротового підсилювача Sound Hub. Поговоримо про перший з них - DALI HDMI ( DALI HDMI module ). Він вставляється у спеціальне гніздо на задній панелі HDMI Sound Hub, для цього не потрібні ні спеціальні навички, ні диплом електронника – операція проста та доступна кожному.

В результаті Sound Hub отримує можливості HDMI аудіо та бездротової системи навколишнього звуку. DALI HDMI module названий так ще й тому, що додає підсилювач роз'єм HDMI. Тепер Sound Hub готовий отримувати аудіо від телевізора по єдиному кабелю.

Після підключення масив колонок, що працює з Sound Hub (в сенсі, сателітів домашнього кінотеатру), здатний відтворювати об'ємний звук. Крім того, вхід HDMI для телевізорів (або проекторів), оснащених ARC та eARC або HDMI CEC дозволить використовувати їх власний пульт для увімкнення/вимкнення всієї системи та керування її гучністю. При цьому входи можуть перемикатися автоматично.

Але найголовніше — така система підтримує декодування Dolby Digital та DTS у конфігураціях до 7.1 плюс бездротове з'єднання з усіма колонками. Для безперебійної роботи системи з найвищою якістю використовується адаптивна частота дискретизації бездротового каналу зв'язку. При цьому для всіх каналів можна регулювати посилення та відстань до слухача через SOUND HUB. Сумарно така система підтримує до 10 колонок (стандартна конфігурація 5.1 плюс додаткові канали об'ємного звучання або ще два сабвуфера).

Про сабвуфери в DALI не забули, водночас запропонувавши бездротовий ресівер сабвуфера WSR . Він дозволить додати будь-який активний сабвуфер до етапу Equi, причому, природно, без дротів. Як і всі компоненти Equi, модуль WSR працює як із Sound Hub, так і з Sound Hub Compact.

Підключення ресивера відбувається так само, як і з будь-яким бездротовим спікером «C». Для наочності, на ньому встановлена така сама кнопка Connect. Після цього ніякі налаштування не потрібні, кросовер сабвуфера та підключених динаміків працює автоматично.

Модуль комплектується кабелем RCA для передачі сигналу на сабвуфер та USB-кабелем живлення. Пристрій може живитись від будь-якого стандартного USB-адаптера, типу того, що використовується для смартфонів. Таким чином, у складі системи DALI Equi можна застосувати активний сабвуфер будь-якого виробника.

Ще один компонент, необхідний для повноцінного домашнього кінотеатру, нещодавно був відсутній серед активної бездротової акустики DALI з індексом «С». Це система центрального каналу. Тепер пропуск заповнений - знайомтеся, модель DALI Oberon Vokal C .

Це двосмугова активна бездротова система з двома вбудованими підсилювачами потужністю по 50 Вт та активними кросоверами, оптимізованими для встановлених у ній динаміків. Вона ідеально підходить для сімейства Oberon C і цілком може використовуватися з Callisto C або Rubicon C. Так само в магнітних системах динаміків використовуються матеріали Low loss SMC-технології, що забезпечує їм дуже низькі спотворення.

Підключення цього бездротового компонента, за даними DALI, займе не більше 30 секунд, причому Vokal C можна розмістити поряд зі стіною або вбудувати в меблі - фазоінвертор колонки розташований на її фронтальній панелі і не буде взаємодіяти з чимось за ними. Також новинці обіцяно велике, детальне та відкрите звучання, доповнене серйозною багатофункціональністю - крім центрального каналу DALI Oberon Vokal C також може використовуватися для стереофонічних каналів, каналів об'ємного звучання або навіть у стерео конфігураціях, і незмінно без проводів.

Ще один модуль розширення для DALI Sound Hub отримав назву DALI NPM-2i . Він додає в систему підтримку BluOS з Airplay 2. BluOS — ефективна система управління та програвання аудіо з різних, у тому числі й Інтернет-джерел.

Apple Airplay 2 розширює можливості системи, зокрема в області мултирум під керуванням iOS.

Мултірум також можна реалізувати з продуктами Bluesound під керуванням BluOS). Крім того, модуль додає DALI Sound Hub голосове керування за допомогою Apple Siri, Google та Alexa (у складі BluVoice).

Для цього використовується бездротовий доступ по Wi-Fi або дротове з'єднання з мережею. Система здатна обробляти Hi-Res audio роздільною здатністю до 24 біт/96 кГц. У tyq вже закладена підтримка MQA, можливості роботи з Tidal Connect, Spotify Connect та Інтернет-радіо.

Крім того, данці анонсували появу справжнього бездротового High-end!, а саме акустики DALI Rubicon 8 С . Вона, безперечно, претендує на місце флагмана бездротового діапазону Equi. Це сучасний та зручний High-End!, причому без компромісів між якістю звуку та зручністю, здатний створити дивовижний звук для великих приміщень, без дротів, без додатків керування.

Новинка стане природним продовженням Rubicon 6 C , її можна використовувати з Sound Hub та Sound Hub Compact, з можливістю оновлень та розширення сетапа. Система підсилювачів потужністю 250 Вт з активними кросоверами повністю оптимізована під колонку та встановлені в ній драйвери.

Системи DALI Equi підтримують усі актуальні технології іммерсивного звучання, стріммінгу та бездротового керування без додаткових пристроїв, причому з фірмовою якістю звучання DALI.

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Мітки: dali

Leave a Comment