Scansonic HD MB 2.5 B: еталонна пасивна акустика

Posted by admin 28.06.2022 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Scansonic HD MB 2.5 B — представник серії Scansonic MB-B, підлогова колонка, яка здатна підкупити своєю елегантністю, легкістю гри і характером, що запам'ятовується.

Дизайн корпусу підкуповує своєю мінімалістською елегантністю, характерною для данських компаній. Закруглені кути та згладжені грані не тільки чудово виглядають, а й знижують негативний вплив ефекту дифракції звуку.

Усередині корпусу встановлені перегородки ("розпірки"), наявність яких позитивно позначається на чистоті звуку системи та дозволяє зберегти природну динаміку. Є деякі деталі дизайну, які надають моделі Scansonic HD MB2.5 особливої ​​виразності. Наприклад, алюмінієві ніжки із регульованою висотою. На тильній стороні корпусу (внизу) знаходиться пара гвинтових клем для підключення підсилювача.

Акустична пара поставляється у двох варіантах обробки: білому та чорному, з металевою основою. Зізнатись, ми не великі шанувальники білих колонок, але шовковий відблиск корпусу Scansonic HD MB2.5 виглядає дуже красиво через поєднання із чорною карбоновою вставкою на верхній частині та чорною передньою панеллю.

НЧ/СЧ-динаміки з карбоновим конусом

Два 5,25-дюймові динаміки з вуглецевими дифузорами та стрічковий твітер не приховані за ґратами, а розташовані у верхній половині пристрою. Єдине, що розбавляє досить одноманітну темну передню панель, це декоративні гвинти.

Герметичний стрічковий твітер

MB2.5 являє собою тонку 2,5-смугову акустичну систему. Для високих частот до 30 кГц використовується неймовірно легкий стрічковий твітер із багатошаровою каптоново-алюмінієвою мембраною.

Один 115-міліметровий динамік з вуглецевим дифузором використовується як мідвуфер, а другий 115-міліметровий динамік з вуглецевим дифузором використовується як низькочастотний динамік для частот від 40 Гц до 200 Гц. Обидва зафіксовані за допомогою підвісної магнітної системи з довгим лінійним ходом.

Перевірка звуку

Акустична пара MB2.5 відрізняється від інших систем: колонки звучать значно краще, якщо розташувати їх далі один від одного. Тому ми розпочали з дистанції 2, 5 метрів і поступово збільшуємо цей проміжок до 4 метрів.

Експериментуючи з розміщенням джерел, ми виявили, що звукова картина кардинально змінюється в залежності від розміру та форми кімнати для прослуховування. У нашій прямокутній та досить просторій студії, в якій ми проводимо тестування акустики, велика відстань між колонками MB2.5 (від 3, 5 метрів та вище) мала деякі негативні наслідки.

Витончений стрічковий твітер з тонкою діафрагмою забезпечує витончене звучання високих частот. Але, виходячи з нашого досвіду, загальна якість звуку аудіосистеми помітно покращується, коли досягнутий правильний кут сходження.

Маючи номінальний імпеданс в 6 Ом, MB2.5 є легким навантаженням для підсилювача, і виробник стверджує, що підсилювача потужністю 50 Вт має бути достатньо. У той же час не варто недооцінювати важливість високоякісного підсилювача, особливо тому що низькі частоти необхідно контролювати. Це не означає, що підсилювач повинен бути дуже дорогий: підійде будь-яке грамотне поєднання якості і потужності.

З огляду на велику відстань очевидно, що звукова сцена має вражаючу ширину. Ми слухаємо записи альбому "Love Is Only Feeling" виконавця фолк-музики, шотландця Донована. Всі записи ми знаходимо неймовірно цікавими, те саме можна сказати і про характер відтворення: яскравий, динамічний та масштабний.

У 2.5-смугових системах непросто досягти природного і красивого звучання людського голосу, особливо такого багатогранного, як голос Донована. Тут, безумовно, збалансовані та точні середні частоти мають першорядне значення. MB2.5 B виставляють перший пріоритет на діапазон мідбасів. Звук одночасно плавний та чистий, а всі нюанси голосу виконавця представлені так, як ми очікували їх почути.

Звук акустичної гітари є реалістичним поєднанням тремтячого дерева і легкого дзвону струни. Тим часом, стрічковий твітер перетягує всю увагу на максимуми і демонструє свій характер з різким звучанням тарілок.

При збільшенні гучності баси залишаються під контролем Scansonic MB2.5 B, що, безперечно, лише на користь загальної якості звучання колонок. Ударні та бас-гітара не приглушують голос вокаліста, кожен елемент звукової сцени залишається на фіксованій позиції.

Камерний оркестр також звучить реалістично: ми слухаємо запис Королівського камерного оркестру Консертгебау, який виконує 45 симфонію австрійського композитора Франца Йозефа Гайдна, у високій роздільній здатності. Ми просто в захваті від чудового оксамитового тембру акустичних інструментів.

І хоча великі MB6, безсумнівно, просунуть продуктивність на крок уперед, MB2.5 B цілком здатні здивувати своїх слухачів і дозволять насолодитися концертом повною мірою. За той час, що ми провели з MB2.5 B, ми прослухали безліч композицій у різних музичних стилях, і щоразу ми були захоплені звуковим перфомансом елегантних напільників Scansonic.

Scansonic HD MB-2.5 відгук

Scansonic HD MB2.5 B - це еталонна пара підлогових колонок, які, за своєю вартістю, відносяться до "середнього класу" пристроїв. Однак, як за рахунок промислового та сучасного дизайну, так і завдяки непересічному стилю відтворення, модель MB2.5 B перевершує більшість своїх конкурентів із цього цінового діапазону.

Щоб акустична пара 2.5-смугових напільників Scansonic звучала якнайкраще, користувачеві варто приділити особливу увагу правильному розміщенню та підбору підсилювача з підходящою потужністю (не менше 50 Вт). Якщо ви виконали всі відповідні пункти, про які ми згадували раніше, то можете приготуватися до повномасштабної музичної вистави з ясним вокалом та збалансованими басами

Також вам буде цікаво: Колонки Scansonic MB2.5 В і MB5 В - порівняльне суб'єктивне тестування

Технічні характеристики

 • Тип: 2.5-смугова пасивна підлогова колонка з фазоінвертором
 • Динаміки: 
  • 1" герметичний стрічковий твітер
  • 5.25-дюймові НЧ/СЧ-динаміки з карбоновим конусом і підвісною магнітною системою
 • Діапазон частот: 40 Гц – 40 кГц
 • Імпеданс: > 4 Ом (номинальный — 6 Ом)
 • Кросовер: 500 Гц, 2600 Гц 
 • Оздоблення: black-silk или white-silk
 • Разміри: (ШхВхГ) 178 х 998 х 286 мм
 • Вага: 15.6 кг

Журнал Stereo,Video&Multimedia

Leave a Comment