Альтернативна стратегія. Тестуємо 4K-проектор для домашнього кінотеатру JVC LX-UH1

Posted by admin 13.07.2022 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Ми говоримо JVC і маємо на увазі D-ILA, ми говоримо D-ILA і маємо на увазі JVC. Технологія формування зображення D-ILA, розроблена японською фірмою, дозволяє досягти найвищої якості зображення з рекордною контрастністю без усіляких хитрощів типу динамічної діафрагми об'єктива. Один сум – кінотеатральні проектори, що базуються на цій технології, завжди були дорогими, а з настанням ери 4K HDR ціни на них відлетіли буквально в космос. Щоб не відриватися від народу, компанія JVC випустила більш доступну модель LX-UH1 на базі мікродзеркальної технології DLP.

Заради праведності, у виробничій гамі JVC вже досить давно є мікродзеркальні проектори, але всі вони мають дозвіл Full HD. Модель JVC LX-UH1 стала першим DLP-проектором JVC з роздільною здатністю 4К Ultra HD та підтримкою сучасних технологій HDR10 та HLG. Крім того, апарат забезпечує в нормальному режимі роботи лампи яскравість 2000 люменів, чого цілком достатньо для формування яскравої і соковитої картинки навіть при неможливості забезпечити повне затемнення кінозалу. Для прийому відеосигналу 4К Ultra HD HDR передбачено порт HDMI версії 2.0a за допомогою специфікації захисту авторського контенту HDCP 2.2. Тобто, проектор без проблем працюватиме із сучасними програвачами дисків Ultra HD Blu-ray. Другий порт HDMI версії 1.4b може бути використаний для підключення джерел з роздільною здатністю Full HD. За запевненнями виробника, проектор демонструє досить високий рівень контрастності 100 000 : 1, щоправда, з включеною динамічною діафрагмою. Для свого цінового сегмента це дуже добрий результат.

В основі проектора JVC LX-UH1 лежить єдине мікродзеркальне збирання чіпа DMD з діагоналлю 0,47 дюймів та оптичного актуатора XPR. Застосування актуатора, як і фірмова система e-shift, дозволяє отримувати підсумкову розподільчу здатність картинки 3840 x 2160 за допомогою чіпа з фізичною роздільною здатністю Full HD. Причому жодного компромісу тут нема. DMD-чіпи працюють швидше за будь-які альтернативні технології формування зображення. Використовуючи цю їхню властивість, кожен кадр складається з двох напівкадрів, що виводяться на екран послідовно і з фізичним зрушенням на половину пікселя по діагоналі (саме цим зрушенням і зайнятий актуатор XPR).

Важливо, що JVC LX-UH1 виконаний у компактному корпусі і відрізняється невеликою вагою (менше 5 кг), що спрощує його використання як у стаціонарному варіанті, так і в мобільному. Зручності інсталяції також сприяє гнучка оптична система, що дозволяє зрушувати зображення в досить широких межах (±60% по вертикалі, ±23% по горизонталі), причому горизонтальний зсув зображення не часто можна зустріти в DLP-проекторах. Короткофокусна оптика та досить солідний запас зумування дозволяють використовувати проектор як у порівняно невеликій міській квартирі, так і у просторому кінозалі заміського будинку. Усі регулювання оптичної системи робляться вручну, що, втім, цілком нормально у даному ціновому сегменті. Чесно кажучи, моторизована оптика - це, звичайно, приємно, але абсолютно некритично, особливо при стаціонарному монтажі проектора на стельовому підвісі або при установці на полицю на стіні. Всі регулювання в цьому випадку проводяться один раз і цілком здійсненні в ручному режимі. Тому, якщо відмова від моторизованої оптики дозволяє трохи зменшити ціну проектора, цим безперечно варто скористатися.

Отже, в основі проектора JVC LX-UH1 лежить не тріада фірмових матриць D-ILA, як у старших побратимів за модельним рядом проекторів для домашнього кінотеатру JVC, а єдина мікродзеркальна збірка чіпа DMD з діагоналлю 0,47 дюймів та оптичного актуатора XPR. Застосування актуатора, як і фірмова система e-shift, дозволяє отримувати підсумкову роздільну здатність картинки 3 840 x 2 160 пікселів за допомогою чіпа з фізичною роздільною здатністю Full HD. Причому жодного компромісу тут нема. DMD-чіпи працюють швидше за будь-які альтернативні технології формування зображення. Використовуючи це їхня властивість кожен кадр складається з двох напівкадрів, що виводяться на екран послідовно і з фізичним зрушенням на половину пікселя по діагоналі (саме цим зрушенням і зайнятий актуатор XPR). Принцип схожий на формування кольорового зображення за допомогою одного мікродзеркального чіпа, коли колірні складові RGB виводяться на екран послідовно з високою швидкістю, а наше око за рахунок своєї інерції інтегрує цю послідовність у кольорову картинку. Тільки в даному випадку замість кольорових компонентів виводяться різні напівкадри, зрушені один щодо одного.

Також вам буде цікаво: Огляд проекторів JVC D-ILA: DLA-NX9, DLA-N7, DLA-N5

До речі, кольорове зображення тут також формується способом, описаним вище. Тобто, необхідна швидкість роботи дзеркал має бути просто божевільною. І збірки від Texas Instruments справляються із цим непростим завданням. У парі з DMD-чіпом працює 6-сегментне колесо RGBRGB без білого сектора, що часто використовується в презентаційних проекторах для підвищення загальної яскравості картинки за рахунок зниження її контрастності. Джерелом світла служить звична проекційна лампа високого тиску потужністю 240 Ватт. Від конкурентів модель відрізняє підвищений ресурс роботи цієї лампи – у нормальному режимі роботи вона за запевненнями виробника прослужить 4 тисяч годин, а в економічному – до 10 тисяч, що перевищує всі звичні норми.

За співвідношенням якості картинки до ціни знайти суперника для проектора JVC LX-UH1 буде вкрай складно. Жодного розфокусування по межах екрана або аберацій виявити не вдалося. Матеріал з розширеним динамічним діапазоном HDR подається проектором дуже акуратно - без явних пересвітів світлих ділянок і чорних плям секторів, що опинилися в тіні.

Але все перераховане вище справедливо для будь-якого 4K HDR мікродзеркального проектора, яких пропонується вже чимало. Чим може здивувати JVC? Саме тим, чим виділяються серед конкурентів старші моделі, що працюють на технології D-ILA – якістю оптичного тракту, а також досконалістю та багатою функціональністю програмного забезпечення. Так, на відміну від старших моделей, в оптичній системі JVC LX-UH1 використовуються пластикові лінзи, як і у всіх апаратах цієї цінової групи. Але, зрозуміло, пластик теж буває різний. Принаймні якщо використовувати якісний дорогий екран діагоналлю 130-150 дюймів при повному затемненні кінозалу, можна повною мірою захопитися результатом роботи цього, взагалі недорогого проектора.

Принаймні, за співвідношенням якості картинки до ціни знайти йому суперника буде вкрай складно. Жодного розфокусування по межах екрана або аберацій виявити не вдалося. Стрімка круговерть автомобільних погонь, якими рясніє фільм "Форсаж 8", випущений на Ultra HD Blu-ray, стане складним завданням і для серйозних проекторів старшого цінового діапазону. Швидко змінюються ракурси та умови освітлення в таких сценах вимагають не тільки найвищої швидкості системи формування картинки та високої яскравості, а й ретельної попередньої обробки матеріалу, що дозволяє досягти необхідної плавності рухів. Для таких завдань мікродзеркальна технологія підходить якнайкраще.

Натуральні насичені кольори поєднуються тут з високою контрастністю, що зберігає деталі в темних ділянках кадру. Матеріал з розширеним динамічним діапазоном HDR подається JVC LX-UH1 дуже акуратно - без явних пересвітів світлих ділянок і чорних плям секторів, що опинилися в тіні. При цьому дійсно високий рівень контрастності такого матеріалу надає картинці додатковий об'єм, що в поєднанні з натуральною передачею кольору справляє відмінне враження від перегляду.

Паспортні дані

Тип – 4K HDR DLP-відеопроектор для домашнього кінотеатру Формат – 16:9 | Матриці: тип, розмір (дюймів) – 1 х TI DLP470TE; 0,47"; фізична роздільна здатність 1 920 x 1 080 пікс. | Роздільна здатність зображення, пікс. – ​​3 840 x 2 160 (e-shift) | Колір колесо – RGBRGB | Тип лампи – NSH | Потужність лампи, Вт – 240 | потік, ANSI-лм – 2 000 (у режимі Normal) | Ресурс лампи, год – 4 000 (у режимі Normal) / 10 000 (у режимі ECO) | Rec.709 |Контрастність - 100 000 : 1 (з динамічною діафрагмою) |Мінімальна фокусна відстань для проектування на 106 дюймів, м - 3,2 |Зсув зображення - ручний - по вертикалі: 60%, по горизонталі: 23% | HDMI 2.0a HDCP 2.2 (1), HDMI 1.4а HDCP 1.4 (1), VGA DB15 |Управління - RS232, minijack тригер 12В, USB type A (живлення), miniUSB type B (оновлення прошивки) |Рівень шуму, дБ - 33 (в режимі Normal) / 29 (в режимі ECO) |Споживана потужність, Вт - 370 (максимальна) |Габарити, см - 33,3 x 13,5 x 33,2 |Маса, кг - 4,8

Оцінки

+Підтримка актуальних відеоформатів, включаючи HDR10, висока яскравість і контрастність, гнучка оптична система, великий ресурс лампи, компактні розміри і невелика вага

 

-

Не виявлено

Дизайн: 90

Якість виготовлення: 95

Зображення: 95

Функції: 90

Разом: 95

Висновки

Порівняно недорогий 4K-проектор з підтримкою технології HDR, яскравою та контрастною картинкою від одного з провідних виробників кінотеатральної проекційної техніки Використання альтернативної для JVC мікродзеркальної технології формування зображення дозволило знизити ціну, зберігши при цьому практично еталонну якість відтворення відео, властиву продукції компанії.

Анатолій Максименко

Leave a Comment