Які бувають бездротові домашні кінотеатри і мультирум. Гайд кращих рішень, які можна придбати в 2022 році

Posted by admin 20.07.2022 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Домашнє багатоканальне аудіо міцно входить в наше життя. Забуті часи, коли єдиним стандартом були максимум дві стереоколонки. Натомість прийшло багатоканальне аудіо-системи просторового звучання в домашньому кінотеатрі і розподілені системи, мультирум. Все це, звичайно, відмінно працює і приносить справжнє задоволення. Але краси інтер'єру на жаль, не додає. І якщо апаратура і акустика виглядає цілком гідно, то з'єднують все це кабелі — на жаль.

Адже в сучасному домашньому кінотеатрі, розміщеному, скажімо, у вітальні, дроти потрібно протягнути через всю кімнату до двох тилових сателітів, а іноді ще й до «сурраундів», ще як мінімум два кабелі звисають з «висотних» спікерів Dolby Atmos, не кажучи вже про підключення фронтальної акустики і центрального каналу. У разі мултирум кабелі повинні пройти в кожну кімнату, де стоять «прив'язані» до них колонки — найчастіше це просто неприйнятно. Як якщо не позбутися від проводів, то звести кількість кабелів до мінімуму, ми і хочемо розповісти.

Denon Home: домашній Wi-Fi і технологія HEOS

Саме радіозв'язок замість проводів використовує мултірумная потокова серія пристроїв Denon Home. Це звичайний Wi-Fi, присутній повсюдно. У серію увійшли три моделі: Denon Home 150, Denon Home 250, Denon Home 350.

Вони мають різні розміри, масштаби звучання і можливості, але при цьому отримали приблизно однаковий функціонал. Всі вони використовують фірмову мултірум-потокову платформу HEOS. З нею доступна передача музики в кілька кімнат під управлінням єдиного мобільного додатку. Джерелом аудіо можуть служити як файли з будь-якого локального домашнього сховища, так і з потокових інтернет-сервісів, таких як Spotify і Tidal.

Найменший Denon Home 150 — монофонічна колонка, з двома драйверами у вертикальному корпусі висотою 38 см.

Denon Home 250 — це вже стереосистема з чотирма активними драйверами і пасивним басовим випромінювачем в корпусі шириною 30 см і висотою 21,5 см.

Denon Home 350 — найбільший, солідний блок шириною 38 см, висотою 23 см і глибиною 18 см.

Розроблену Denon технологію HEOS, яку використовують ці пристрої, підтримують також саундбари, AV-ресивери, системи Hi-Fi та інші компоненти. Крім того, моделі Denon Home працюють і з AirPlay 2, «співпрацюючи» з іншими продуктами AirPlay 2 під управлінням Siri. Для голосового управління можна вибрати Google Voice Assistant або Amazon Alexa.

Всі три колонки Denon Home мають однакові можливості підключення-це дводіапазонний Wi-Fi, продубльований роз'ємом Ethernet, плюс слот USB-A для відтворення файлів з флешки або жорсткого диска і аналоговий вхід міні-джек. Крім того, всі три пристрої відтворюють Аудіо по Bluetooth.

Нещодавно сімейство Denon Home поповнилося і саундбаром Denon Home 550, який вже встиг отримати номінацію Міжнародної асоціації EISA, як кращий розумний саундбар 2021-2022 року. Завдяки спрямованим вгору динамікам він підтримує формати об'ємного звучання Dolby ATMOS і DTS: X. пасивні радіатори, що працюють на низьких частотах, дозволяють використовувати новинку без обов'язкового сабвуфера.

Denon Home 550 можна підключити до домашньої мережі з доступом в Інтернет — він здатний відтворювати аудіо з таких сервісів, як Amazon Music, TIDAL, TuneIn Internet Radio, SoundCloud, Napster або Deezer. По мережі або через USB він зможе відтворювати аудіофайли, FLAC, WAV, ALAC (192/24), MP3, WMA, AAC і навіть DSD (2.8, 5.6 MHz). В іншому він отримав всі функції свого сімейства Denon Home. Одна з можливостей саундбара Denon Home 550 особливо приваблива разом з парою колонок Denon Home він перетворюється в домашній кінотеатр конфігурації 5.1 — природно, бездротової.

Ще один приклад використання бездротової платформи HEOS — саундбар Denon DHT-S516 і сабвуфер Denon DSW-1h.

DHT-S516 укомплектований з власним бездротовим сабвуфером, підтримує голосове управління Google і Amazon (через відповідну розумну колонку), декодування Dolby Digital і DTS, обробку DSP, бездротовий зв'язок AirPlay 2 і Bluetooth. Серед підключень-HDMI з ARC (зворотний аудіоканал), оптичний цифровий і Аналоговий 3,5 мм.

Бездротовий сабвуфер DSW-1H разом, наприклад, з флагманським саундбаром DHT-S716 може створити бездротовий домашній кінотеатр 5.1 — досить додати до них бездротові динаміки HEOS в якості тилових каналів об'ємного звучання-тут, як і у випадку з саундбаром Denon Home 550, цілком підійдуть одні з двох молодших моделей Denon Home.

Для передачі аудіо HEOS використовує домашню мережу Wi-Fi. Саме по ній система отримує доступ в Інтернет і до локальних сховищ.

Savant WiSA-бездротовий аудіостандарт в системі розумного будинку преміум класу

Але якщо говорити про системи, що не залежать від комп'ютерних мереж загального користування, то тут варто згадати Savant WiSA — серію пристроїв американського виробника систем розумного будинку і мултірум, в якій використовується технологія WiSA — мултібрендовая бездротова технологія від однойменного розробника і одночасно — асоціації використовують її компаній.

Серед пристроїв Savant Smart Audio, виділяється Smart Audio Soundbar — 55-дюймова 3-канальна звукова панель (саундбар). На її базі легко створити відмінний домашній кінотеатр, використовуючи можливості бездротового розширення, сертифіковані WiSA. Вони поєднуються з вбудованим управлінням Savant, за якими — цілий світ можливостей розумного будинку.

Саундбар Smart Audio-простий у використанні центральний елемент професійної масштабованої аудіосистеми, яка може бути адаптована до будь-якого інтер'єру. До цього саундбару, використовуючи бездротову технологію WiSA, легко додати до двох сабвуферів і систем об'ємного звучання. Все це легко зробити за допомогою швидкої і інтуїтивно зрозумілою настройки з програми Savant Pro.

Систему можна продовжувати нарощувати, додавши до неї Smart Subwoofer і Smart Surround колонки. Для розширення системи можна застосувати адаптер Smart Audio Wisa bridge — він дозволить підключити локальні джерела аудіо або навіть програвач IP Audio. Роботою саундбара Smart Audio і системи об'ємного звучання можна управляти з будь-якої точки будинку. Все це доповнено набором цікавих дизайнерських аксесуарів від Savant.

Dali Equi — фірмовий бездротовий Hi-Fi ДК

Трохи схожа на Wisa бездротова технологія стереосистем і домашнього кінотеатру DALI. У ній закладено більш високу якість бездротового сигналу роздільною здатністю 24 біт/ 192 кГц — частота вдвічі вище, ніж та, що застосовується в системах WiSA.

Слідом за стереосистемами на базі бездротових попередніх підсилювачів Sound Hub і Sound Hub Compact в зв'язці з активною бездротової акустикою DALI (з індексом з) — Oberon C, Callisto C або Rubicon C, приходить багатоканальна DALI Equi, що використовує ті ж компоненти і технології.

Уважні користувачі припускали це, дивлячись на панель «Speakers Connected» (підключені колонки), розташовану на майданчику на задній стінці бездротової акустики DALI. На ній — конфігурація домашнього кінотеатру, що передбачає до 7 сателітів.

Для реалізації Equi DALI випустила два модулі розширення, які вставляються в гніздо на задній панелі бездротового попереднього підсилювача Sound hub. Призначення модуля - DALI HDMI ясно з назви — він додає sound Hub можливість підключення до HDMI. Вставити модуль в слот гранично просто і доступно кожному.

Після цього Sound Hub отримує основні функції бездротового av-процесора, головного пристрою домашнього кінотеатру на базі активних бездротових колонок DALI.

До того ж, функція ARC і eARC або HDMI CEC дозволить використовувати власний пульт телевізора для включення/вимикання всієї системи і управління її гучністю. Особливо важливо, що система підтримує декодування Dolby Digital і DTS в конфігураціях до 7.1.

Такий домашній кінотеатр буде особливо зручно реалізувати на бездротових поличних системах DALI Oberon 1 C — вони відмінно працюють в якості сателітів. Крім бездротового приймача в складі кожної такої системи-Електронний кросовер, система DSP і два вбудованих підсилювача, окремо для вуфера і твітера системи. Практично Oberon 1 C використовує всі переваги пополосного підключення, та ще й з передачею без втрат по радіоканалу якісного сигналу Hi-Res. Зрозуміло, що на якості звучання все це позначається дуже позитивно.

Природно, в складі домашнього кінотеатру використовується сабвуфер, і хоча на задній панелі колонок DALI він не позначений, про нього не забули. Компанія запропонувала бездротовий ресивер (приймач) сабвуфера WSR з такою ж кнопкою Connect, як і на інших бездротових компонентах компанії. Він використовує ті ж технології бездротової передачі аудіо і дозволить додати в бездротової ДК DALI Equi будь-який активний сабвуфер, зробивши його також бездротовим. Як і всі компоненти Equi, модуль WSR працює як з Sound Hub, так і з Sound Hub Compact.

Також вам буде цікаво: Кінотеатр 7.1 на активних бездротових DALI Oberon C? Легко. Але є нюанси

Polk Audio MagniFi MAX SR: від саундбара до потужного бездротового ДК

Своє бачення бездротового домашнього театру представила і американська компанія Polk Audio в своєму комплекті MagniFi MAX SR. Фактично, це система домашнього кінотеатру 5.1 на базі саундбара, який доповнений бездротовим сабвуфером і парою колонок навколишнього звуку, теж бездротових.

MAX оснащений запатентованою технологією сурраунд-аудіо SDA і технологією Polk Voice Adjust, перша створює чудовий просторовий ефект, друга — забезпечує кришталеву чіткість діалогів. Ще одна технологія, Polk Smart Remote, дозволяє комплекту управлятися з пультом дистанційного керування телевізора, причому прямо з коробки. Система сумісна з більшістю телевізорів, включаючи моделі Samsung, Sony, LG.

Комплект MagniFi MAX SR сумісний і з Google Chromecast, саундбар готовий відтворювати музику по Bluetooth. Сім драйверів в самому саундбарі, потужний бездротовий сабвуфер і бездротові сателіти SR1 разом створюють масштабне кінотеатральне звучання в конфігурації 5.1 з підтримкою як стандарту Dolby Digital, так і DTS.

Крім настільного положення, саундбар MAX можна повісити на стіну, причому в кріпленні передбачено регулювання горизонтальності, з можливістю центрувати саундбар під телевізором. Висота саундбара всього близько 5 см — він відмінно виглядає під телевізором і не заважає його управлінню (не затуляє ІЧ-сенсор).

Саундбар MagniFi MAX і його бездротової сабвуфер, оснащений 8-дюймовим басовим драйвером створюють потужний і глибокий бас, використовуючи фірмову технологію Deep bass. Звук всієї системи можна налаштовувати, вибираючи однією кнопкою режими Кіно, Музика і Спорт. Передбачений і нічний режим, в якому діалоги стають ще ближче, а бас кілька приглушується, щоб не турбувати оточуючих.

Ну, і нарешті, те, без чого немає домашнього кінотеатру — зображення. У цій області бездротова передача сигналу не настільки затребувана. Для Full HD, поширеного дозволу 4K і для майбутнього 8K — тим більше, найкраще підійде кабель HDMI. C іншого боку, бездротова аудіосистема високого класу вимагає і самого якісного зображення, яке з усіх варіантів пристроїв на сьогодні по-максимуму здатні забезпечити проектори.

Серед існуючих на ринку проекторів домашнього кінотеатру найвищою якістю зображення виділяються проектори JVC. Їх лідерство залишається незаперечним вже більше десяти років

Використовуючи найкраще з можливого, Сучасні домашньо-кінотеатральні проектори JVC створюють картинку для справжніх гурманів, з приголомшливою динамікою, чистотою, гамою і глибиною чорного. Всі актуальні моделі проектори JVC працюють з дозволами до 4К, а флагманський DLA-NX9 здатний забезпечити неперевершену якість майбутнього з роздільною здатністю 8K. разом з преміальної бездротової акустикою таке відео створить відчуття від перегляду, недоступні навіть в професійних кінотеатрах.

Зрозуміло, що за бездротовими системами — майбутнє, причому крім безсумнівного зручності підключення і розміщення систем і збереження дизайну, вони все частіше перевершують провідні за якістю звучання. Це два аргументи на користь бездротових пристроїв, проти яких важко що-небудь заперечити.

Leave a Comment