Пасивні hi-fi колонки DALI Rubicon 6. Тест

Posted by admin 26.07.2022 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Для DALI важливим є довговічність, використання компонентів високої якості і, як результат, бездоганний звук.

Дизайн моделі DALI Rubicon 6

Пасивна колонка Rubicon 6 вагою 20.2 кг і з габаритами корпусу 1001 x 195 x 330 мм доступна в 4 варіантах оздоблення: чорне глянсове покриття, біле глянсове покриття, волоський горіх і червоне дерево. Зовнішній вигляд гучномовця вражає своєю надзвичайною вимогливістю: варто визнати, що така система впишеться далеко не в кожну вітальню.

Деталі корпусу, виконаного із шестишарового МДФ, опрацьовані до дрібниць. Якщо говорити про дизайн, то тут, поза всякими сумнівами, ні до чого причепитися, колонка Rubicon 6 дійсно приголомшлива. На лицьовій стороні корпусу розміщені тканинні грати для захисту компонентів системи від пошкоджень, а на її нижній частині ви можете розглянути логотип бренду DALI.

Функціонал та характеристики DALI Rubicon 6

Трисмугова акустична система Rubicon 6 має частоту кросовера 800, 2600 та 14000 Гц, номінальний імпеданс 4 Ом, відрізняється динамічним частотним діапазоном від 38 до 34900 Гц та чутливістю 88,5 дБ.

Завдяки своєї чутливості та універсальності, про які можна судити з технічних характеристик, ця пасивна система якісно працює з підсилювачами середньої потужності.

Масив випромінювачів колонки DALI Rubicon 6 складається з двох конічних СЧ/НЧ-динаміків (один налаштований на відтворення діапазону, аж до 800 Гц, а інший відтворює діапазон від 800 до 2600 Гц), твітера з м'яким куполом (від 2600 до 1440) та стрічкового твітера (від 14400 Гц), який забезпечує ідеально рівний та згладжений звук на високих частотах.

Динаміки Rubicon 6 оснащені приводом SMC або Soft Magnetic Compound, який практично повністю усуває спотворення. Купольні твітери були розроблені компанією DALI, проте виготовлені на заводах датської компанії Scan-Speak.

Продуктивність динаміків

Більш широкий діапазон частот і більша смуга пропускання досягається за рахунок використання легкої та гнучкої звукової котушки. Ця звукова котушка вміщена у сильний феритовий магніт, який контролює її рух.

Гібридний твітер та твітер з м'яким тканинним куполом вступають у гру на частоті 2,5 кГц. СЧ-драйвер та сабвуфер ділять початкову частину діапазону між собою. Порт фазоінвертора розташований за випромінювачами, таке розташування дозволяє регулювати синхронізацію між сабвуфером та портом низьких частот і робить її практично ідеальною.

Позолочені металеві рознімання на задній панелі забезпечують стабільне з'єднання. Традиційний порт низьких частот у Rubicon 6 був замінений на подвійний порт фазоінвертора. Тепер він обіцяє дуже пристойну потужність, тому виробник рекомендує розміщувати гучномовець на відстані від 20 до 180 см від стін для оптимальної продуктивності та звуку.

Коли ви вирішуватимете, де розмістити колонку, майте на увазі, що вона вимагає достатньо вільного простору навколо себе для оптимальної роботи. У комплект поставки для кожного гучномовця акустичної пари також входять 4 регульовані штифти та гумові ніжки. Штифти користувачеві доведеться встановлювати самостійно. Однозначно рекомендуємо використовувати їх, оскільки великий корпус буде досить нестійким, якщо використовувати тільки гумові ніжки.

Основа гучномовця виконана з деревного волокна і гарантує стійкість до резонансу та вібрацій. Більш того, унікальний профіль та налаштування твітера також сприяють зниженню резонансу та забезпечують розширення звукової сцени.

Перевірка звуку

Як завжди, тестування гучномовців відбувалося в нашій студії, стіни та стеля якого вкриті акустичними панелями. Ми підключали пасивні колонки DALI Rubicon 6 до ресивера Pioneer VSX-LX504 та стереопідсилювача Marantz PM 8005.

Пасивні колонки Rubicon 6 можна поєднати з Rubicon 2 або Rubicon LCR, Rubicon Vokal та SUB M-10 D, щоб створити багатоканальну конфігурацію з об'ємним звуком.

Тестування розпочалось із перегляду пригодницького науково-фантастичного фільму 2018 року «Темні уми». Звукові ефекти у форматі 3D відчувалися просто приголомшливо, ми отримали дійсно широку, реалістичну картину стерео, звук був плавним і чистим. Під час перегляду фільму ми отримали детальну та гарну динаміку.

Після цього ми перейшли до перевірки музичного виконання. Ми слухали Easy on Me, пісню, яка буквально за пару днів зібрала сотню мільйонів переглядів. Чисті, збалансовані середні частоти – сильна сторона продуктів DALI. Під час прослуховування чітко чується перехід від рівних, насичених середніх частот до різких, чистих та динамічних високих тонів.

Баси теж звучали досить непогано, однак, на наш смак, не буде зайвим використовувати сабвуфер для тих, хто прагне дійсно ударних глибоких і авторитетних низьких частот. Навіть при відтворенні великої гучності в масиві динаміків зберігався баланс і розподіл за сферами впливу. Високі тони не переходили в різкий писк, навпаки були досить чистими і передавали тонкі деталі.

Відгук

Підсумовуючи, можемо сказати, що за час тестування нам жодного разу не довелося розчаровуватися в звучанні колонок Rubicon 6. Вони запам'яталися нам приголомшливою чіткістю, деталізацією, яскравими високими частотами та ідеально налаштованими середніми частотами.

Їхній зовнішній вигляд не залишає жодних сумнівів щодо того, що Rubicon – це серія еталонних акустичних систем. Ці колонки можуть стати прикрасою будь-якої кімнати, якщо правильно підібрати один із чотирьох можливих варіантів оздоблення.

При його виготовленні використовувалася сировина та комплектуючі найвищої якості. До недоліків акустичної пари можна віднести пункт високої вартості і досить габаритного корпусу, а також той факт, що грати-гриль закриває собою всі красиві елементи, такі як фірмовий профіль випромінювачів і дизайнерські дифузори, за рахунок чого система виглядає не так естетично.

Етап розміщення колонок потребує особливої ​​уваги досягнення ідеального звуку. У випадку Rubicon 6 особливо важливо пам'ятати головне правило: не ставте колонки прямо біля стіни. Оптимальна відстань від вертикальних поверхонь – від 20 до 180 см.

Перед покупкою обов'язково враховуйте всі особливості даної системи (рекомендуємо ознайомитись зі списком технічних характеристик, наведеним нижче). Також не забувайте про акустичну обробку звуку тієї кімнати, в якій ви плануєте розмістити пару.

Виходячи зі свого досвіду можемо сказати, що навіть із найякіснішими аудіо- та Hi-Fi пристроями, які мають найкращі звукові характеристики, ви можете не отримати очікуваний звуковий підпис, якщо стіни, стеля та інші великі порожні поверхні кімнати не відповідають вимогам системи. Занадто високий (або, навпаки, занадто низький) коефіцієнт відображення акустичних хвиль, недостатній час реверберації (і, як наслідок, зниження інтенсивності звуку), приглушення басів (за рахунок відсутності вільного простору навколо колонки) – це призводить до того, що ваша система звучить зовсім не так, як ви очікували.

Також вам буде цікаво: Прокачай свою вертушку! Як оновити програвач вінілу

Технічні характеристики DALI Rubicon 6

 • Динаміки:
  • вуфер
  • сабвуфер (2 x 165.1 мм)
  • купольный твітер 29 мм
  • гібридний твітер 17 х 45 мм
 • Тип конструкції: з фазоінвертором, 3-смугова, пасивна
 • Діапазон частот: 37–30 000 Гц (+/- 3 дБ)
 • Частоти кроссовера: 800/2600/14000 Гц
 • Номінальний імпенданс: 4 Ом
 • Рекомендована потужність підсилювача: 40-200 Вт
 • Інтерфейси:
  • 2 x аналогових лінійних входи
  • 2 x оптичних цифрових
  • 1 x коаксіальний цифровий (RCA)
 • Підключення: біампінг та бівайринг
 • Роздільна здатність: 24 біт / 96 кГц
 • Розміри/вага: 20 x 96 x 38 см (Ш x В x Г) / 20,8 кг
 • Кольори: чорний глянсовий, білий глянсовий, горіховий шпон, червоне дерево
 • Виробник: DALI-speakers.com

Автор публікації Stereo News

Мітки: dali

Leave a Comment