Огляд Bowers & Wilkins Formation Bar

Posted by admin 22.09.2023 0 Comment(s) Hi-Fi події,

За матеріалами Тім Гідеон (Tim Gideon) PCMag

Саундбар Bowers & Wilkins Formation Bar, можливо, найкрасивіший саундбар з тих, що ми тестували, але для кращого звучання йому потрібний додатковий сабвуфер.

Плюси

+ Гарний дизайн
+ Чудова чіткість та насиченість
+ Щодо простий в експлуатації

Мінуси

- Дорого
- Обмежені варіанти підключення
- Бракує глибокого басу без сабвуфера

Саундбари, як правило, негарні. Якщо навіть ні, то все одно вони зазвичай виглядають трохи нудно. Натомість, Bowers & Wilkins Formation Bar сповнює серце радістю, адже він змінює уявлення про те, як можуть виглядати саундбари, з просто приголомшливою зовнішністю. Але його ціна надзвичайно висока навіть для моделі вищого рівня. Ніхто не сперечатиметься з красою Formation Bar, і його звукові характеристики чудові, але для найкращого звучання його варто доповнити сабвуфером Formation Bass.

Дизайн

Давайте ще раз насолодимось красою Formation Bar. Доступний у чорному кольорі, саундбар розміром 109 х 1240 х 107 мм та вагою 5,5 кг має гранований малюнок під суцільним тканинним грилем. Довгаста форма нагадує B&W Zeppelin, якби його витягли, звузили та огранили, як дорогоцінний камінь. Такий геометричний візерунок зустрічається в сучасній архітектурі та домашньому дизайні, але він повністю був відсутній серед саундбарів за весь час їхнього існування. Сподіваюся, цей зовнішній вигляд викликає революцію, і, можливо, через рік чи два ми будемо розглядати прекрасні дизайни в інших моделях.

Кінці горизонтального стрижня закриті круглими металевими елементами, прикрашеними логотипом Bowers & Wilkins. З переднього боку все, що ви бачите, це тканинний гриль, блиск і тіні, коли світло грає на його гранях. За ґратами Formation Bar встановлені три 1-дюймові твітери з подвійним куполом (ліворуч, по центру та праворуч) та шість 2,5-дюймових СЧ/НЧ-динаміків (попарно ліворуч, по центру та праворуч).

Цей масив дозволяє створити виділений центральний канал та чітко визначені лівий та правий канали. Усього на борту шість підсилювачів, кожен із яких забезпечує потужність 40 Вт, а частотний діапазон системи становить від 40 Гц до 28 кГц — респектабельні показники. Система може передавати аудіо до 96 кГц/24 біт.

Bowers & Wilkins тримає панель управління дещо прихованою — вона знаходиться у верхній частині задньої панелі, так що її можна побачити зверху, а от дивлячись прямо на саундбар — ні. На панелі розташовані кнопки плюс і мінус для гучності, кнопка відтворення/паузи, яка керує відтворенням звуку, і багатофункціональний елемент управління, позначений логотипом Formation, який циклічно перемикає доступні джерела. Кнопки живлення немає – саундбар вмикається автоматично і переходить у режим енергозбереження через 20 хвилин бездіяльності. Це гарна новина, адже звукова панель під час роботи нагрівається.

Formation Bar укомплектовано з оптичним кабелем для підключення до відповідного входу на задній панелі, а також кабелем живлення. На панелі підключення на тильній частині саундбару є також порт Ethernet та кнопка reset, і це все. Для інтелектуальної колонки або універсального варіанта Bluetooth цього може вистачати, але відсутність з'єднання HDMI дивна. Хоча з потоковою передачею по Wi-Fi і Bluetooth існує безліч інших способів підключення.

Bowers & Wilkins Home дозволяє легко налаштувати будь-який продукт серії Formation, а якщо у вас їх кілька, ви можете керувати ними разом, як мултирум-системою. У програмі присутній еквалайзер – ви можете налаштувати низькі чи високі частоти. Ви можете виконувати потокову передачу безпосередньо з пристроїв AirPlay, Roon та Spotify Connect — просто виберіть Formation Bar з доступних пристроїв у відповідній програмі після підключення динаміка до Wi-Fi.

Не слід забувати, що для створення бездротової системи об'ємного звучання Formation Bar може легко співпрацювати з моделями Bowers & Wilkins Bass (сабвуфер) та Flex (сателіти). Причому можливість відтворення аудіо у форматі 24 біт/96 кГц передбачена не лише через музичний додаток Bowers & Wilkins, а й з використанням Apple AirPlay 2, Bluetooth, Roon та Spotify Connect.

Система чудово впоралась з автоматичним виявленням сигналу. Наприклад, зазвичай немає необхідності перемикатися між джерелами, щоб дістатися звуку вашого Apple TV, якщо тільки ви не перемикаєтеся між, скажімо, звуком Apple TV і джерелом звуку Bluetooth. У сценарії, в якому ви запускаєте фільм після того, як якийсь час не використовували панель, вона сама виявляє джерело звуку, усуваючи необхідність натискати кнопку «Formation». Це добре, адже Formation Bar надходить без пульта дистанційного керування — натомість він використовує елементи керування ня вашого телевізора. Єдині власні елементи керування — це збільшення, зменшення гучності та відключення звуку. Вони знадобляться в додатку під час початкового налагодження (яке, до речі, можна пропустити).

Ви можете закріпити пристрій на стіні. Він поставляється з кронштейном і шестигранним інструментом, щоб це зробити, також є керівництво з правильної установки. Тим не менш, вбудована гумова опора забезпечила саундбар повну стійкість під час тестування, і він виглядає однаково ефектно як на столі, так і на стіні.

Вистава в кіно

Для початку відзначимо, що Formation Bar може бути досить гучним — це потужний саундбар навіть без сабвуфера. Тим не менш, глибина басу, яку ви отримуєте від нього, багата та різноманітна, але без громоподібного суббасу, який ви могли б очікувати.

Сцена аварії «Того, хто біжить по лезу 2049» (Blade Runner 2049), під час якої Райан Гослінг (Ryan Gosling) падає з неба на чомусь, схожому на «Ламборджіні» військового зразка, включає кілька вибухів. Через Formation Bar вони завдають сильного удару, і мають чудову чіткість, але гуркіт, на який ви могли б сподіватися, не вражає. Коли пізніше у фільмі ракети потрапляють у притулок Харрісона Форда (Harrison Ford), вибух та наступні постріли чіткі та повні, тоді як музика в сцені має зловісний глибокий бас, який передається із солідною глибиною, але це не глибина, яку можна досягти з сабвуфером.

Так само в «Зоряних війнах: Нова надія» (Star Wars: A New Hope) мегагуркіт, на який ви можете очікувати, коли масивний корабель проходить повз камер, швидше мається на увазі, ніж повністю відтворюється. Ясність діалогів першокласна, а музика звучить з чудовим багатством, але грому тут немає, як хотілося б деяким, особливо, коли гине Зірка Смерті.

Відтворення музики

У музиці з інтенсивним суббасовим змістом, таким як в Silent Shout The Knife, відчувається більш відчутна сила і бас — драйвери здаються голоснішими на максимальній гучності, а глибина баса глибша. Однак за максимальної гучності спрацьовує DSP (цифрова обробка сигналів) і повертає баси назад.

«Drover» Білла Каллахана (Bill Callahan), трек із набагато менш глибокими басами, дає нам найкраще уявлення про загальний почерк Formation Bar. Барабани на цьому треку звучать солідно, але їм не вистачає глибини та ваги, що їх міг би забезпечити сабвуфер. Натомість саме баритон Каллахана дає більшу частину багатства басів тут, тому що він в основному знаходиться на низьких і середніх частотах, а не в області суббасу. Ударні та акустичні удари вищого регістру на цьому треку відтворюються з чудовою чіткістю, а поділ стереозвуку цілком очевидний — довжина Formation Bar та розташування лівого/правого твітерів забезпечують повне, широке стереофонічне звучання.

У пісні Jay-Z та Каньє Веста (Kanye West) "No Church in the Wild" партія бас-барабану демонструє відмінну присутність у високих і середніх частотах, що дозволяє його атаці зберігати свою пружність. Барабанний «луп» отримує деяке посилення низьких частот, а вокальні партії на цьому треку відтворюються із чудовою чистотою — часом є натяк на додаткове шипіння, але загалом звукова сигнатура збалансована, з акцентом на чіткість протягом усього треку та в усьому діапазоні частот.

Оркестрові треки, такі як вступна сцена з "Євангелія від іншої Марії" (The Gospel According to the Other Mary) Джона Адамса (John Adams) чудово відтворюються через Formation Bar. Мідні духові, струнні та вокал у вищому регістрі мають чудову яскравість, і все це чудово доповнюється багатими, злегка посиленими низькими та середніми частотами. На високій гучності цей мікс звучить чудово — жваво, насичено, яскраво та з широким стереопростором.

Сам по собі Formation Bar — це рідкісний випадок саундбару, який в музиці звучить ще краще, ніж у фільмах. Звичайно, з додаванням сабвуфера, я впевнений, враження від фільму також будуть відпадними, але музика, насправді, не так сильно потребує додаткової підтримки. Звичайно, любителі басу в музиці можуть не погодитись, але я дійсно думаю, що більшості людей, можливо, захочеться додати баса лише у фільмах.

Висновки

Bowers & Wilkins Formation Bar — не перша звукова панель, яка, на нашу думку, звучатиме набагато переконливіше із сабвуфером, хоча це часто буває справою смаку. Натомість чудова ясність звуку та гарний дизайн ставлять Bowers & Wilkins Formation Bar поза конкуренцією.

Також вам буде цікаво: Bowers & Wilkins Formation Wedge — оглад

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Leave a Comment