Огляд AV-ресивера Marantz CINEMA 70-s

Posted by admin 16.10.2023 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Гордон Лін (Gordon Lyn), HiFiReport.com

Компанія Marantz нещодавно оновила ряд продуктів для домашніх кінотеатрів, зокрема показавши наступне покоління серії CINEMA. Marantz CINEMA 70s — перший аналізований нами продукт із серії CINEMA. Незважаючи на те, що це модель початкового рівня, він вже вразив нас чарівністю дизайна й можливостей.

Отже, AV-ресивер CINEMA 70s відрізняється новим дизайном, графічним інтерфейсом та пультом дистанційного керування, що робить дизайн продукту більш вишуканим.

Крім того, Marantz CINEMA 70s має особливий тонкий корпус, забезпечуючи найпрактичніші основні функції кінотеатру за доступною ціною. Це чудовий вибір для людей з обмеженим бюджетом. З поступом розвитку домашніх кінотеатрів AV-ресивери стають все більш функціональними і фізично більшими, та й ціни зростають. Однак багатьом середньостатистичним споживачам можуть знадобитися лише деякі з тих новітніх функцій.

Для багатьох достатньо основних функцій кінотеатру, і в поєднанні з бюджетними обмеженнями наявність на ринку продукту, який є мінімалістичним, практичним та доступним за ціною, буде більш вигідною для таких споживачів.

З цієї причини компанія Marantz протягом останніх декількох років виділяла місце у своїй лінійці AV-ресиверів для тонких моделей, орієнтованих на споживачів, яким потрібен спрощений дизайн з основними функціями домашнього кінотеатру, де відсутні модні або рідкісні функції, і все це по доступним цінам.

Наприклад, AV-ресивер NR1711, випущений 2020 року, уособлює цей підхід. Наприкінці 2022 року Marantz представила нове покоління AV-ресиверів серії CINEMA, що включає тонку модель початкового рівня, яка є предметом нашого огляду, — CINEMA 70s. Він став наступником NR1711.

В останні роки Marantz прагнув стати брендом преміум-класу. Раніше випущене двоканальне аудіообладнання, таке як програвач CD 60 та інтегрований підсилювач Model 40n, відрізняється новим та елегантним дизайном.

Ці продукти мають тонкий форм-фактор з помітними передніми панелями, доповненими красивими площинами з ромбоподібним візерунком з боків (що нагадують гру води). Marantz справді торує свій шлях у морі одноманітних дизайнів.

Дизайн

Серія CINEMA продовжує цей стиль, вирізняючись помітною передньою панеллю з ромбоподібним візерунком з боків, доповнений круглим екраном-ілюмінатором, що надає панелі елегантного вигляду. Серед моделей серії CINEMA AV-ресивер Marantz CINEMA 70s вирізняється своєю чудовою якістю. Його компактна висота, що становить менш ніж половину висоти багатьох AV-ресиверів, робить корпус естетично привабливим при розміщенні в будь-якому місці.

Marantz CINEMA 70s, як і раніше, має 7.2-канальну конфігурацію, та здатен декодувати Dolby Atmos, DTS:X і Auro-3D. На відміну від попередніх моделей початкового рівня, які підтримують лише традиційні конфігурації 5.1, це важливо, оскільки 7.2 дозволяє налаштувати систему домашнього кінотеатру 5.2.2.

Це означає, що можна встановити дві стельові колонки вгорі, створивши захоплююче тривимірне об'ємне звучання. Крім того, можна використовувати два сабвуфери, забезпечивши більш насичені та потужні низькі частоти. Для слухачів-початківців або споживачів з обмеженим бюджетом ці функції вже вважаються розкішними конфігураціями, які Marantz CINEMA 70 здатний забезпечити.

Якщо ви обмежені в оформленні кімнати або в бюджеті й не можете встановити «верхні просторові» колонки, ви можете скористатися просторовими звуковими ефектами 3D. CINEMA 70s підтримує функції віртуального верхнього звуку, такі як Dolby Atmos Height Virtualization та DTS Virtual:X. Іншими словами, він може імітувати верхні канали за допомогою звичайних колонок, дозволяючи вам відчути об'ємний звук із висотою та просторовістю. У цьому випадку додаткові два канали можна використовувати у два способи.

Один з варіантів – налаштувати систему 7.2, додавши пару задніх сателітів об'ємного звучання для покращення об'ємного звуку за зоною прослуховування. Інший варіант — використовувати вбудовану функцію Зони 2, що дозволяє цим двом каналам керувати гучномовцями в іншій зоні (наприклад, кімнаті), це також ефективне використання можливостей AV-ресивера.

Що стосується технічних параметрів Marantz CINEMA 70s, то офіційні характеристики вказують потужність 50 Вт на канал (8 Ом, 20 Гц~20 кГц, 0,08% на 2 канали) і 100 Вт (6 Ом, 1 кГц, 10% 1 канал). Цього більш ніж достатньо в типовій вітальні невеликого або середнього розміру. І цієї вихідної потужності зазвичай достатньо, якщо ви не використовуєте її з особливо вимогливою акустикою.

Зрозуміло, що багатьох споживачів непокоїть перспектива розширення та модернізації обладнання. CINEMA 70s легко вирішує цю проблему. Він оснащений виходами підсилювача для всіх 7.2-каналів, що дозволить у майбутньому виконати модернізацію, додавши 7-канальний підсилювач потужності та гарантуючи, що якість звуку може досягти вищого рівня, не обмежуючись можливостями існуючого підсилювача потужності.

Щоб задовольнити такі потреби, AV-ресивер Marantz CINEMA 70s пропонує меню "Підключення колонок" (Speaker Connections), в якому ви можете обрати режим "Тільки попередній вихід" (Pre-Out Only) для кожного каналу. Коли цей режим увімкнено, CINEMA 70s відключить схему підсилювача потужності для цього конкретного каналу. Ця функція покращує якість звуку та демонструє продуманий дизайн.

Що стосується відеоможливостей, CINEMA 70s має 6 входів HDMI та 1 вихід HDMI. Три входи та вихід підтримують наскрізну передачу відео 8K (у попередньому NR1711 її підтримував лише один вхід). Вихід HDMI CINEMA 70s також підтримує eARC (Enhanced Audio Return Channel), що дозволяє відтворювати звук використовувати керування із телевізора. Щодо характеристик високого динамічного діапазону (HDR), Marantz CINEMA 70s підтримує HDR, HLG, Dolby Vision, HDR10+ та Dynamic HDR.

На додаток до функцій домашнього кінотеатру CINEMA 70s пропонує можливості потокової передачі музики по мережі. Він оснащений інтерфейсом потокового відтворення HEOS, який Marantz використовує останніми роками. Це дозволяє відтворювати інтернет-радіо, вести стрімінг із потокових платформ і застосовувати AirPlay 2. Більш того, AV-ресівер можна комбінувати з іншим HEOS-сумісним аудіообладнанням для створення музичної системи мултирум.

Аудіо можливості

Переходячи до реального тестування, я використовував наші штатні еталонні колонки для налаштування системи прослуховування 5.2.2. Вихідної потужності 50 Вт на канал могло виявитись недостатньо, але результати перевершили мої очікування.

Навіть у кімнаті площею понад десять квадратних метрів CINEMA 70s забезпечували значний рівень звукового тиску, не створюючи при цьому враження слабкого звуку. Середній діапазон має трохи обмежену густину, але коригування можуть вирішити цю проблему. Звук здається насиченим та вражаючим завдяки поєднанню системи з потужним сабвуфером, що забезпечує достатню енергію на наднизьких частотах, забезпечуючи приємні враження від перегляду фільмів.

У процесі тестування я також виявив, що CINEMA 70 демонструє чудову деталізацію, виявляючи та повністю передаючи тонкі елементи звукових ефектів фільму. Ця видатна можливість забезпечує чітке відчуття простору і створює незабутні враження від навколишнього оточення.

Наприклад, коли я дивився перший епізод четвертого сезону серіалу Netflix "Дуже дивні справи", який починається з того, що хлопчик їде на велосипеді доставляючи газети в передмісті США, ця система без особливих зусиль відтворила всю атмосферу. Звукові ефекти мали чудову просторову силу, дозволяючи мені сприймати рухи хлопчика, що їде велосипедом від лівої задньої частини поля зору до передньої, коли він кидає газети у бік будинку.

Кожен звук мав чітке місце, і з заплющеними очима я міг легко уявити взаємне розташування деталей. Загальна звукова сцена була великою, виходячи за межі фізичного розташування колонок, створюючи відчуття звуку, що проникає крізь стіни. У мене було відчуття, ніби я йду за камерою широкими вулицями величезного американського передмістя. Одна тільки ця коротка вступна частина продемонструвала виняткову якість звуку Marantz CINEMA 70-х.

Інший приклад: я передивлявся Blu-ray 4K з фільмом «Першому гравцю приготуватися». У сцені, де головні герої йдуть на віртуальне побачення у танцювальному клубі, вхід до клубу одразу створює відчуття величезного простору. Звукові ефекти поширювалися за межі зони прослуховування, а стельові колонки створювали чітке відчуття висоти, створюючи широке тривимірне звукове поле.

Допоки персонажі стрибали та танцювали на плавучому танцполі у віртуальному просторі, навколишній звук огортав усю зону прослуховування. Коли 101-й легіон прорвався крізь дах танцювального клубу задля штурму, я почув виразні звуки ударів, що долинали зверху, начебто розбиваючи мою власну стелю.

Я міг відчути звуки пострілів та удари куль, що з'являлися в різних місцях аудіовізуального простору, демонструючи точну локалізацію та рух, а також багате та захоплююче звукове враження.

Висновок

AV-ресивер Marantz CINEMA 70s, модель початкового рівня серії CINEMA, вражає своїми широкими функціями та можливостями. Незважаючи на свої компактні розміри і доступну ціну, він має серйозну 7.2-канальну конфігурацію, можливості декодування Dolby Atmos, DTS:X та Auro-3D, а також здатність створювати захоплюючий об'ємний 3D-звук.

Marantz CINEMA 70s — відмінний варіант для поєднання вимог невеликого бюджету з бажанням отримати систему домашнього кінотеатру з основними функціями, можливістю розширення та гарним звуком.

Також вам буде цікаво: AV-ресивер Marantz CINEMA 50. Відеорозпакування та огляд

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Мітки: marantz

Leave a Comment