Огляд Bowers & Wilkins Formation Bar — Formation over function.

Posted by admin 24.10.2023 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Журнал AVFORUMS Автор Стів Візерс (Steve Withers)

Що таке «Formation Bar»!?

Bowers & Wilkins Formation Bar — триканальна однокорпусна мултирум звукова панель, з лінійки продуктів компанії Formation Suite, до якої також входять флагманські стереоколонки Duo, музичний стример, колонка Wedge, колонки Flex та сабвуфер Bass.

Formation Bar розроблений для забезпечення високої продуктивності в красивому та непомітному корпусі. З цією метою інженери Bowers & Wilkins створили дев'ять нових високопродуктивних динаміків, оптимально розташованих для збереження виділеного центрального каналу та створення щонайширшої звукової сцени.

У складі Formation Suite, Bar також має підтримку Apple AirPlay 2, Spotify Connect і Roon, що дозволить передавати потоковий стереосаунд високої розподільної здатності 24/96. Також є вбудований Wi-Fi, Bluetooth та функція мультирум — з використанням програми Bowers & Wilkins Home.

Цей додаток не тільки дозволяє налаштовувати і контролювати Bar разом з іншими продуктами Formation в мережі, але також може використовувати надійну мережу для створення повноцінної 5.1-канальної системи із застосуванням сабвуфера Bass і пари колонок Flex у ролі об'ємних каналів.

Bar недешевий, що ставить його в один ряд із деякими дуже ефективними альтернативами. Ціна здається ще вище, якщо врахувати, що Bar не має пульта дистанційного керування, немає підключень HDMI і немає підтримки іммерсивного звуку. Ринок звукових панелей величезний і висококонкурентний, тому новинка від Bowers & Wilkins повинна звучати чудово, якщо вона хоче виділитися з натовпу.

Конструкція, управління та з'єднання

Звукова панель Bowers & Wilkins Formation, безумовно, виглядає привабливо: її циліндрична форма товстішає посередині і звужується по кінцях. Кінцеві панелі з матового металу додають класності, а решта поверхні покрита чорним тканинним грилем, натягнутим на раму з стільниковою структурою ромбовидної форми.

Якість збірки чудова, відтак саундбар, безумовно, виглядає як продукт високого класу. Розміри становлять 1240 x 109 x 107 мм (ШxВxГ) та вага 5,5 кг. Є вибір: кріпити його на підставці або на стіні за допомогою кронштейнів, але останній варіант, ймовірно, кращий, оскільки висота панелі блокуватиме більшість сучасних екранів.

Дизайн підкреслює мінімалізм, тут немає дисплея та практично відсутні елементи керування. У верхній задній частині звукової панелі ви знайдете кнопки відтворення/паузи та збільшення/зменшення гучності, а також кнопку Form (докладніше про неї буде далі). Але, що неймовірно для звукової панелі, до комплекту не входить навіть пульт дистанційного керування. Втім, якщо ваш телевізор використовує інфрачервоний пульт дистанційного керування, панель може вивчити основні команди регулювання гучності.

Додаток, по суті, є основним методом керування панеллю, і хоча він досить простий, він пропонує красиво оформлений інтерфейс користувача, який проведе вас через початкове налаштування з мінімумом турбот. Після завершення програма дозволить керувати і Bar, і будь-якими іншими продуктами Formation в мережі.

Фізичні з'єднання розташовані у нижній частині задньої частини звукової панелі. Є оптичний цифровий вхід, порт Ethernet для кабельного підключення, порт USB для сервісної діагностики та двоконтактний роз'єм для кабелю живлення.

Там також є кнопка Reset, якщо потрібно знову налаштувати панель з нуля. Оскільки немає жодного роз'єму HDMI, немає й підтримки ARC, CEC або багатоканальної передачі, не кажучи вже про eARC або об'єктно-орієнтоване аудіо. Як і всі продукти Formation, включає ряд можливостей бездротового зв'язку: Wi-Fi, Bluetooth 4.1 aptX HD і Apple AirPlay 2. Виглядає Bowers & Wilkins Formation Bar, безперечно, привабливо.

Особливості та характеристики

В основі Bowers & Wilkins Formation Bar — триканальна схема гучномовців, кожен з яких складається з 25-мм твітера з подвійним куполом та двох 65-мм середньо-/низькочастотних динаміків з дифузором із плетеного скловолокна. Є цифрове посилення потужністю 40 Вт для кожного динаміка, цифрова обробка сигналу та еквалайзер. Заявлено частотну характеристику від 40 Гц до 28 кГц. Виділений центральний динамік — це добре, а розташування джерел звуку оптимальне для забезпечення широкої звукової сцени.

Таке відчуття, що компанія Bowers & Wilkins витратила весь свій час на розробку драйверів (що не дивно з огляду на те, що вона є виробником колонок) і дуже мало замислювалася про вимоги сучасної звукової панелі. Компанія Bowers & Wilkins також вклала чимало зусиль у створення технічно складної та надійної мережевої системи, здатної передавати потокове аудіо з роздільною здатністю до 24 біт/96 кГц. Знову ж таки, це більше пов'язано з колонками та прослуховуванням музики, ніж з AV-продуктами, такими як звукова панель (хоча вона дозволяє створити бездротову 5.1-канальну систему).

Система Formation спроектована, аби використовувати частоти 2,4 ГГц і 5 ГГц, які є у звичайній бездротовій мережі, тому інформація надходить до Bar через приймач 2,4 ГГц. Якщо є інші продукти Formation, то для зв'язку між собою вони використовиватимуть частоту 5 ГГц через запатентовану мережу.

Перевага цього підходу полягає в тому, що мережа Formation не тільки надійна, але й має заявлену затримку лише в 1 мікросекунду. Ще однією перевагою є те, що оскільки різні продукти Formation обмінюються даними через власну мережу, вони не займають смугу пропускання вашого домашнього роутера. Це також означає, що ви можете підключити Bar бездротовою мережею до сабвуфера Bass і колонок Flex.

Bar підтримує Spotify Connect, завдяки AirPlay 2 ви можете слухати Apple Music. Увімкнення AirPlay та Bluetooth також дозволяє слухати інші потокові сервіси, а також інтернет-радіо. Увімкнення aptX HD також означає, що ви можете насолоджуватися високоякісним з'єднанням Bluetooth.

Однак платформа Formation не має нативного UPnP, тому, якщо ви хочете транслювати музику з домашньої мережі або насолоджуватися перевагами звуку 24/96 на звуковій панелі, вам доведеться зупинитись на програмному забезпеченні Roon. 

Налаштування та робота

Базова природа Bowers & Wilkins Formation Bar означає, що його установка дуже проста. Ви просто розміщуєте звукову панель перед телевізором на підставці або за допомогою доданих настінних кріплень, а потім з'єднуєте їх за допомогою комплектного оптичного цифрового кабелю.
Панель можна налаштувати за допомогою Home, і вона переходить у режим налаштування при першому підключенні. Це позначається тим, що кнопка Forma вгорі повільно блимає жовтим, і панель з'явиться в програмі, як готова до налаштування — просто оберіть його і процес почнеться.

У процесі налаштування вам необхідно назвати простір (Space), в якому буде використовуватися панель. Існує список за промовчанням, наприклад «Вітальня», але ви також можете створити власні. Тільки-но це буде зроблено, вам буде запропоновано натиснути кнопку Form, яка підтвердить вибір.
Наступний етап – підключення Bar до домашньої мережі Wi-Fi (якщо не планується використовувати кабель Ethernet). Програма попросить вас підтвердити «правильну» мережу Wi-Fi і попросить ввести пароль — це знадобиться лише при першому підключенні продукту Formation до мережі Wi-Fi. Після завершення вибору «простору» та підключення до Wi-Fi панель відтворить звукове повідомлення, що підтверджує успішне налаштування, все готове до використання.

Bar можна підключити до пристрою Bluetooth за допомогою Home, і ще раз звукове повідомлення повідомить вам, коли сполучення буде завершено. Якщо доступне оновлення мікропрограми, програма також повідомить вас про це і дозволить швидко і легко встановити його. Нарешті, якщо ваш телевізор оснащений ІЧ-пультом дистанційного керування, Bar може запам'ятати основні команди регулювання гучності.

Кнопка Form підсвічується різними кольорами, позначаючи різні робочі стани: миготливий білий означає, що йде запуск; миготливий жовтий означає, що установка готова; пульсуючий жовтий означає, що виконується оновлення прошивки; миготливий білий означає, що йде аудіозапис; Миготливий червоний означає, що відбувається скидання до заводських налаштувань. Якщо ви бачите пульсуючий або постійний червоний колір, це означає, що виникла помилка, і вам необхідно звернутися до служби підтримки.

Платформа Formation дозволяє використовувати Bar у поєднанні з іншими продуктами лінійки, але з точки зору AV основними комбінаціями є Bar та Bass для 3.1-канальної системи, а також Bar, Bass та пара колонок Flex – для 5.1-канальної системи. Оскільки всі ці продукти у мене є, я почну з панелі, додам баси, а потім спробую повне налаштування 5.1 разом з двома колонками Flex.

Максимальна частота підтримуваної дискретизації становить 96/24, при цьому більш високі номінальні частоти дискретизації перетворюються зі зниженням частоти за допомогою Roon. Тестування проводилося за допомогою звуку з телевізора через оптичний цифровий кабель, а також Bluetooth і AirPlay 2 з використанням iPhone X і Roon з використанням iMac як Roon Core. В тестовому матеріалі використовувалися Dolby Digital, FLAC, ALAC, TIDAL та Spotify.

Можливості

Bowers & Wilkins Formation Bar  — чудова триканальна звукова панель. Конструкція та розташування динаміків забезпечують широку звукову сцену, а виділений центральний динамік забезпечує чіткі та сфокусовані діалоги. Середній діапазон точно виражений, а високі регістри відтворюються із приємною чіткістю. Нижня межа частотного діапазону гарна, але твердження Bowers & Wilkins щодо 40 Гц видаються оптимістичними, і бас не здається таким глибоким, як припускають ці цифри.

Немає сумнівів у тому, що Bar чудово звучить з музикою завдяки фантастичному стереоподілу, вражаючому зображенню, чудовому відтворенню деталей та приємній, потужній передачі. Слухаю Aerosmith's Dream On, The Bar робить досить епічну виставу — від гітар Джо Перрі (Joe Perry), які звучать протягом усієї пісні, до верескливого вокалу Стівена Тайлера (Steven Tyler).

Ця вражаюча якість поширюється на перегляд телевізійних програм, де музика розноситься по всій передній частині кімнати, діалоги прив'язані до екрану, а ефекти розміщуються з високою точністю. Незалежно від того, чи ви дивитесь новини, документальний фільм, телевізійну драму або конкурс Bake-Off, Bar звучить чудово. Він також чудово вправляється зі спортом і особливо вражає чемпіонат світу з регбі: звукова панель точно відтворює рев натовпу, зберігаючи при цьому слова коментаторів.

Що не так вражає, то це фільми, і хоча Bar, як і раніше, звучить добре, він обмежений трьома каналами. В наші дні ентузіаст AV очікує більшого від звукової панелі, і, застрягши на 3.0 та Dolby Digital, він почуватиметься так, ніби повернувся на десятиліття. Враховуючи акцент, який Bowers & Wilkins приділяє якості звуку, можна подумати, що він принаймні захоче підтримувати багатоканальний звук без втрат, такий як Dolby TrueHD та DTS-HD Master Audio.

Крім того, щоб отримати максимальну віддачу від сучасного саундтреку, потрібно додати Formation Bass, щоб виконувати важку роботу на низьких частотах. Немає жодних сумнівів у тому, що Bass – чудовий сабвуфер, здатний відтворювати глибокі та контрольовані низькі частоти, які ідеально доповнюють Bar. Разом вони створюють потужну звукову сцену із шириною та глибиною, що дійсно покращує загальну якість звуку.

Бас також щільний та чуйний, без натяку на затримку між двома продуктами Formation. Тепер у вас є 3.1-канальний сетап. Якщо ви увімкнете такий фільм, як «Аквамен» або «Годзілла: Король монстрів», ви отримаєте приємні звукові враження, але в глибині душі ви знаєте, що він може звучати більш захоплююче.

Завдяки чудесам платформи Formation, разом з Bass ви також можете додати пару бездротових колонок Flex та створити більш захоплюючу 5.1-канальну систему. Звучить добре, оскільки різні продукти Formation працюють у ідеальній гармонії. Ви отримуєте велику сцену спереду, чіткі діалоги, чудово відтворену музику та деякі точно керовані ефекти. При перегляді «Матриці» епізоди з кулею залишаються такими ж кумедними, як завжди.

Це змушує замислитись, на кого націлений Bar. За відчуттями, це звукова панель, розроблена виробником колонок. В результаті вийшла активна колонка, яка звучить чудово. Немає сумнівів, що Bar чудово звучить із музикою... Бас також щільний та відчутний.

Висновки

Плюси

- Звучить чудово
- Простота налаштування
- Можна розширити до 5.1.
- Дуже добре зроблено
- Привабливий дизайн

Мінуси

- Потрібен бас для досягнення найкращих результатів
- Немає імерсивної підтримки звуку
- Немає HDMI-підключень
- Немає дистанційного керування
- Дорого

Вердикт

Панель Bowers & Wilkins Formation Bar виглядає чудово, дуже добре зроблена та звучить просто фантастично для триканальної звукової панелі. Він забезпечує велику передню звукову сцену та має достатнє посилення. Відмінні середні частоти, чітко виражені високі частоти, особливо звучить музика. Виділений центральний канал гарантує чіткість діалогів та достатню кількість басів – хоча щоб по-справжньому віддати належне сучасному блокбастеру, вам потрібно додати сабвуфер Formation Bass.

Formation Suite побудований на базі власної мережі, яка надійна, ефективна, проста в налаштуванні і працює практично миттєво. Тим не менш, віддалений додаток Home дуже простий, і більша частина управління здійснюється іншими програмами, що фрагментує роботу. Крім того, тут немає програмного забезпечення UPnP, тому, якщо ви хочете транслювати музику у високій роздільній здатності 24/96, вам доведеться придбати Roon.

Також вам буде цікаво: Відеоогляд бездротового сабвуфера Bowers & Wilkins Formation Bass

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Leave a Comment