Marantz Model 40n – система «все в одному» в її найкрасивішій і, мабуть, в наймузичнішій формі. Огляд What Hi-Fi?

Posted by admin 23.01.2024 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Плюси

+ Великий, сміливий та енергійний звук
+ Просте та просторове відтворення
+ Високоякісне збирання
+ Виглядає чудово
+ Безліч підключень і варіантів потокової передачі

Мінуси

- Додаток керування міг би бути більш інтуїтивно зрозумілим

Хіба це не краса? Поява систем «все в одному» у світі Hi-Fi призвела до появи більш зручних для життя моделей як за розміром, так і на вигляд, і мережевий стерео підсилювач Marantz Model 40n є яскравим прикладом того, наскільки важливе перше враження. Все, що вам потрібно зробити, це додати до цього пристрою пару колонок, і ви отримаєте акуратну Hi-Fi-систему типу «просто додай колонки» преміум-класу.

Конструкція

Marantz прагне позиціонувати себе розкішним брендом Hi-Fi, і цей намір ясно видно по чудовій конструкції та естетиці 40n. Це крок до досконалості порівняно з PM7000N та бюджетними моделями серії 6000, які ми бачили раніше, при цьому він створений з великою увагою до якості. Металевий корпус та елегантна лицьова панель виконані за високими стандартами. Нам подобається простота розташування рукояток управління рядом (користуватися ними одне задоволення); тонке підсвічування, що сяє навколо панелі; і цей красивий маленький круглий дисплей. Все це разом створює стильний пристрій, яким, за нашою уявою, пишатиметься будь-який власник. Для огляду ми отримали сріблясто-золоте оздоблення, але 40n можна придбати й у чорному кольорі.

Ми також вважаємо, що багато хто віддасть перевагу більшим та інформативнішим дисплеям, що відображують обкладинки альбомів у повному кольорі, але нам, як ми думали, не настільки не вистачало цього на Marantz. Невеликий дисплей в ілюмінаторі виглядає красиво, а джерело вхідного сигналу й рівень гучності що відображаються, зручні для швидкого читання.

Ефект поглиблень з боків екструдованої передньої панелі надає пристрою ще більш характерного вигляду, але, роздивившись зблизька, виявляємо пластик. Це здається трохи несумісним з рештою міцного металевого оздоблення.

В основі лежить посилення класу A/B, яке видає пристойну потужність 70 Вт на канал (при опорі 8 Ом). Чому клас A/B, а не клас D, який ми частіше спостерігаємо в інших системах? Marantz заявляє, що, незважаючи на вдале використання класу D у моделях вищого класу, спосіб його реалізації, що забезпечує відповідність традиційним стандартам Hi-Fi Marantz (і порятунок від жорсткої або клінічної картини, яка може бути пов'язана з класом D), може стати надто дорогим для цієї моделі. Таким чином, використання класу A/B зберігає характеристики аналогового звуку, привабливі для багатьох користувачів, а також економічніший на цьому рівні.

Можливості

Повноцінна сучасна потокова система, така як Model 40n, не позбавлена швидких можливостей для прослуховування музики. Після підключення до домашньої мережі (доступні як Ethernet, так і Wi-Fi) у вас під рукою буде безліч варіантів потокової передачі. 

Сервіси потокової передачі музики, такі як Amazon Music, Deezer, Spotify Connect та Tidal, а також інтернет-радіостанція TuneIn, доступні завдяки платформі та додатку HEOS (докладніше про це пізніше), а AirPlay 2 та Bluetooth призначені для зручної потокової передачі з мобільних пристроїв. Якщо ви будете регулярно використовувати Wi-Fi або Bluetooth, ми рекомендуємо встановити обидві антени, що входять до комплекту постачання, для максимальної стабільності та надійного з'єднання.

Для тих, у кого сервери та пристрої NAS до країв заповнені цифровими музичними файлами високої роздільної здатності, 40n може передавати файли мережею завдяки сумісності з DLNA. Він може відтворювати файли PCM та DSD128 з роздільною здатністю до 24 біт/192 кГц. Шанувальники хардкорного DSD і ті, хто шукає верхні межі бітової роздільної здатності (більше 32 біт, DSD256), можливо, захочуть пошукати щось в іншому місці, але, враховуючи, що більшість наших цифрових музичних файлів перебувають у досяжності 40n, ми не вважаємо це проблемою. Цікаво, що всередині моделі 40n використовується мікросхема ЦАП ESS Sabre ES9016K2M, яка може обробляти файли роздільною здатністю до 32-біт.

Технічні характеристики Marantz Model 40N

  • Джерела: Потокова передача через мережу, Bluetooth, AirPlay 2, Phono MM
  • Вихід на навушники: 6,3 мм
  • Мережа: Wi-Fi, Ethernet
  • Вхід: Лінійний рівень x 3, фоно, HDMI ARC, оптичний, коаксіальний, USB типу A
  • Підтримка високої роздільної здатності: 24 біт/192 Гц (PCM), DSD128
  • Вихідна потужність: 70 Вт на канал (на 8 Ом)
  • Розміри (В х Ш х Г): 13 х 44, 3 х 43, 2 см.
  • Вага: 16,7 кг
  • Оздоблення x2: (чорний, сріблястий, золотий)

Вважаєте за краще замість цього використати фізичні входи? Marantz також пропонує вам три лінійні аналогові входи, два цифрові входи (один оптичний, один коаксіальний) і порт USB A для підключення таких джерел, як програвач компакт-дисків, зовнішній стример або ноутбук. Є HDMI ARC для підключення 40n до телевізора – це, безумовно, стильніший і привабливіший з точки зору звуку спосіб покращити саунд вашого телевізора. Вбудований фонокоректор ММ дозволяє підключити програвач безпосередньо до Marantz. Ви також можете отримати додаткові баси за допомогою виходу на сабвуфер.

Переключення між усіма цими джерелами, а також вибір та керування відтворенням музики можна здійснювати за допомогою програми HEOS для iOS та Android. HEOS — це платформа та програма для багатокімнатної потокової передачі, яка використовується в різних мережевих продуктах Denon та Marantz, включаючи 40n. Це акуратний та зрозумілий інтерфейс, що робить свою справу.

Особливо загадковим є те, як це працює після того, як ви обрали пісню: замість того, щоб продовжувати відтворення з цієї пісні, як це робить будь-який інший музичний сервіс чи програма, HEOS повертається до будь-якої пісні або альбому, які відтворювалися в попередній черзі . Опція «грати звідси» була б корисною. На сторінці, яка відтворюється зараз, відображаються обкладинки альбомів, тип файлів і частота дискретизації, а вибір музичних сервісів із програми досить простий.

Ми вважаємо неправильним, що універсальна програма HEOS не адаптована спеціально для 40n, оскільки доступ до багатьох параметрів налаштування продукту можна отримати тільки через пристрій за допомогою пульта дистанційного керування, що додається. Це міцний, добре спроектований «телефон», який відповідає основному блоку, у той час як додаток виглядає на подив скромним і не поєднується з відчуттям розкоші фізичних продуктів.

Пульт дистанційного керування дозволяє перемикати входи, призупиняти/відтворювати/пропускати треки та заглиблюватися в основні налаштування меню 40n. Це дозволяє настроїти режим очікування, а також вибрати вхід телевізора, мережу та параметри фільтра. Назви пунктів меню може бути складно прочитати на маленькому дисплеї в ілюмінаторі, оскільки слова обрізані, але впоратися з ними досить просто.

Модель 40n пропонує регулятори тембру та два варіанти фільтра, але ми віддали перевагу опції прямого джерела (яка відключає будь-який DSP) для отримання найчистішого аудіосигналу та чіткого звучання.

Інші практичні проблеми, з якими ми зіткнулися протягом кількох тижнів з моделлю 40n, були пов'язані з поєднанням Bluetooth, яке займало набагато більше часу, ніж ми очікували в такій системі, і були випадки, коли програма переставала бачити або відображати наш музичний сервер, коли ми перемикали входи. Таких збоїв було небагато, і вони були нечастими.

Звук

Незважаючи на те, що нам знадобилося багато часу, щоб дістатися розділу якості звуку, запуск відтворення музики на Model 40n не займає багато часу. Чи то з сервера або Tidal, з підключеного програвача або навіть AirPlay, кожен трек, який ми запускаємо на 40n, обробляється швидко і витончено.

Model 40n забезпечує чистий, потужний та об'ємний звук. Це велике та сміливе відображення, привабливе із самого початку. Вокал Агнес Обель (Agnes Obel) звучить з первозданною ясністю, точно поміщений у широке звукове поле, досить просторе, щоб ноти віолончелі та фортепіано з її альбому Aventine ширяли навколо неї. Breezeblocks Alt-J плавно тече крізь 40n, без непотрібної переваги будь-якої частоти. Ми програємо пісню за піснею з нашого сервера, від Джона Вільямса (John Williams) до Тейлор Свіфт (Taylor Swift), і 40n легко заповнює нашу велику кімнату для прослуховування.

Заграйте щось важче, наприклад Disturbed або Slipknot, і до справи візьмуться енергійні, здорові баси Marantz. Пісні, які можуть бути занадто агресивними або різкими, напрочуд зручні для прослуховування на Marantz. Можливо, він не найпрозоріший чи абсолютно автентичний, проте він робить прослуховування менш стомлюючим. Це відтворення сподобається багатьом, оскільки з ним дуже легко.

Це та сама історія, незалежно від того, яке джерело ви використовуєте – вініл, потоки високої роздільної здатності чи слухаєте ви через навушники – 40n пропонує невимогливу якість прослуховування. 

Вердикт

У Marantz Model 40n так багато всього, дизайн, якість складання, простота використання (за винятком наших проблем із додатком) – це чудовий комплект.

Marantz також гідний захоплення своєю масштабною, багатою, енергійною, та в той же час невимушеною подачею, але ми сподівалися на відтінки того захоплюючого балансу, який ми давно чули від більш бюджетних продуктів бренду, таких як серія 6000. Ці продукти, мають майстерність і нюанси, що дозволяють знайти правильний баланс ясності, напору і суворої музичності, щоб підкорити нас.

Якщо Marantz планує випустити другу версію моделі 40n, ми сподіваємося, що вона прислухається до думки деяких з цих бюджетних зірок, щоб повернути це диво цій, в іншому, дуже симпатичній універсальній потоковій системі і зробити її звучання ще кращим.

Також вам буде цікаво: Відеоогляд та розпакування мережевого стерео-підсилювача Marantz PM7000N

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Leave a Comment