Огляд картриджу JICO Seto Hori. Журнал Positive Feedback

Posted by admin 05.02.2024 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Джон Хоффман (John Hoffman), Positive Feedback

Компанія Nippon Precision Jewel Industry CO LTD, яку зазвичай називають JICO, знайома багатьом любителям аналогової техніки. JICO має довгий і видатний родовід у галузі виробництва, оскільки 140 років тому вона почала виробляти сталеві швейні голки для індустрії кімоно, а в 1964 році — щупи для фонокартриджів з алмазними стілусами. Компанія знаходиться у віддаленому місці, за понад 200 миль від Осаки, найближчого міста. У перші роки існування компанії ця надзвичайна географічна ізоляція означала, що працівники JICO мали виготовляти та обслуговувати все обладнання, пристосування, форми та штампи, необхідні для виробництва своєї продукції. Це призвело до найвищого рівня контролю якості в процесі виробництва, оскільки всі аспекти виробництва, по суті, здійснюються всередині компанії. У 2016 році я супроводжував свою прийомну матір у поїздці до Японії, щоб відвідати родину, і хоча я знав про Японію, це було моє перше занурення в японську культуру. Хоча моє перебування в Японії тривало лише десять днів, я встиг відчути дружелюбність японського народу, красу гарячих джерел Хаконе Онсен і диво, яке являє собою система громадського транспорту. У мене була можливість проїхатися сінкансеном, або швидкісним потягом, аж до Осаки. Потяг мчить країною зі швидкістю понад 170 миль на годину і є свідченням вершини японської інженерії. Дивно, але це не найшвидший потяг до Осаки, оскільки він проходить по залізничному проїзному JR Rail Pass, який ми обрали. Це найближча станція до заводу JICO, хоча я радий повідомити вам, що в моїй кімнаті для прослуховування є трохи Японії завдяки картриджу Seto Hori, першій рухомій котушці JICO.

LP Tunes в Лас-Вегасі, штат Невада, щойно взяла на себе обов'язки дистриб'ютора JICO в Америці, і це робить отримання продукції компанії набагато зручнішим, ніж це було в минулому. Рим Кастелланес (Rome Castellanes) зв'язався зі мною, щоб дізнатися, чи не хочу я провести тест-драйв Seto Hori на своїх столах і представити його читачам журналу Positive Feedback. Seto Hori має виразний зовнішній вигляд, з керамічним корпусом і кріпильною пластиною з натурального горіха. Інші аудіокомпанії, такі як Kyocera, використовують кераміку через її стійкість до резонансу, а дизайнери JICO співпрацювали з лабораторією в Сето, Японія, щоб точно налаштувати процес обпалу кераміки для отримання матеріалу з потрібними властивостями для корпусів картриджів. Поєднання твердої деревини та кераміки створює структуру, яка дозволяє генераторному вузлу бути несприйнятливим до впливів, що могли б негативно вплинути на точність відстеження.

Вузол щупа складається з алмазного стилуса й кантилевера з бору. Вихідна напруга становить 2,0 мВ, а рекомендована сила відстеження — 2,0 грама. Вимірювана частотна характеристика становить від 15 Гц до 32 кГц, а баланс каналів знаходиться в межах 1,5 дБ на частоті 1 кГц. Вага картриджа становить 11 грамів, оскільки керамічний корпус масивний і досить міцний.

Я вважаю, що поєднання Seto Hori з якісним «столом» японської спадщини було б дуже доречним, тому для цього огляду я обрав Denon DP 75 і тонарм Acos GST 801. Для продовження японської теми, я також використовую фонокорректор Esoteric E-03. Проте на цьому культурне повернення додому закінчується, оскільки обов'язки підсилювача покладені на підсилювач First Watt F7 і передпідсилювач Plinius Tautoro. Колонки — JBL 4365, які належать до шанованої лінійки Synthesis і спочатку були розроблені для японських аудіофілів. Чистий змінний струм генерується регенератором PS Audio P10 і подається за допомогою кабелів живлення PI Audio Group. Завершують систему акустичні дроти Wireworld Eclipse 7 та міжблочні з'єднувачі Analysis Plus Silver Apex.

Феномен, який я помітив, оцінюючи картриджі протягом багатьох років, полягає в тому, що чим вище ви піднімаєтеся по сходах з точки зору продуктивності, тим більше різні пропозиції виробників звучать більш схоже, ніж по-різному. Це пояснюється тим, що більш досконалі конструкції мають кращу точність, що означає, що більший відсоток музики відтворюється правильно, а забарвлення від матеріалів і підкомпонентів зводиться до мінімуму, відтак вони менше втручаються в музику. Коли я слухаю Seto Hori, я оцінюю його за загальну презентацію музики і порівнюю його з картриджами вищих рівнів, які я чув, аби визначити, наскільки він може наблизитися до найкращих пропозицій, що зараз існують в нашому хобі. Мій досвід каже, що сольні композиції для фортепіано є чудовим способом перевірити загальний тональний баланс картриджа, оскільки вони вимагають плавного переходу між октавами, інакше інструмент звучить роз'єднано і розбалансовано. Я виявив, що Seto Hori чудово відтворює тон, колір і текстуру інструментів, особливо рояля. Я прослухав "Unaccountable Effect" Ліз Стори (Liz Story) з початку до кінця, і мене вразило природне і безбарвне звучання музики, яке здатен відтворювати цей картридж. Це властивість, яку я пов'язую з високоякісними рухомими котушками, доступними в даний час, і картридж JICO тісно пов'язаний з цим рівнем картриджів. У "Starfinder" [Unaccountable Effect; Windham Hill WH-1034] я по-справжньому насолоджувався вишуканою і делікатною подачею пасажів у вищих октавах, особливо коли Стори затримує ноти на кілька тактів, оскільки можна було почути, як кожне натискання клавіш зникає в тиші. Основний тон фортепіано Steinway, якому вона надає перевагу, реалістичний, і Seto Hori дійсно забезпечив точне і автентичне відтворення. Найнижчі октави мають солідну вагу і правдоподібну резонансну структуру, що забезпечило багату основу інструменту. За останні кілька місяців я провів багато часу, слухаючи Seto Hori зі значною кількістю сучасної фортепіанної музики, і я завжди знаходив цей картридж надзвичайно точним у відтворенні цього складного інструменту.

Ще одна особливість Seto Hori, яка мене вражає, — це його здатність відстежувати складні пасажі в поєднанні зі здатністю мінімізувати шуми, спричинені дефектами вінілу. При першому огляді картриджа я звернув увагу на тонкий боровий кантилевер і мініатюрний розмір діамантового мікрогребеня, які є показниками якості складових компонентів. Це високоефективний вузол щупа/консолі, і ці компоненти роблять значний внесок у здатність картриджа відстежувати переміщення. У мене є кілька копій однойменного альбому Dire Straits, і одна з них має помітний ступінь зносу через сумнівні звички попереднього власника щодо гігієни вінілу. Я зберігаю цю копію, щоб оцінити здатність картриджа справлятися з не дуже чистими записами. "Six Blade Knife" [Dire Straits S/T; Warner Bros BSK3266] — мій улюблений трек для оцінки, оскільки в ньому є проблеми з сибілянтами, з якими картридж має впоратися. З Seto Hori я виявив, що рівень сибілянтів і поверхневого шуму на всьому альбомі значно знизився, до такої міри, що я міг слухати цей альбом без нарікань на його стан. Тепер подовжені S у деяких словах все ще залишилися, так само, як і на CD-версії цієї пісні, яку я маю. Проте вони ніяк не виражені, тоді як інші картриджі, які я використовував на цьому альбомі, ніде не постраждали так сильно, як на картриджі JICO. Зменшення шуму, спричиненого дефектами і зносом вінілу, повинно мати цінність для широкого кола меломанів, оскільки багато хто купує вживаний вініл, стан якого може бути найрізноманітнішим. Навіть незважаючи на скомпрометований стан цієї платівки, Seto Hori все одно звучить дуже добре, і я знову помітив рівний тональний баланс і природне звучання картриджа на цій пісні. Поки що оцінка цієї рухомої котушки виявилася досить багатообіцяючою.

Ще однією позитивною рисою рухомої котушки Seto Hori є чесний і неприкрашений спосіб обробки вокальних пасажів. У минулому ахіллесовою п'ятою високопродуктивних рухомих котушок була їх нездатність зберігати нюанси і витонченість при відтворенні делікатних пасажів, принаймні, якщо порівнювати з аналогами з низькопродуктивними рухомими котушками. Цей картридж не є прикладом для наслідування. Я провів один суботній день, слухаючи альбом Лорі Ліберман (Laurie Lieberman) "Gun Metal Sky", який був виданий на лейблі QRP Records. Весь альбом чудовий, і особливо виділяється вокал у пісні "New York Mining Disaster, 1941" [Gun Metal Sky; Drive On Records 115115-09], а картридж JICO чудово відтворює цю пісню. Вокал Ліберман сирий і неприкрашений, але має плавність і природний потік, який зазвичай досягається більш якісними і дорогими картриджами. У вокальних пасажах є нюанси і текстура, які вимагають уваги слухача завдяки здатності передавати емоційний зміст пісні. Цю рухому котушку слід визнати за її точність, але також слід зазначити, що Seto Hori однаково вправно відтворює емоційні грані музики.

Деякі вінілофіли вважають вихідний рівень 2,0 мВ у Seto Hori дещо низьким, оскільки інші високопродуктивні рухомі котушки, такі як Sumiko Blackbird, мають вихід 2,5 мВ, а Dynavector 20X2 — 2,8 мВ відповідно. Фонокорректор Esoteric, який я використовую, має 40 дБ посилення на стороні MM і не має проблем з вихідним рівнем картриджа JICO. На "Cool Struttin'" [Cool Struttin'; Blue Note 1588] Сонні Кларка (Sonny Clark) я виявив, що цей картридж здатний продемонструвати динамічні контрасти цього твору. Чи то Кларк видобував з клавіш неймовірні блюзові прогресії на фортепіанному соло, чи то гурт танцював бугі-вугі на повну силу, цей картридж здатен точно передати всю масштабність музичного колективу. Наприклад, соло на трубі Арта Фармера (Art Farmer) пронизливе, з гостротою провідних нот, але при цьому зберігає плавність, що характеризує його унікальний стиль. Хоча я чув інші, більш вибухові картриджі, ці пропозиції походять з більш дорогої ніші, ніж та, в якій перебуває Seto Hori. Я б сказав, що рухома котушка JICO демонструє чудові характеристики, враховуючи обмеження, пов'язані з її ціною, і в цьому є справжня цінність.

Картриджі вартістю до 1000 доларів не можуть бути ідеальними, оскільки економічна доцільність створення найсучаснішого картриджа виключає таку можливість. Яким би чудовим не був картридж Seto Hori, він має свої недоліки. На екстремальних частотах у картриджа JICO зменшується розширення, але, на щастя, це гріх упущення. Адже для картриджа краще втратити певний ступінь роздільної здатності в цих областях, ніж мати відверте забарвлення. На "Demolition Man" групи Police [Ghost in the Machine; A&M Records SP-3730] я вважаю басову лінію трохи сухою і скутою, якщо порівнювати з рухомою котушкою ZYX 4D, яка є одним з двох моїх еталонних картриджів. Крім того, на "Walking In Your Footsteps" [Synchronicity; A&M Records SP-3735] вищі октави, в яких звучать флейти та ударні інструменти, не мають тієї вражаючої прозорості, яку мають Ortofon Cadenza Blue. Проте, розрив у звучанні між картриджем JICO і моїми еталонними картриджами не можна назвати значним за будь-яким натягуванням уяви. Пам'ятайте, що співвідношення цін є перемогою для Seto Hori. Особисто я ціную все, що цей картридж робить добре, і те, що він здатен робити це за доступною ціною.

Компанія JICO має бездоганну репутацію в світі аудіотехніки, оскільки виготовляє найкращі змінні щупи для найрізноманітніших картриджів. Серія щупів SAS для картриджів Shure V15 є легендарною, і багато аудіофілів цінують зусилля компанії, спрямовані на підтримку працездатності картриджів серії V. Тепер JICO випустила Seto Hori, який є першим картриджем з рухомою котушкою. Seto Hori розміщений у керамічному корпусі з монтажною пластиною з твердих порід деревини горіха, а поєднання матеріалів створює міцну структуру для розміщення генератора. Вузол щупа складається з борного кантилевера та алмазного мікроріжка. Вихідна напруга становить 2,0 мВ, тому цей картридж класифікується як картридж з рухомою котушкою і призначений для використання з фонокорректором з рухомим магнітом. Загальне звучання Seto Hori рівномірно збалансоване з неприкрашеною презентацією, яка відповідає суті музики. Любителям, які шукають високопродуктивний картридж з рухомою котушкою за не надто високою ціною, я б порадив прослухати цей картридж від JICO. Рухома котушка Seto Hori може багато чого запропонувати аудіофілам різних рівнів на щаблях hi-fi, оскільки її характеристики відмінні, а ціна досить приваблива.

Також вам буде цікаво: Історія JICO

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Leave a Comment