Технології JICO

Posted by admin 06.02.2024 0 Comment(s) Hi-Fi події,

За свою історію виробництва компонентів для програвачів платівок (а це приблизно 60 років з уcієї 150-річної історії компанії) JICO зробила близько 2000 найменувань продуктів. Більшість із них — змінні голки (вставки) для картриджів програвачів вінілу. Всі ці вироби повністю відповідають своїм оригіналам.

Прямо зараз в асортименті JICO — стилуси для картриджів таких фірм: ADC, AIWA, AUDIO EMPIRE, COLUMBIA (DENON), C.E. C, ELAC, Hitachi, JICO, KENWOOD (TRIO) MICRO, Mitsubishi / DIATONE, National (Technics), ONKYO, Ortofon, PICKERING, Pioneer, SANSUI, SANYO (OTTO), SHARP (Optonica), SHURE, SONY, Stanton, Toshiba, Victor.

Крім того, компанія робить і самі картриджі, як "за образом і подобою", так і власної розробки. Для цього JICO просто зобов'язана володіти всім спектром профільних технологій. До того ж компанія обґрунтовано пишається тим, що не тільки її продукція, а й обладнання для виробництва розроблені та створені нею самою, на виробництві JICO в Японії.

Перш за все, йдеться про стилуси — голки звукознімачів. У виробах JICO застосовуються стилуси з цільного алмазу — NUDE.

Здебільшого, це дві відпрацьовані геометрії: NUDE Conical Tip — конічної форми та еліптичний наконечник NUDE Elliptical Tip. У першому випадку довговічність стилуса — 200 годин роботи. У другому — 150. При цьому еліптичний стилус має меншу площу контакту з поверхнею вінілу під час програвання платівки (він орієнтований довгою віссю поперек канавки). Це зроблено для збільшення і розширення діапазону високих частот. Але в результаті еліптичний стилус зношується швидше. Середній час відтворення становить близько 150 годин. 

Проходження канавки стилусами різних профілів (за даними JICO) виглядає так. Крім конічних та еліптичних, в моделях JICO зустрічаються стилуси форми "S-еліпс", "Шибата", "SP" і "МОНО".

Різні технології застосовуються також для консолей, до яких кріпиться стилус. Для картриджів початкового і середнього рівня JICO застосовує алюмінієву трубку, варіант з відмінним співвідношенням механічних властивостей і ціни. У більш просунутих моделях JICO з позначенням SAS/B застосовано бор — "відмінний матеріал для відтворення тонких звуків класичної музики". Бор забезпечує значно точніше відтворення порівняно з алюмінієвим кантилевером. Середній час роботи — близько 500 годин.

Кантилевери JICO SAS/S виготовлені з сапфіра, що має високу міцність і жорсткість, надалі підвищуючи точність відтворення. Порівняно зі стандартними алюмінієвими кантилеверами кожен звук унікальний, а голоси стають особливо чіткими. Чисте враження від звуку більш високої роздільної здатності з'являється також і в порівнянні з консоллю SAS/B. Середній час програвання теж становить близько 500 годин.

Консолі JICO SAS/R виготовлені з рубіна. Їхній переріз звужується до кінчика, в результаті відтворення навіть глибше, ніж у борового кантилевера (SAS/B), що дає відчуття присутності записаного виконання. Середній час також близько 500 годин.

Консолі MORITA, перша з яких виготовлена з чорної частини натуральної деревини хурми, також відомої як KUROGAKI, були створені одним з найавторитетніших майстрів, Котаро Морітою. Він співпрацював з JICO протягом останніх півстоліття.

Консоль KUROGAKI забезпечує приємний живий загальний теплий тон для вокалу та інструментів. Створює чистий глибокий звук в середньому і низькому діапазоні. Забезпечує м'яке звучання музичних інструментів. Конічний наконечник голки має середній час роботи близько 200 годин.

УСІКОРОШІ (USHIKOROSHI) — модель з консоллю з різдвяної ягідної деревини, також відомої як Ox Killer. Цей продукт має привабливий, напружений і потужний звук середніх басів, що робить його придатним для музики високої інтенсивності. Конічний наконечник голки також має середній час роботи близько 200 годин.

ЮРУШІ-ІРО (YURUSHI-IRO) — модель із консоллю, виконаною з матеріалу Pink Ivory. Окремі ноти неймовірно делікатні, а високі частоти звучать винятково добре, що забезпечує загальну бездоганну якість звуку. Конічний наконечник голки із середнім часом роботи близько 200 годин. ЮРУШІ-ІРО — японська назва рожевого кольору, має традиційне значення в Японії.

Присутність абревіатури IMP (від "Improved") використовується для позначення лінійки продуктів JICO, до якої входять моделі із захисними кришками для стилуса.

Приклад заміни відомої моделі на аналог від JICO — класичні картриджі типу ММ компанії SHURE, яка припинила відповідне виробництво влітку 2018 року. У відповідь JICO приступила до розробки альтернативних моделей заміни: J44D та J44A 7. Ці перевидані картриджі покликані відтворити характеристики оригінального виробу.

Флагманський картридж — SETO-HORI, оригінальний картридж MC від JICO. Інтегрований корпус без гвинтів дає змогу знизити ступінь грубого резонансу. Сам картридж SETO-HORI — унікальний технологічний баланс традиційної японської майстерності і передових технологій. Це модель МС з високою віддачею, що дає змогу підключати його до входів фонокоректорів ММ. Картридж випускається в кастомному керамічному корпусі з елементами з горіхового дерева. Він дає змогу досягти найвищої роздільної здатності і набагато перекриває чутний діапазон частот. Використання картриджа JICO SETO-HORI дає змогу уникнути застосування складних і дорогих МС фонокоректорів або підвищувальних трансформаторів з додатковими кабелями. Паралельно поліпшується співвідношення сигнал-шум.

Ремодель SETO-HORI — поєднання шелл-картридж з найточнішим балансуванням і практично ідеальними масо-механічними властивостями.

Також вам буде цікаво: Історія JICO

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Leave a Comment