Rotel – компоненти, впізнавані з першого погляду. Огляд продукції бренду

Posted by admin 13.02.2024 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Компанія Rotel, заснована Томокі Тачіавакой понад півстоліття тому, зробила величезний внесок у саме поняття Hi-Fi. Цьому сімейному бізнесу, його високоякісній продукції, довіряють аудіофіли, музиканти та інженери звукозапису. Щоб розповісти про всі цікаві моделі, випущені брендом протягом його історії, потрібно, напевно, написати велику книгу.

Але навіть опис всіх моделей Rotel доступних на сайті компанії виходить занадто великим. Судіть самі, треба буде розповісти про 36 зразків. Серед них чільне місце займають підсилювачі — класичні лаконічні моноблоки, стереопідсилювачі, інтегральні та оснащені потоковим модулем, багатоканальні моделі для домашнього кінотеатру, мультирум та професійних інсталяцій.

До цього варто додати попередні підсилювачі, стерео ЦАП, CD-плеєри та навіть тюнер. І майже вся ця продукція має чіткий набір фамільних ознак серед яких — класичний строгий фірмовий дизайн у класичних розмірах для встановлення в стійку. Впізнати компонент Rotel можна з першого погляду.

Розповімо про декілька найбільш характерних моделей. І першою стане інтегральний підсилювач Michi X5 Series 2, який порушує багато правил, про які розказано вище. Так і є, винятки завжди особливо цікаві. Це один із представників сімейства Michi, вершини Rotel, моделі якої випускалися у минулому столітті. І порівняно недавно компанія вирішила повернутися до цього преміального імені.

Michi X5 Series 2 — це 2 х 600 Вт вихідної потужності класу AB (на 4-омних колонках) і референсний 32-бітний 8-канальний цифро-аналоговий перетворювач ESS SABRE. Апарат може працювати з будь-якими аналоговими підключеннями (XLR), цифровими, Bluetooth з підтримкою aptX HD, PC-USB, також є фонокорректор для картриджів з рухомим магнітом і рухомою котушкою. До цього варто додати сертифікацію Roon Tested та підтримку формату MQA та MQA Studio.

Дизайн Michi X5 Series 2 – окрема тема. Це чорні дзеркальні поверхні, з якими сучасний Michi лишається нейтральним у будь-якому інтер'єрі. Допоки він не буде включений. Білий графічний дисплей на чорній дзеркальній панелі виглядає надзвичайно ефектно. До того ж, він дуже інформативний. Але головне в Michi X5 Series 2 – звук. Тільки одна цифра, рівень сумарних гармонійних спотворень (THD) <0,009% розповість про нього краще за будь-які порівняння.

Фактично ті ж можливості щодо обробки музичних сигналів з різних джерел з найвищою якістю реалізовано в підсилювачі Michi P5 Series 2. На борту — два 8-канальні високоточні цифро-аналогові перетворювачі ESS SABRE ES9028PRO, спеціально налаштовані в режимі MONO. За допомогою 8 схем ЦАП на канал вони забезпечують резервовану обробку сигналу, що дозволяє почути найтонші нюанси музики з ультра-низьким рівнем шуму. Так само, підсилювач P5 Series 2 підтримує практично всі джерела музики — аналогові, цифрові, PC-USB з MQA і DSD, aptX HD Bluetooth, плюс фонокорректор ММ і МС. Michi P5 Series 2 створить відмінне партнерство з будь-яким кінцевим посиленням, природньо, відповідного параметрам Michi рівня.

Саме такий рівень демонструє кінцевий стереопідсилювач Michi S5. Він видає 500 Вт на канал при навантаженні 8 Ом із найкращими у своєму класі характеристиками звуку. Подвійна моно блочна конструкція включає два великі тороїдальні трансформатори власного виробництва (цими компонентами, від яких залежить правильне живлення аудіотехніки, Rotel пишається більш, ніж обґрунтовано), що забезпечують виняткову енергію басів, зберігаючи при цьому контроль і точність найтонших деталей, і все це в елегантному Мічі-дизайні.

До музичних систем Rotel відносить свої моделі з індексом "15". Почнемо з інтегрального підсилювача RA-1592 МКІІ. Він працює у класі AB, забезпечуючи вихідну потужність 200 Вт на колонки опором 8 Ом. Універсальність роботи з вхідними сигналами дозволяє назвати модель всеохватною. Він підтримує аналогові джерела (з балансними підключеннями XLR), а ЦАП аудіофільського рівня з розподільною здатністю 32 біт/384 кГц забезпечує цифрові підключення, а ще є aptX та AAC Bluetooth, PC-USB з MQA. Крім того, інтегральник Rotel RA-1592МКII обладнаний власним фонокоректором для картриджів з рухомим магнітом.

Аналогічні можливості, причому на ще вищому рівні, реалізовані в стерео-підсилювачі Rotel RC-1590 MKII. Цей еталонний компонент відтворює звук з природною виразністю, відкритою звуковою сценою та динамічною чіткістю. Аналогові, цифрові, Bluetooth-джерела та сигнали від програвачів вінілу забезпечені спеціальним процесом акустичного налаштування, що дозволяє слухати улюблену музику в аудіофільській якості.

Стереопідсилювач Rotel RB-1582 МкII можна вважати класичним підсилювачем потужності від Rotel у найсучаснішому розумінні. Він створений у фірмовій концепції балансного дизайну і здатний видати 2 x 200 Вт потужності на канал у вільному та чистому фірмовому саунді. На борту — екстремально великий тороїдальний трансформатор, об'єднаний з накопичувальними конденсаторами преміум класу з перфорованими обкладками (slit-foil) із загальною ємністю понад 60 тисяч мкФ.

Інтегральний потоковий підсилювач Rotel RAS-5000 відрізняється відмінним співвідношенням ціни та якості, простотою керування та сукупності можливостей. Rotel RAS-5000 видає 2 x 220 Вт потужності у класі AB, на 4 Ом. На борту — 32-біт ЦАП преміум-класу ESS, Bluetooth приймач з підтримкою aptX HD і AAC. RAS-5000 здатен приймати музику зі Spotify Connect, Tidal Connect, інтернет-радіо або будь-якого сервісу, доступного на комп'ютері, планшеті або мобільному пристрої через Airplay 2, Google Cast, Roon або Bluetooth з кодеком aptX™ HD. Передбачено з'єднання HDMI ARC.

Мультирум-підсилювач Rotel HI-FI C8+ забезпечує 8-канальне посилення по 150 Вт на канал максимальної потужності. Кожна пара каналів у мостовому з'єднанні може видати до 300 Вт на колонки імпедансом 4 Ом. C8+ включає 4 аналогові та 4 цифрові входи, що можуть бути матрично розподілені по зонах посилення. Дисплей та елементи керування на передній панелі забезпечують вибір джерела та незалежне для кожного каналу налаштування гучності, низьких та високих частот. Стандартний корпус розміром 2U займає мінімум місця в монтажній стійці, а система охолодження не вимагає дотримання зазорів зверху або знизу, що робить монтаж ще більш компактним.

Також вам буде цікаво: Бренд Rotel набуває нового значення в Україні. Історія Rotel

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Leave a Comment