Стилуси та картриджі JICO для програвачів вінілу. Огляд

Posted by admin 29.02.2024 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Японська компанія JICO (Nippon Precision Jewel Industry co., Ltd.) випускає картриджі (голівки звукознімача) та голки (вставки в картриджі), сумісні як з власними картриджами, так і з картриджами відомих виробників. Цим славиться JICO — в асортименті компанії можна знайти стилуси чи не до всіх популярних головок. Досить сказати, що в портфоліо компанії сумарно вже налічується близько 2000 таких моделей.

А ще JICO — дуже самобутня і суто японська компанія. Її виробництво і головний офіс розташовані у справжній японській провінції. Розробки і створення продукції ведуться не просто самостійно — обладнання JICO розроблено й зроблено теж у самій JICO.

Всю продукцію JICO, напевно, буде складно навіть перерахувати. Зупинимося на моделях, доступних у нас. І почнемо з картриджів IMP. Ця абревіатура взята від слова "Improved" і використовується для позначення лінійки продуктів JICO, до якої входять моделі із захисними кришками стилуса.

Першою буде модель JICO J-44D Improved Nude. Це картридж зі стилусом NUDE (цілісний алмаз, конічної форми), типу ММ (з рухомим магнітом). Голка закріплена на трубчастій алюмінієвій консолі. Картридж відіграє діапазон частот 20 Гц — 20 кГц, забезпечуючи вихідну напругу 6 мВ (1 кГц, 5 см/сек.) за рекомендованого навантаження 47 Ком. Його вага — 5,6 г.

Картридж JICO J-44D Improved Nude забезпечує добре збалансований і щільний звук. Це широке, плавне звучання, музичне, з тривимірною сценою, аналогічне характеристикам оригінального картриджа Shure M44G, що, власне, й став прототипом для моделі JICO J-44D Improved Nude.

Картридж JICO J-44A-7 Improved Nude дає живий, енергійний і динамічний звук, відтворює потужні баси з плавним, збалансованим саундом, аналогічним характеристикам оригінального картриджа Shure M44-7. 

При тій самій вазі він відтворює той самий діапазон частот, що і JICO J-44D Improved Nude, видаючи зато більшу вихідну напругу — 8 мВ (1 кГц, 5 см/сек.) Рекомендоване навантаження: 47 Ком. Конструкція також аналогічна: трубчастий алюмінієвий кантилевер з цільним конічним алмазом Nude.

Модель JICO J-50 Improved Nude створена для аудіофілів і любителів прослуховування платівок. Це також MM-картридж (з рухомим магнітом), але він має вищий рівень вихідного сигналу порівняно з моделями J44D і J44A-7.

Корпус JICO J-50 Improved Nude — спокійного прозорого коричневого кольору. При цьому JICO J-50 Improved Nude доступний у трьох комплектаціях, як зі стилусом Improved Nude, так і з дерев'яними консолями MORITA — KUROGAKI Nude і USHIKOROSHI Nude.

У вставки KUROGAKI Nude консоль виготовлена з рідкісної та коштовної високоякісної деревини японської чорної хурми. Забезпечує приємний живий загальний теплий тон для вокалу та інструментів. Вона вирізняється чистим, глибоким звуком у середньому та низькому діапазоні, м'яким звучанням музичних інструментів. Тут використовується конічний наконечник голки із середнім часом роботи близько 200 годин.

USHIKOROSHI Nude — модель із консоллю з різдвяної ягідної деревини, також відомої, як Ox Killer. Цей продукт має привабливий, напружений і потужний звук середніх басів, що робить його придатним для музики високої інтенсивності. В ньому також використовується конічний наконечник голки із середнім часом роботи близько 200 годин.

І, нарешті, флагманська модель картриджа від знаменитої японської компанії — JICO Seto-Hori. Це МС-головка (з рухомими котушками) з високим виходом. Річ у тім, що варіант МС має характеристики, недосяжні для ММ-технології. Але при цьому розмах вихідного сигналу у картриджів МС набагато менший. Вони вимагають інших, складніших фонокоректорів або застосування підвищувальних трансформаторів, а відтак ще й додаткових кабелів.

Високий вихідний сигнал (2мВ) JICO Seto-Hori дає змогу використовувати з ним фонокоректори ММ. Це спрощує сетап, покращує співвідношення сигнал-шум (вельми проблемне для вінілових платівок). Корпус картриджа — з кераміки. Багато деталей JICO Seto-Hori зроблено в кооперації з найкращими японськими компаніями-фахівцями в необхідних технологіях. JICO Seto-Hori забезпечує повну підтримку звуку високої роздільної здатності.

Крім того, власників класичних картриджів SHURE зацікавлять моделі змінних стилусів (вставок у картридж) із суцільноалмазними голками NUDE для таких моделей, як N-75 ED II, N-95 ED, V-15 II, VN-15 E, V-15 III, VN-35 E. 

Після того, як 2018 року компанія SHURE закрила напрямок, зокрема, фонокартриджів, питання заміни стилусів до них стало особливо гострим. І в цьому сенсі продукція JICO є чи не єдиною альтернативою заміни деталі, яка, до речі, має обмежений термін роботи. Причому заміна абсолютно рівноцінна — картриджі JICO ні в чому не поступаються початковим версіям.

Також вам буде цікаво: Історія JIC

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Leave a Comment