Bowers & Wilkins Formation Flex - компактна бездротова колонка з класним звучанням. Журнал What Hi-Fi?

Posted by admin 09.03.2024 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Вердикт What Hi-Fi?

Bowers & Wilkins Flex забезпечує більш Hi-Fi саунд, ніж решта всіх колонок такого розміру, але він недешевий і не позбавлений програмних недоліків.

Плюси

+Великий звук
+Точне, чисте звучання
+Відмінна динаміка
+Стильний дизайн

Мінуси

-Незручна система управління
-Не вистачає теплоти та експресії

Існує думка, що отримання початкового ступеня бакалавра не найкращим чином впливає на потенційних роботодавців. Це ознака того, що людина весь час працює, а не творить, що вона недостатньо розвинена, трохи скута. Ймовірно, цю ідею поширюють студенти, які претендують на два до одного, але щось у прослуховуванні Bowers & Wilkins Formation Flex змушує нас замислитися над тим, чи є в цьому частка істини.

Бездротова колонка B&W Formation Flex, схоже, була додана в мультирум-серію Formation вже після її створення. Інші п'ять представників сімейства масово з'явилися у квітні, причому найдешевшою на той момент була модель Formation Wedge. Компактна акустична система B&W Flex є набагато доступнішою пропозицією серед Formation.

Складання

Flex, безперечно, виглядає як колонка Formation. Це шовковистий чорний циліндр із поперечним перерізом десь на півдорозі між квадратом і колом. При висоті понад 21 см їй призначено роль колонки для кухні або спальні. Вона не тільки відмінно підходить для розміщення на робочій поверхні або полиці, але і має впевненість вагою 2,3 кг. Випадково перекинути її буде дуже складно.

Зверху знаходиться чорна сенсорна поверхня, на якій розташовані елементи керування гучністю, паузою/відтворенням, а також піктограма Formation для налаштування, перемикання входів та створення стереопари. Можливо, хтось віддасть перевагу жорстким кнопкам, але не можна сказати, що цей підхід не є елегантним.

Основа з матового металу є єдиним акцентом у цьому елегантному дизайні. Порти акуратно заховані під ним. Тут є один для кабелю живлення, один для Ethernet (для тих, хто віддає перевагу дротовому підключенню), кнопка Reset та USB-порт, призначений тільки для обслуговування. Можливості кабельного підключення Aux немає.

Невеликі розміри означають суттєві обмеження внутрішнього проектування. Тим не менш, B&W вдалося вмістити в корпус 100-мм НЧ/СЧ-динамік із склотканини, 25-мм твітер із подвійним куполом та пару цифрових підсилювачів потужністю 50 Вт.

Параметри

У попередніх оглядах продуктів B&W Formation ми розповідали про наші розчарування у програмному забезпеченні. І хоча програма Formation, створена компанією B&W, виглядає непогано, вона не здається остаточно завершеною.

Початкова настройка досить проста. Програма допомагає з'єднатися з Flex через Bluetooth, потім підключитися до бездротової мережі та ввести пароль. Назвіть свій Flex у додатку, і його можливості практично вичерпуються. За допомогою програми можна змінити гучність, зробити її виявленою як Bluetooth-пристрій і при необхідності оновити прошивку, але в царині відтворення він мало що може запропонувати.

Натомість B&W передала всі ці функції сторонній компанії в особі Roon. Хоча Roon є цілком досконалим програмним забезпеченням, для його використання потрібна платня. Можливо, воно варте того, якщо ви купуєте пару колонок B&W Formation Duo, але з Flex ситуація дещо інша.

Технічні характеристики Bowers & Wilkins Formation Flex

  • Частотна характеристика 50 Гц - 28 кГц
  • Підтримка Roon
  • Spotify Connect
  • Apple AirPlay 2
  • Hi-res 24 біт/96 кГц
  • Bluetooth версії 4. 1 aptX HD
  • Розміри 21,5 x 13,0 x 13,0 см
  • Вага 2,3 кг

Для використання Flex необов'язково мати Roon, але без нього ви просто не отримаєте оптимальних результатів. Ви, як і раніше, можете передавати музику по Bluetooth (є aptX HD), Spotify Connect або Apple AirPlay 2, але для отримання найкращої якості музики з Flex, включаючи відтворення файлів локального зберігання високої роздільної здатності до 24 біт/96 кГц, Roon - це те, що треба.

Можливо, хтось розглядає Flex як самостійний пристрій і не дбає про відтворення файлів у високій роздільній здатності. Інші можуть придбати Flex як доповнення до вже існуючої системи Formation та, можливо, вже мають Roon. Однак застосування двох і більше програмних пакетів ускладнює налаштування й керування та вносить додаткову плутанину.

Ми використовуємо продукт Formation вже втретє, і кожного разу мали проблеми з програмним забезпеченням. Все не так просто і легко, як має бути для продукту такого типу та цінової категорії. Компанії B&W необхідно завершити свою роботу і створити повноцінну програму Formation, в якій буде все відразу. Занадто просто запропонувати покупцям багатокімнатних пристроїв пошукати щось інше, доки це питання не буде вирішено.

Звук

За допомогою Roon ми вибрали з нашої колекції FLAC Me And Mr Jones Емі Уайнхаус (Amy Winehouse). При компактних формах Flex, безумовно, спромоглася виконати її, так, як сама покійна діва.

Це не найвагоміший звук, але B&W прагне чогось більш щільного. Багато бездротових колонок намагаються компенсувати відсутність корпусу занадто товстим басом. В даному випадку це не так. Якщо і є щось, то бас трохи надто дискретний. Він щільний і чистий, але для досягнення максимального ефекту ми розташували Flex ближче до стіни, ніж звичайно.

На відкритому повітрі Flex демонструє цілком моніторне звучання. Відчувається, що він прорахований до дрібниць. Таке враження, що точності та детальності саунда приділялося так багато уваги, що теплота та експресія опинилися осторонь. Біг-бенд і бек-вокалісти Уайнхаус звучать так, ніби вони проштовхуються крізь трек, не припускаючись помилок, але й не забуваючи розважати публіку.

Динаміка та синхронізація чудові для колонок такого розміру. Звучання тут, безумовно, більш ніж hi-fi. Flex може бути кристально чистим, але, подібно до нашого першокласника, він до того добре навчений, що йому незнайоме відчуття веселощів. Це ідеально накрохмалений комірець та електронні таблиці, і ніяких там офісних жартів.

Flex можна використовувати як стереопару, якщо у вас їх дві, або навіть додати до Formation Bar і Bass як тилові сателіти в системі 5.1. Хоча ми не були в змозі тестувати конфігурацію для домашнього кінотеатру, нам пощастило отримати дві колонки Flex, щоб спробувати їх самостійно та у стерео.

В режимі стереопари звук стає набагато більшим, заповнюючим приміщення. Додатковий вимір навіть починає закривати деякі прогалини в саунді, але, хоч би як він був великий, все одно не вдається досягти динамічної плавності та відкритості, на які ми розраховуємо.

Починають виявлятися проблеми й у програмному забезпеченні: періодично порушується зв'язок у стереопарі. При використанні Bluetooth також часто спостерігається надто велика затримка між вибором треку та початком відтворення. Складається враження, що пристрій потребує ретельного оновлення програмного забезпечення.

Вердикт

Серед бездротових колонок такого розміру ви не знайдете більш чистого та точного звуку.

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Leave a Comment