Мережевий Denon DNP-2000NE — додано ЦАП

Posted by admin 14.03.2024 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Огляд: Джеймі Біземанс (Jamie Biesemans), лабораторія: Пол Міллер (Lab: Paul Miller), Hi-FiNews, 4 січня 2024 р.

Огляд: Джеймі Біземанс (Jamie Biesemans), лабораторія: Пол Міллер (Lab: Paul Miller), Hi-FiNews, 4 січня 2024 р.

Після за SACD-програвача/підсилювача DCD/PMA-1700NE від Denon, цей новий мережевий ЦАП пропонує безліч можливостей для потокового відтворення, включаючи HEOS.

У нашому огляді підсилювача Denon PMA-1700NE ми звернули увагу на те, що японському бренду бракує окремого стримера. Тоді здавалося, що це нагальний недогляд, оскільки в решті Denon є прихильником пропозиції аналогічно вдягнених окремих пристроїв для вишуканого hi-fi стека. Отже, хоча PMA-1700NE (або інший підсилювач серії PMA) можна було підключити до CD-програвача серії DCD або програвача Denon, та якщо ви хотіли слухати свої плейлисти Tidal, вам доводилося шукати щось ще. Поява DNP-2000NE замикає цикл.

Виготовлений на заводі Denon в Ширакаві, з міцним корпусом і металевою лицьовою панеллю, що доповнює інші компоненти Denon, цей потоковий ЦАП призначений не лише для того, щоб бути компаньйоном для PMA-1700NE. Як натякає номер моделі, його можна поєднувати з іншими підсилювачами Denon, наприклад, зі старшими PMA-1600NE або 2500NE.

Denon дає це зрозуміти, пропонуючи третій варіант забарвлення поряд з традиційними чорним і сріблястим — за додаткову платню DNP-2000NE також доступний у розкішному графітово-сріблястому кольорі, що зустрічається в моделях PMA-A110 і DCD-A110, випущених на честь 110-ї річниці бренду. Власники цих лімітованих (але все ще доступних) іменинників можуть додати стрімер і зберегти бездоганний вигляд своєї системи.

Чотири — магічне число

В основі DNP-2000NE лежать чотири ЦАП у вигляді чотирьох економічних мікросхем ES9018K2M. Це не найновіші чи найкращі розробки ESS, але, як показує лабораторний звіт, це не означає, що пристрій працює гірше, завдяки диференційній конфігурації в кожному каналі і технології Denon "DAC Master Clock". Проте тут не варто сподіватися на широкий вибір цифрових фільтрів, оскільки Denon віддає перевагу фіксованим фільтрам і власній обробці Ultra AL32. Вона здійснює дискретизацію цифрового потоку і використовується в інших продуктах Denon, зокрема в CD/SACD-програвачі DCD-1700NE.

Два мережевих трансформатори (вгорі) працюють на окремі блоки живлення для бездротового зв'язку/BT PCB (внизу), приймачів цифрового сигналу XMOS Burr-Brown (внизу праворуч), DSP Ultra AL32 (вгорі ліворуч) і аналогового каскаду з чотирма ЦАПами ES9018K2M (зліва).

Екранний партнер

Можливо, щоб компенсувати деяке "спізнення вступу в гру", DNP-2000NE — це більше, ніж просто мережевий аудіоплеєр з вмонтованим ЦАП. Велика кількість цифрових входів дозволяє легко підключати зовнішні цифрові джерела, включаючи комп'ютер через USB-B. Підтримуються формати 384 кГц/32 біт PCM і 11,2 МГц DSD, і такі файли також можна відтворювати через домашню мережу, через Ethernet або бортовий Wi-Fi, якщо дозволяє пропускна здатність каналу зв'язку. Також передбачено оптичне і коаксіальне з'єднання як для апаратного забезпечення джерела, так і для використання DNP-2000NE в якості цифрового транспорту.

Дещо несподіваним для ЦАП за такою ціною є наявність порту HDMI ARC. Це означає, що пристрій може подолати розрив між телевізором і стереосистемою, що робить його варіантом для тих, у кого є застарілий підсилювач, для поліпшення телевізійного звуку, якщо він виводиться у форматі PCM. Це досить розумно: за допомогою оптичного кабелю, що входить до комплекту, ви можете з'єднати DNP-2000NE з сумісним підсилювачем Denon, а потім керувати гучністю останнього за допомогою пульта дистанційного керування телевізора, навіть якщо ви підключені до фіксованого лінійного виходу стримера. Тим часом, використовуючи змінний вихід DNP-2000NE, ви можете керувати активними колонками — протокол HDMI CEC керуватиме DSP-регулятором гучності в 2000NE.

Множинний вибір

Що до функцій потокової передачі даних, то їх безліч — мало хто з виробників сьогодні пропонує лише одну опцію, оскільки аудіофіли хочуть користуватися улюбленим сервісом або програмним забезпеченням, а не бути змушеними використовувати додаток певного бренду. Denon оснащує DNP-2000NE підтримкою Apple AirPlay 2, а також підтримкою потокової передачі даних через Bluetooth і UPnP (двосторонній зв'язок). Коротше кажучи, власники можуть отримати доступ практично до будь-якого потокового сервісу або власних музичних файлів, що зберігаються в мережі. Spotify Connect також є на борту, до того ж DNP-2000NE використовує HEOS, власну платформу потокового відтворення і мультирум, що вже майже десять років є частиною обладнання Denon (включаючи бездротові колонки і саундбари).

У специфікації відсутній статус Roon Ready, який став особливістю багатьох мережевих аудіоплеєрів, орієнтованих на аудиторію "вище початкового рівня". Завдяки AirPlay 2 DNP-2000 має статус "протестований Roon", але це не забезпечує повного контролю і потокової передачі матеріалів з високою роздільною здатністю. Крім того, чимало сучасних стримерів можуть функціонувати в якості медіа-сервера, якщо ви під'єднаєте до них накопичувач. З DNP-2000NE це неможливо, але він відтворюватиме формати файлів високої роздільної здатності (FLAC, ALAC, WAV, AIFF і DSD) з USB-порту на передній панелі, розташованого поряд з 6,35-мм виходом для навушників.

Звукова синергія

Хоча DNP-2000NE — це стример, готовий до будь-яких конфігурацій, він "природно" поєднується з підсилювачем PMA-1700NE і CD/SACD-програвачем DCD-1700NE — саме ці моделі я використовував для більшості своїх прослуховувань. Разом з колонками DALI Rubicon 2, встановленими на стійках, це створило елегантну hi-fi систему з хорошою синергією між окремими пристроями Denon.

Пропонуючи деталізоване звучання, DNP-2000NE повністю доповнила пряму і потужну презентацію підсилювача Denon під час трансляції "Der Klang Der Offenbarung Des Göttlichen" К'яртана Свейнссона (Kjartan Sveinsson) [Society of Sound 101; 48 кГц/24 біт]. Перша частина (точніше "Teil 1") цієї хвилюючої опери, написаної клавішником Сігуром Росом (Sigur Rós) у виконанні Бабельсбергського німецького кінооркестру, розвивається від равликового темпу до крещендо, що досягає все вищих нот. Струнна секція, здається, ніколи не припиняє підніматися все вище і вище, що в іншому випадку могло б бути запрошенням до різкості або штучності.

Тут все було інакше, оскільки DNP-2000NE вражає природним і повітряним звучанням. ЦАП Denon також не загубив найдрібніших деталей фонової перкусії, яку Свейнссон використовує для відтворення розбиття хвиль, хоча — на щастя для цього треку — вона трохи пом'якшується на високих частотах, завдяки чому останні кілька тактів не здаються грубими.

У II, III і IV частинах багато просторових деталей, які додають хорового співу до загальної картини. Це досить незвичайна опера, оскільки вона виконувалася без жодного актора на сцені; натомість глядачів зустрічали намальовані пейзажні декорації та ефекти (такі як сніг і справжнє багаття). Цей елемент вистави був відсутній — розпалювання вогню в кімнаті для прослуховування суперечить правилам закладу — але, насолоджуючись цією музикою, що транслювалася через HEOS на DNP-2000NE, було легко уявити, наскільки захоплюючою мала бути вистава.

Багатий вибір

Порівнюючи "віртуальний" потік Mettavolution від Rodrigo y Gabriela [Rubyworks 538471642; 44,1 кГц/24 біт] з дисковою версією, що крутилася на DCD-1700NE, можна відзначити невелику різницю — в плеєрі використовується ЦАП Burr-Brown, але обидва були однаково налаштовані. І так само, як DCD-1700NE відтворює диски, DNP-2000NE вміє передавати музичні потоки з відчуттям емоцій. Твінг струн або поплескування по корпусу гітари в заголовному треку альбому не звучать надто сухо, а реалістично і з багатими гармоніками.

Вищесказане може наштовхнути на думку, що DNP-2000NE бракує витонченості, тому я маю пояснити, що, незважаючи на те, що колонки не прагнуть до максимальної роздільної здатності, вони забезпечують цілісне відтворення з високим рівнем деталізації і, перш за все, ритмічним панорамним звучанням. Це чудові якості для багатофункціонального продукту, який можна використовувати не лише для відтворення незайманої аудіофільської класики, а й для плейлиста п'ятничного вечора.

Оновлення HEOS Hub

Мультирумний, мультисервісний потоковий додаток-контролер HEOS, на перший погляд, майже не змінився з моменту його презентації у 2014 році [див. скріншоти]. Можливо, вражений багатим досвідом, який пропонують такі сервіси, як Sonos, Roon або фірмові додатки, як Lightning від Auralic [HFN Nov '23], за лаштунками була проведена робота, зосереджена на стабільності. Зростання платформи, як нам сказали, призвело до появи великої кількості неоптимального коду, і його очищення було пріоритетом до цього року. Операція з очищення відкрила шлях до великого редизайну v3.0, який з'явиться на початку 2024 року. Однією з головних змін є поява домашнього екрану з улюбленими джерелами, станціями та плейлистами.

З точки зору функціональності, змін буде небагато, і додаток, як і раніше, працюватиме як повноцінний пульт дистанційного керування для DNP-2000NE, дозволяючи вам обирати й керувати потоковими сервісами, музичними файлами і фізичними входами. Однією з явних переваг HEOS є підтримка форматів високої чіткості, включаючи DSD-потоки. Також DNP-2000NE легко підключити до шістнадцяти пристроїв HEOS, таких як бездротові домашні колонки, потокові підсилювачі та AV-ресивери Denon і Marantz, а також аудіопристрої Polk і Definitive Technology.

Лабораторний звіт

Під час тестування через фіксований однополярний вихід DNP-2000NE показав максимальну вихідну напругу 2,22 В (відносно 0 дБФ) при помірному імпедансі джерела 96 Ом. Співвідношення сигнал/шум 110 дБ A-wtd є дуже щедрим, так само як і його низькорівнева лінійність, що вражає точністю, з похибками всього ±0,1 дБ в динамічному діапазоні 100 дБ і ±0,4 дБ в діапазоні 110 дБ. Такі "чисті" характеристики є свідченням не лише аналогового каскаду Denon, а й вибору пари ЦАП ES9018K2M, що працюють у диференціальному режимі на кожен канал. Усі ЦАП ESS мають фірмову технологію придушення джиттера, реалізовану тут у показниках <30 с для всіх частот дискретизації. Фактично, бічні смуги ±50 Гц, ±100 Гц і т.д., виявлені в тесті на джиттер [див. графік 2 нижче], неможливо відрізнити від дуже низькорівневої PSU-модуляції. На більш високих рівнях (~500 с/с) цей тип джиттера, як правило, має вплив на деталізацію низьких частот, але тут він навряд чи матиме якийсь вплив.

Спотворення також низькі, як і можна було очікувати від пари ЦАПів ES9018 — всього 0,00025% на верхніх 30 дБ діапазону через середні частоти і 0,0005% на частоті 20 кГц [див. графік 1]. Характерною особливістю "цифрових" продуктів Denon є "обробка Ultra AL32", яка, подібно до алгоритму адаптивного фільтру MDAT2 Еда Мейтнера (Ed Meitner) [HFN Sep '21], перемикає коефіцієнти залежно від того, чи є музика насиченою перехідними процесами, чи, навпаки, стаціонарною за своєю природою. В останньому випадку АЧХ пласка з точністю до ±0,1 дБ до 20 кГц, але для динамічних сигналів лінійний фільтр з повільним спаданням прорізається вище ~17 кГц і дає -2,6 дБ/20 кГц (усі дані 44,1/48 кГц). З файлами 96 кГц він досягає -4,0 дБ/45 кГц, а з даними 192 кГц спадає до -12,3 дБ/90 кГц. В результаті DNP-2000NE не поводиться як "звичайна ванільна" реалізація ES9018.

Спотворення в порівнянні з рівнем цифрового сигналу 48 кГц/24 біт в динамічному діапазоні 120 дБ (чорний, 1 кГц; синій, 20 кГц)

Спектри джиттера з високою роздільною здатністю 48 кГц/24 біт з маркерами, що показують незначні бічні смуги, спричинені блоком живлення

Технічні характеристики

  • Максимальний вихідний рівень / Імпеданс: 2.22Vrms / 96ohm
  • Відношення сигнал/шум (S/PDIF/мережа): 109,9 дБ / 109,8 дБ
  • Спотворення (1кГц, 0дБФ/-30дБФ): 0.0003% / 0.0006%
  • Спотворення і шум (20 кГц, 0dBFs/-30dBFs): 0.0013% / 0.0007%
  • Частота відповідно (20Гц-20кГц/45кГц/90кГц): +0,0 до -0,1дБ/-4,0дБ/-12дБ
  • Цифровий джиттер (48 кГц / 96 кГц): 30psec / 15psec
  • Роздільна здатність (1кГц при -100дБФс/-110дБФс): ±0,1дБ/ ±0,4дБ
  • Споживана потужність: 21 Вт (2 Вт в режимі очікування)
  • Розміри (ВхШхГ) / вага: 434x107x374 мм / 9.7 кг

Denon постачає свій пульт дистанційного керування RC-1248 разом з DNP-2000NE, він забезпечує вибір входу, гучність, вимкнення звуку та доступ до меню конфігурації

Очевидно, що DNP-2000NE призначено для використання в якості мережевого стримера, але прослуховування через порт USB-B також заслуговує на увагу. Не можна сказати, що це забезпечило радикальне поліпшення якості звуку, але прослуховування "Cowboy Junkies' Songs Of The Recollection" [PRPCD160; 44.1kHz/24-bit] через Roon на MacBook додало трохи більшої відкритості і більш солодкого тону слайд-гітарі в "No Expectations". В цілому, перемикаючись між потоковою передачею через rooExtend/UPnP і моїм MacBook через USB, було важко виділити якусь особливість, але з останнім варіантом звучання здавалося трохи більш щільним.

Так, бос

А як щодо входу HDMI? Ну, на вашому смарт-телевізорі можна знайти багато хорошого музичного контенту. Один з моїх улюблених — "Лист до тебе" Брюса Спрінгстіна (Bruce Springsteen), милий і пронизливий документальний фільм Apple TV, що розповідає про запис однойменного альбому артиста 2020 року і про те, як Спрінгстін змирився зі своїм похилим віком.

Я дивився його багато разів у форматі Dolby Atmos, але в стерео через DNP-2000NE і решту колонок Denon він був не менш чудовим — чітким, обволікаючим і насиченим. Все в цьому фільмі — чорно-біле зображення, голос за кадром Спрінгстіна, чудовий запис гурту — створено для того, щоб затягнути вас в атмосферу. Багатофункціональний DNP-2000NE впорався з цим завданням.

Вердикт Hi-FiNews

DNP-2000NE, безумовно, задовольнить власників Denon, які прагнуть додати потокове відтворення до своїх систем, адже він пропонує багато можливостей за прийнятною ціною, від управління додатками до підключення через HDMI — але, на щастя, бренд не зосередився виключно на функціональності. Dsl зусиль, вкладених в основну електроніку, э зиск, незалежно від того, відтворюється звук зі стримінгу, чи через USB. Це прекрасний за звучанням універсальний пристрій, який заслуговує на найширшу увагу.

Також вам буде цікаво: Відеоогляд Denon DNP-2000NE

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Мітки: denon

Leave a Comment