Інтегральний підсилювач Rotel A11MKII. Огляд журналу Hometheater China

Posted by admin 25.03.2024 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Єдина мова дизайну

Коли нещодавно ми оцінювали інтегральний підсилювач Rotel A10MK та програвач компакт-дисків CD11 MK, я також анонсував огляд ще однієї спорідненої моделі та одразу й зробив його.

Дійсно, насправді моделей три. У попередній статті згадуються лише A10 MK та CD11 MK. Та є ще один інтегральний підсилювач, який став головним героєм цього огляду — А11 МКII. Усі три продукти були модернізовані та перероблені, аби розширити можливості попереднього покоління. Найголовніше, вони, як і раніше, лишилися в доступному ціновому діапазоні. Ці три моделі, випущені Rotel, до певної міри, хотілося б назвати «Три мушкетери».

Зовні Rotel A10 MK не відрізняється від A11 MKII, обидва мають ультратонкий дизайн. Висота корпусу трохи більше 7 см, і він не порушує гармонії, якщо поставити його на стіл. Він чудово вписується в інтер'єр, а розташування кнопок та інтерфейс керування двох підсилювачів з огляду дизайну також напрочуд зручні. Розташування регулятору гучності та функціональних клавіш в основному однакові, а конфігурації входів і виходів здебільшого аналогічні.

І це не може не подобатися. Перевага конструкції в тому, що вона дозволяє користувачам без проблем розібратися одразу в двох продуктах, без необхідності перебудовуватися під нове розташування кнопок або конекторів. У всіх цих моделях використовується технологія піскоструминної обробки, і корпус має матову текстуру. Тактильне «змішування та співставлення» створює поєднання, оптимізуючи враження від A11 MK II.

Щоб досягти єдиної концепції дизайну, потрібно внести деякі доопрацювання та зміни в деталях, але спільна мова відповідає концепції. Це вказує на те, що дизайнер хотів передати ідею, приналежності цих моделей до однієї лінійки, а вся концепція дає відчуття безперервності мови дизайну бренду. Матова фронтальна панель отримала роз'єм для навушників 3,5 мм на лівому боці та ручки для регулювання низьких, високих частот та балансу.

Оцінка обладнання

В A11 MKII використовуваний габаритний тороїдальний силовий трансформатор Rotel, який має велику потужність і забезпечує чисте та стабільне лінійне вихідне живлення. Апарат оснащений підсилювачем потужності класу AB, з відповідною ефективністю та точністю відтворення. У такій схемотехніці досягнуто добрий баланс між потужністю та навантаженням. За імпедансу акустики 8 Ом вихідний сигнал може бути стабільним до 50 Вт. Цього достатньо для роботи більшості поличних колонок та більш ніж достатньо для щоденного прослуховування музики. З деякими гучномовцями з високою чутливістю можна отримати більшу гучність.

Порівняно з A11 MK, у A10 MK відсутній прийомний модуль Bluetooth. Для аудіофілів кабельне з'єднання, безсумнівно, є найчистішим та найякіснішим, але Bluetooth і забезпечує зручність та широкі можливості.

Оглядовий майданчик

A11 MK використовує 4 пари аналогових входів RCA, що дозволяє підключатися до різних аналогових джерел від програвачів компакт-дисків до мережевих стримерів і т.д. Одна пара входів RCA призначена для підключення картриджів ММ для чистої насолоди музикою з вінілових дисків. На передній панелі A11 MKII є стандартний роз'єм для навушників 3,5 мм, який підтримує в тому числі навушники з високим опором для моніторингу та створення приватного простору прослуховування.

Прослуховування

Спочатку я хотів знову з'єднати підсилювач поличними колонками Dynaudio Focus 140, щоб детально порівняти різницю між двома інтегрованими підсилювачами. Після певних роздумів я вирішив перейти на двосмугові АС BS243.4 від ELAC. Вони належать до абсолютно різних технологій і мають різний шарм. Цього разу я також використав три ручки керування для налаштувань відповідно до різних музичних стилів та різних переваг щодо прослуховування.

Останнім часом погода похолоднішала, отже я увімкнув "A Sad Me In Your Eyes", від Last Night's Party. Це англомовна пісня, яка, на мою думку, дуже підходить для зими. Дівчина з трохи хрипким голосом співає про смуток нещасного кохання. Насолода її голосу робить спочатку сумний музичний стиль сповненим надії. A11 MKII демонструє відмінну деталізацію, жіночий голос має чітке дихання, а фактура вимови губ і язика більш об'ємна та насичена — начебто шепоче вам на вухо. Легке вібрато жіночого голосу виражає душевні емоції, не штучно і не надто претензійно, а вдало підкреслюючи глибокий смуток пісні. Протяжні реверберації частин переходу і портаменто надають всьому твору сумну, проте повну надії атмосферу. Коли слухаєш She's Gone групи Steelheart з трьома високими частотами в середньому діапазоні, з’являється дійсно зовсім інше враження від прослуховування. Три секції високих частот розташовані вище одна одної, звук чистий, а високі частоти дуже комфортні для слуху. Коли я точно налаштував режим високих частот, вони були пронизливими та залишалися різкими.

Нью-Йоркський філармонічний оркестр виконує Andante Cantabile Чайковського. У струнній партії скрипка звучить чисто, обертони багаті та ніжні, освіжаючі та солодкі, як джерельна вода, а додавання альта та віолончелі надає звучанню теплий та м'який тон, демонструючи чудове почуття нашарування та позиціонування між різними інструментами. Небагато відрегулюйте режим «Баланс», щоб зробити координацію між кожною частиною рівномірнішою. Наполегливий звук фортепіано в кінці демонструє спокій, струнні звучать швидко і без затримок, звук фортепіано агресивний, а аплікатура ясна та виразна, що дозволяє ідеально контролювати швидкість та інтенсивність цієї частини. Завдяки цьому вся партія фортепіано здається «вільно поточною».

Вердикт

У нашу швидко мінливу епоху люди завжди женуться за зручністю та багатофункціональністю. Це зрозуміло, але завжди знаходяться ті, що їм не вистачає чистого способу прослуховування музики, і «Три мушкетери» Rotel — лише один із варіантів. A11 MKII, це «чисте» серце, яке заслуговує на те, щоб його відкрили, затвердили й закохалися. Більше того, коли ви побачите ціну на А11 МК, ви не зможете стримати доброї посмішки.

Технічні характеристики

  • Інтегральний підсилювач Rotel А11 МК обладнаний великим тороїдальним силовим трансформатором власного виробництва Rotel із вбудованим радіатором для відведення тепла.
  • 4 набори входів RCA, один з яких - вхід вбудованого фонокоректора MM і тригерний інтерфейс 12 В.
  • Діапазон відтворюваних частот: лінійний вхід 10 Гц-100 кГц (-0,5 дБ, +0,05 дБ), вхід Phono: 20 Гц - 20 кГц (-0,5 дБ, +0,3 дБ).
  • Вихідна потужність: 50 Вт (8 Ом)/60 Вт (4 Ом)
  • Загальні гармонічні спотворення + шум: <0,03%.
  • Відношення сигнал/шум: 90 дБ (лінійний вхід), 85 дБ (фоно-вхід).
  • Коефіцієнт демпфування: 120
  • Розміри (Ш×В×Г): 430×73×347 мм.
  • Вага: 6,6 кг.

Також вам буде цікаво: Стерео сетап Rotel RC-1590 MkII + Rotel RB-1590 з акустикою DALI Rubicon 2

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Leave a Comment