Мережевий стереоресивер огляд Marantz Stereo 70s. Журнал Home Cinema Choice

Posted by admin 30.03.2024 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Автор Стів Мей (Steve May)

Marantz продовжує переосмислювати AV-ресивер з його стереосистемою Stereo 70s. Стів Мей задається питанням, чи не наближається кінець саундбарам?

Звукова простота

На перший погляд, ця модель Marantz дуже схожа на звичайний "тонкий" AV-ресивер цього бренду. Він демонструє світові заклопотане обличчя і має задню панель, переповнену входами HDMI, але при уважному розгляді виявляється, що насправді це стерео-ресивер, який не підтримує об'ємні або центральні колонки.

Це не є чимось незвичайним для Marantz, оскільки раніше, у 2019 році, компанія випустила NR1200, ще один двоканальний ресивер, оснащений входами HDMI. Проте, схоже, що Stereo 70s заявляє про себе набагато голосніше, позиціонуючи себе, як кінематографічний варіант, а не як добре підключений hi-fi підсилювач, і стверджуючи про поліпшені можливості підключення і переглянуте налаштування звуку.

  За Stereo 70s стоїть ідея про те, що традиційне двоканальне аудіо знову в моді, і навіть як затятий багатоканальний фанат, я бачу в цьому привабливість. Поєднуючи в собі простоту налаштування саундбару і витонченість перемикання систем повноцінного AV-підсилювача з підтримкою 8K, Stereo 70s пропонує спокусливо свіжий погляд на домашній кінотеатр. Він призначений для тих, хто хоче, щоб все було просто, кого не вражає перспектива мати багато колонок, і хто, можливо, віддає перевагу музиці, а не фільмам і телепередачам.

Системний концентратор

Не те, щоб Stereo 70s йшов на компроміси, коли справа доходить до відео. Тут є шість входів HDMI, розташованих ззаду, плюс один вихід. Плата рівномірно розподілена між входами з підтримкою 4K/120 Гц і 8K, а також звичайними портами 4K/60 Гц.

Подібно до свого попередника, Cinema 70s може підвищувати роздільну здатність 1080p до 4K (і далі до 4,320p, якщо у вас 8K-дисплей) і пропонує наскрізну передачу HDR, включаючи формати Dolby Vision і HDR10+. Для геймерів також передбачена функція ALLM (автоматичний режим низької затримки), VRR (змінна частота оновлення) та QFT (швидка передача кадрів), тож з підключенням консолі нового покоління не виникне жодних проблем.

Що стосується аудіопідключення, Stereo 70s пропонує тріо призначуваних аналогових стерео входів, вхід фонокорректора (з підтримкою картриджів MM), два USB-порти (один для відтворення мультимедійних даних з накопичувача, а інший — USB-порт для флешки) і два цифрових аудіовходи (один коаксіальний, інший — оптичний). Також є попередні виходи Zone 2 і два фоно виходи для сабвуфера, а також FM/AM-радіо. Wi-Fi і Bluetooth (обидва підтримуються вкручуваними антенами), а також порт Ethernet, якщо ви віддаєте перевагу дротовому підключенню до мережі.

Будьте готові

Як і слід було очікувати від Marantz, ресивер сумісний з HEOS, тому ви можете використовувати додаток HEOS для потокової передачі на нього музики з різних музичних сервісів, а також інтернет-радіо і власного мережевого контенту. Додаток також дозволяє перемикатися між фізичними входами ресивера і керувати його інтеграцією в більшу екосистему обладнання HEOS.

Хочете більше розуму? Stereo 70s підтримує Apple Airplay 2 і пройшов тестування Roon (хоча і не "Roon Ready"), а голосова взаємодія охоплює Alexa і Google Assistant.

Усе це складає солідну специфікацію, особливо враховуючи ціну. А якщо поглянути на ширший асортимент Marantz, то Stereo 70s стає ще цікавішим, оскільки єдиний "традиційний" стереопідсилювач японської марки з цифровим підключенням та мережею — це модель 40n, хоча ще є мережевий CD-програвач CD 50n.

Як і ці моделі, а також AV-ресивери серії Cinema, ця двоканальна модель має характерний дизайн передньої панелі та OLED-дисплей в ілюмінаторі. Він виглядає переконливо преміально і більш "в тренді", ніж апаратура Marantz останнього покоління, навіть з її олдскульним балансом та басами 70-s пропонує альтернативний досвід домашнього кінотеатру, вільний від складнощів багатоканального звуку і регулятори високих частот. Праворуч від них розташовано 6,35-мм роз'єм для навушників, хоча ви також можете підключити навушники через Bluetooth, щоб не зв'язувати себе кабельними вузлами.

Хоча ресивер має повну ширину (442 мм), він приблизно вдвічі менший за товстувату модель Cinema 50, а його вага не дуже обтяжлива — 8,39 кг.

Без фаланги колонок для підключення і налаштування (хоча він має подвійний набір стереороз'ємів для прослуховування колонок A/B або двоканального підключення), 70s дуже просто налаштувати. Екранна підказка містить прості, послідовні, зрозумілі інструкції, а пульт дистанційного керування з підсвічуванням, що йде в комплекті, також не повинен заплутати.

На відміну від традиційних AVR або деяких стереопідсилювачів, тут немає режиму автокалібрування. Проте ви можете вручну відрегулювати відстань між динаміками і їхні рівні відповідно до вашої кімнати для прослуховування, виправити синхронізацію губ з кроком у мілісекунди і відрегулювати рівень сабвуфера з кроком у 0,5 дБ.

У вас є сміливість

Продуктивність Stereo 70s є сміливою, її 2 х 75 Вт (на 8 Ом) є потужнішим, ніж у також тонкої багатоканальної моделі Cinema 70s. Спеціальна конструкція підсилювача HDAM від Marantz надає пристрою знайомої теплої тональності.

Отже, 70s — це насолода від музики. Компакт-диски звучать однаково чудово, а аудіо у форматі hi-res — ще краще. Пісня Ленні Кравіца (Lenny Kravit) "Are You Gonna Go My Way", що відтворюється у форматі FLAC з роздільною здатністю 24 біт/96 кГц, звучить напрочуд артикульовано, з прекрасною узгодженою звуковою сценою і чіткою атакою. Ресивер відтворює повністю тривимірну звукову сцену, яка надає інструментам достатньо простору.
Перейдіть до відтворення фільмів, і тут є очевидне застереження. Без декодера Dolby Digital на борту, вам потрібно буде перевести аудіовихід HDMI вашого телевізора та підключених джерел, таких як приставка або стрімінгова флешка, в режим PCM (або "звичайний"), інакше ви взагалі нічого не почуєте. Інтригуюче, що це відкриває двері до серіалів Netflix, які транслюються з міксом просторового звуку, і це доводить більш багаторівневий досвід прослуховування, ніж я очікував.

Створено для покращення стереозвуку. Просторове аудіо Netflix не має помітної різниці при прослуховуванні на телевізорі або скромному саундбарі, але розквітає з цим підсилювачем 2.1. Stereo 70s змусив мене по-новому оцінити, як Netflix використовує цю технологію.

"Армія злодіїв", (безпечний) тріскучий приквел до "Армії моїх мертвих" Зака Снайдера (Zack Snyder), є однією з таких пропозицій. Інтродукційна послідовність, з її сценічним вступним словом, розташованим на тлі зловісного скреготу зубчастих коліс, явно збагачена додатковою площинністю. Партитура Ганса Ціммера (Hans Zimmer) також грає широко, а діалоги завжди зосереджені в центрі, хоча центрального динаміка немає.

Однак, коли справа доходить до глибоких басів у фільмах, Stereo 70s стає трохи брудним. Хоча він може опускатися низько, йому бракує точності LFE, до якої я звик у звукових доріжках Dolby. Ви можете встановити фільтр низьких частот на різних рівнях між 40 Гц і 250 Гц (за замовчуванням 80 Гц), і хоча це добре, я знайшов результат дещо недопрацьованим.

Особисто мені хотілося б, щоб підсилювач мав декодер Dolby Atmos. Не те, щоб я очікував якогось бонусу занурення, але тоді система отримала б можливість розумно спрямовувати справжній сигнал LFE на сабвуфер, а Dolby Atmos міг би (зменшувати) масштаб до будь-якої конфігурації підключених колонок.

Без сумніву, Marantz заперечить, що я упускаю суть, і він цілком може бути правий. Зрештою, немає жодних сумнівів, що 70s пропонує помітний рівень перехідних атак. Ядерна пожежа, яка відкриває " Термінатор: Генезис" (BLu-ray), має відчутну вагу, і коли літаючі машини з'являються в кадрі, я вражений тим, наскільки сильно вони переміщуються по звуковій сцені. Коли Арні стрибає назад у часі, тріск синього світла, що сповіщає про його появу, є чітким.

Специфікація

DOLBY ATMOS: немає DTS:X: немає IMAX ENHANCED: Багатоканальний вхід: немає Багатоканальний попередній вихід: Немає Багатоканальний вихід (заявлена): 2 x 75 Вт (8 Ом. 20 Гц-20 кГц, 0,08% THD) Мультирум: Так. Зона 2 аудіовиходи: 2 x цифровий аудіо (1 x оптичний і 1 x коаксіальний); 3 x аналоговий стерео HDMI: 6 x входів і 1 x вихід РОЗМІРИ: 442 (ш) x 109 (в) x 375 (г) мм ВАГА: 8,4 кг

ОСОБЛИВОСТІ: HDMI eARC; входи HDMI 2.1 з підтримкою VRR, ALLM і наскрізного 4K/120 (8K/60): наскрізний Dolby Vision/HDR10+; інтеграція HEOS з потоковою передачею/мультирум; Apple AirPlay 2; Tuneіn; відтворення аудіо високої чіткості (192 кГц/24 біт; DSD 5.6 МГц); фоно вхід MM; порт USB-A; Wi-Fi; Ethernet; двосторонній Bluetooth; 2.2-канальний попередній вихід (RCA); режим Pure Direct; регулятори тембру низьких/високих частот; роз'єми для підключення динаміків A/B.

Термінатор: Генезис: П'ятий фільм серії "Термінатор", але насправді більше схожий на сиквел до оригінального "Генезису" (2015), є цікавою науково-фантастичною комедією, а на BD/4K може похвалитися захопливим саундтреком Atmos з недооціненою партитурою Лорна Балфа (Lorne Balfe), який дасть змогу гідно попрацювати будь-якій аудіосистемі.

Гнучкий приятель

Stereo 70s — це дуже цікавий стерео ресивер, який є чудовою альтернативою саундбару верхнього рівня. Величезна кількість можливостей підключення, включаючи HDMI з підтримкою HDR і 8K, а також потокове передавання HEOS, робить його вражаюче гнучким. Він також надзвичайно музичний за свою ціну, здатний відтворювати чудові верхні частоти з мелодійним середнім діапазоном.

Як і Арні (Арнольд Шварцнегер, прим. перекл.), компанія Marantz зробила стрибок у минуле і створила альтернативний варіант домашнього кінотеатру, вільний від складнощів багатоканального звуку. Для тих, хто хоче замінити існуючий стереопідсилювач або саундбар, щоб краще інтегрувати його з зростаючою кількістю пристроїв з підтримкою HDMI, цей ресивер стане чудовим придбанням.

Цей стильний ресивер має стереофонію, забезпечуючи двоканальне звучання, багате на деталі та нюанси. Входи задовольнять як кіноманів, так і меломанів та геймерів!

Також вам буде цікаво: Огляд 2-канального AV-ресивера Marantz Stereo 70s. Журнал Audio Advice

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Мітки: marantz

Leave a Comment