CD-програвач-цифровий перетворювач Rotel Diamond Series DT-6000. Огляд журналу SoundStage!

Posted by admin 08.04.2024 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Автор Роджер Канно (Roger Kanno)

Примітка: для отримання повного набору вимірювань з лабораторії SoundStage! Audio-Electronics Lab, натисніть на це посилання.

Нещодавня новинка Rotel серії Diamond складається лише з двох компонентів: інтегрованого підсилювача-ЦАП RA-6000, про який я писав раніше, і предмета цього огляду — CD-програвача-ЦАП DT-6000. І якщо RA-6000, швидше за все, приверне до себе більше уваги, то DT-6000 має потенціал для тих, хто шукає високопродуктивний CD-програвач-ЦАП.

Отже, після тривалого прослуховування підсилювача RA-6000 і завершення його огляду — і лише час від часу випадково прослуховуючи DT-6000 — я вирішив випробувати новий CD-програвач-ЦАП Rotel серії Diamond.

Опис

Diamond Series DT-6000 має ті ж самі естетичні риси, що й RA-6000; таким чином, він виглядає як посилена, але трохи вигадливіша версія CD-програвача RCD-1572MKII. Мені дуже подобається зовнішній вигляд DT-6000. Він не такий високий та важкий, як RA-6000, проте виглядає і відчувається дуже солідно. DT-6000 має таку ж передню панель, як і його побратим RCD, з розташованим по центру матричним дисплеєм, на якому відображається інформація про трек і час його відтворення, назви джерел вхідного сигналу і тип отримуваного цифрового сигналу, включаючи довжину «слова» і частоту дискретизації. У нижньому рядку відображається інформація про CD-текст.

Як і у випадку з RA-6000, товста лицьова панель має привабливе покриття з матового алюмінію з тисненням "DIAMOND SERIES" на верхній площині, а також хромовані торцеві заглушки з глибокими рифленнями. Результат схожий, але більш солідний і стильний, ніж у більшості компонентів Rotel. Відсік для дисків розташовано безпосередньо під дисплеєм, праворуч — круглі кнопки керування з обробленого алюмінію. Зліва — аналогічні кнопки для вибору джерела вхідного сигналу, повтору, випадкового вибору та відображення часу. Ще лівіше — кнопка вмикання, оточена синім світлодіодним індикатором, та інфрачервоний датчик дистанційного керування.

Задня панель відносно вільна. Аналогові стерео виходи RCA і XLR зліва мають достатньо місця між собою, тому до них можна легко під'єднати потужні конектори. Ближче до центру розташовані коаксіальний (RCA) і оптичний (TosLink) цифрові входи, а також порт USB Type-B з маркуванням PC-USB. Для оновлення програмного забезпечення передбачено роз'єм USB-A, порт RS-232, а також тригерний вхід на 12 В і вхід для зовнішнього ІЧ-датчика дистанційного керування. Двоконтактний роз'єм живлення IEC розташований на правій стороні для кабелю живлення, що входить до комплекту постачання. Загальна якість збірки добротна, але не надмірна, як у деяких інших виробників високого класу, або навіть у власній лінійці Michi від Rotel. DT-6000 відносно важкий, як для програвача оптичних дисків-ЦАП, він важить майже 18 фунтів (8 кг — прим. перекл.) і має розміри 17" Ш × 4" В × 12,6" (43 х 10 х 31 см — прим. перекл.) Він доступний у сріблястому або чорному кольорах.

Всередині — надзвичайно акуратне розташування друкованої плати і великий, виготовлений на замовлення, тороїдальний трансформатор з написом "Diamond Series", нанесеним шовкографією на верхній частині. Восьмиканальний ЦАП ESS ES9028PRO реалізовано в повністю збалансованій конфігурації, з симетричними трасуваннями ланцюгів, металоплівковими резисторами і полістирольними або поліпропіленовими конденсаторами у важливих сигнальних трактах. Прикладом цього може слугувати спеціально розроблений каскад вихідної фільтрації, який має 16 конденсаторів, симетрично розташованих навколо мікросхеми ЦАП.

Хоча дисковий механізм зчитує лише CD-носії, секція ЦАП може декодувати PCM-дані до 24 біт/192 кГц через коаксіальний і оптичний входи і 32/384 через вхід PC-USB. DT-6000 протестовано Roon; вхід PC-USB може приймати нативні DSD до 11,2 МГц, включаючи DoP, і підтримує MQA та MQA Studio до 24/384. Rotel визначає частотну характеристику як 20 Гц — 20 кГц, +0, 0,15 дБ і 10 Гц — 70 кГц, +0, 3 дБ; баланс каналів ±0,5 дБ; розділення каналів >115 дБ при 10 кГц; відношення сигнал/шум (IHF A-зважений) >115 дБ; і динамічний діапазон >99 дБ. Аналоговий вихід/імпеданс (0 дБс) становить 2,1 В/10 Ом (небалансний) і 4,3 В/20 Ом (балансний).

Пульт дистанційного керування RR-D150, що входить до комплекту, пластиковий і має досить багато кнопок, але не так, як у заплутаних і захаращених на вигляд пультах, що входять до комплекту багатьох компонентів у цьому ціновому діапазоні. Це, а також приємні на дотик товсті прогумовані кнопки з підсвічуванням і невелика вага роблять пульт відносно простим у використанні. На пульті є пронумеровані кнопки для безпосереднього доступу до треків, а також кнопки для вибору входу. Кнопка Setup використовується для входу в систему меню, де користувач може вибрати тип декодування USB (32-біт PCM, 24-біт PCM або DSD/MQA), зменшити яскравість дисплея або індикатора живлення, відобразити версію прошивки, оновити програмне забезпечення або скинути налаштування пристрою до заводських. Доступ до системи меню також можна отримати на передній панелі DT-6000, утримуючи кнопку "Стоп", а потім використовуючи кнопки треків для навігації.

Окрім неможливості читання фізичних носіїв з високою роздільною здатністю, таких як SACD і DVD-Audio диски, єдиними недоліками, які я б виділив у наборі функцій DT-6000, є відсутність регулятора гучності, що давала б змогу використовувати його як цифровий передпідсилювач, і відсутність цифрових фільтрів, що обираються користувачем. Залежно від вашої мети використання, ці функції можуть виявитися для вас неважливими, а враховуючи відносно низьку ціну, DT-6000 є досить вигідною покупкою, беручи до уваги те, як він працює.

Налаштування

Я підключив DT-6000 до попереднього підсилювача Anthem STR у своїй референсній системі за допомогою інтерконекторів Shunyata Research Venom-X XLR і кабеля живлення Clarus Aqua. Хоча я відтворював декілька компакт-дисків, більшу частину прослуховування я здійснював, використовуючи його як ЦАП; мій комп'ютер Intel NUC з операційною системою Roon і стрімінговим сервісом Tidal було підключено за допомогою USB-кабелю AudioQuest Carbon і пригнічувача джиттера JitterBug. Решта системи складалася з моноблочних підсилювачів потужності Anthem M1, пари колонок MartinLogan Masterpiece Classic ESL 9 і двох сабвуферів JL Audio E-Sub e112 з живленням від електромережі, інтегрованих з системами управління басами і корекції звучання в передпідсилювачі STR. Інші кабелі та продукти живлення були від Analysis Plus, Clarus, ESP, Zero Surge та Blue Circle Audio.

Драйвер Rotel USB Audio Class 2.0, необхідний для використання переваг вищої цифрової роздільної здатності, вже було встановлено на моєму комп'ютері з Windows для використання з підсилювачем RA-6000, який я розглядав раніше. У мене немає 32-бітних записів, але є файли DSD і я можу використовувати MQA з Tidal, тому я налаштував цифрове декодування на 24 біти і MQA/DSD в налаштуваннях USB-драйвера для DT-6000.

Хоча DT-6000 працював дуже добре, було кілька особливостей, які я помітив під час повсякденного використання. По-перше, завантаження диска займає близько десяти секунд. Хоча я робив це не дуже часто, ви можете знайти це трохи нудним, якщо ви програєте багато компакт-дисків. (З іншого боку, відтворення дисків було досить швидким, а механізм лотка працював досить плавно). По-друге, під час відтворення дисків з кодуванням CD-Text назви альбомів і треків безперервно прокручувалися по нижньому рядку дисплея, навіть якщо всю інформацію можна було вивести в один рядок; зупинити прокручування не було ніякої можливості. Для дисків без кодування CD-Text у нижньому рядку постійно відображався напис "No CD-TEXT". Відображення CD-тексту відволікало мене, але я не знайшов способу його вимкнути. Під час використання DT-6000 як ЦАП у нижньому рядку дисплея відображався тип цифрового сигналу, довжина слова і частота дискретизації.

Звук

Задоволений роботою вмонтованого ЦАПа на моєму референсному підсилювачі Anthem STR протягом останніх кількох років, а також попереднього підсилювача/процесора об'ємного звучання Anthem D2 до цього, я ніколи не замислювався про використання зовнішнього ЦАПа або програвача оптичних дисків як основного цифрового джерела. Тому, хоча я припускав, що DT-6000 добре працюватиме в моїй системі, я не очікував, що він поліпшить її звучання.

Я часто описую потужні підсилювачі як такі, що мають велике, сміливе звучання, коли вони динамічні і добре керовані. Саме так я б описав і звучання DT-6000. Я був трохи вражений, коли вперше почав слухати його в моїй еталонній системі; високодеталізоване звучання, до якого я звик, все ще залишалося, але з'явилося трохи більше ваги і жвавіша, динамічніша якість. Відмінності не були величезними, але вони були очевидні з усім, що я відтворював через DT-6000. Моя система просто звучала трохи приємніше.

З першого ж відлуння вокалу Бейонсе (Beyoncé) на "Break My Soul (The Queens Remix)" (24/44.1 MQA, Columbia Records / Tidal) музика розкішно полилася наді мною, наповнюючи кімнату хвиля за хвилею пульсуючого звуку. Хоча зображення виходило далеко за межі зовнішніх країв колонок, розміщення кожного голосу та інструменту лишалося надзвичайно точним. Коли на 0:48 вступає електричний бас, він був чітко сфокусований і розміщений безпосередньо між колонками, але з надзвичайно міцним і сильним звучанням. Стрімкий реп на задньому плані, який слідує за ним, звучить кришталево чисто, навіть незважаючи на відносно низьку гучність порівняно з рештою міксу, який включає всілякі клацання пальцями і шалену перкусію по всій звуковій сцені. Семпли пісні Мадонни (Madonna) "Vogue" займають чільне місце в треку. Незважаючи на те, що вони також розташовані трохи позаду звукової сцени і представлені на меншій гучності, DT-6000 чудово інтегрував їх; вони завжди залишалися чіткими і не губилися в насиченому EDM-міксі.

"Somewhere (Dirty Blvd.)" Ланга Ланга (Lang Lang) з Роббі Робертсоном (Robbie Robertson) (24/44.1 MQA, Sony / Tidal) починається як інтимний, але надзвичайно міцний запис сольного фортепіано, але швидко змінює характер на масштабну оркестрову презентацію з дуже глибокими звуками литавр. Потім він переходить до того, що звучить як багатодоріжковий студійний запис; розмовне виконання Робертсоном пісні Лу Ріда (Lou Reed) "Dirty Blvd." накладається на суміш електронних інструментів, які, в свою чергу, накладаються на різні секції оркестру. Вокал Робертсона був розміщений попереду з відчутною присутністю. Я міг чути, як різні інструменти чудово входили і виходили зі звукової сцени, а фортепіано тримало чудовий темп на задньому плані. І саме тоді, коли ви думаєте, що не може бути більше творчості в цьому і без того переповненому записі, чудовий і потужний вокал Лізи Фішер (Lisa Fischer) для Леонарда Бернстайна (Leonard Bernstein) і Стівена Сондхайма (Stephen Sondheim) "Somewhere" додає ще один рівень складності до міксу. Це захоплюючий, але складний для відтворення запис, з величезною динамікою і найдрібнішими просторовими нюансами в різних аранжуваннях, з яких складається композиція, і з усім цим DT-6000 зміг впоратися з легкістю.

Я також відтворив деякі з моїх DSF і DFF файлів, щоб подивитися, як Rotel буде працювати з DSD даними. "Solsbury Hill" з альбому Peter Gabriel 1 1977 року (DSD64 DSF, Geffen) звучав чудово. Хоча я вважаю цей запис дещо непрозорим і пласким, з «бочкою», якій бракує чіткості, пружний темп був чітким, а вокал — надзвичайно чистим і виразним. Продакшн "Here Comes the Flood" зовсім інший, звучить так, ніби він міг би належати до зовсім іншого альбома. Кришталево чисті фортепіано і гітара, перемежовані рідкісними перкусіями, були розміщені точно в межах глибокої звукової сцени. Завдяки DT-6000 вокал Габріеля набув розслабленої і мелодійної якості, з його ліричними приливами і відливами, що примарно дрейфують у темряві. Вокал на "Family Snapshot" з Peter Gabriel 3 (DSD64 DSF, Geffen) звучав більш різко і з меншим відлунням, але фортепіано, синтезатор і роги мали ту ж кристалічну якість, яку я чув на "Here Comes the Flood". Я ніколи не любив ці ранні альбоми Габріеля (Peter Gabriel), вважаючи їх звучання трохи каламутним на багатьох треках; але при відтворенні їх у форматі DSF через DT-6000 вони звучали так добре, як я ніколи не чув на моїй системі.

Не дивно, що DT-6000 також виявився фантастичним програвачем компакт-дисків, вичавлюючи з дисків «Червоної книги» все, до останньої краплини. Початкові, схожі на серцебиття, гуркітливі барабани "Fallen Angel" з однойменного альбому Роббі Робертсона (Robbie Robertson) — (Geffen / Mobile Fidelity Sound Lab UDCD 618) були глибокими і чітко окресленими. Мало того, що баси були тугими і приголомшливими, вокал Робертсона висів у просторі між колонками з дивовижною відчутністю, а між його голосом і накладеним на нього бек-вокалом існувало тонке розрізнення. Навіть при відтворенні компакт-дисків і цифрових файлів стандартної роздільної здатності, з'явилося реальне відчуття контролю над роботою DT-6000 і жодного натяку на стиснення або напруження, коли звук ставав дуже гучним, а також відсутності контролю в області басів.

Діамант назавжди

Сьогодні не так вже й багато варіантів придбання програвача оптичних дисків. Хоча Rotel DT-6000 серії Diamond відтворює лише компакт-диски, він також є повнофункціональним ЦАПом з підтримкою DSD і MQA за надзвичайно привабливою ціною. І хоча я не думав, що він поліпшить продуктивність моєї системи, це сталося. Rotel вклав в DT-6000 тонну продуктивності і пропонує його за ціною, яка робить його неймовірно вигідною покупкою.

Також вам буде цікаво: Rotel – компоненти, впізнавані з першого погляду. Огляд продукції бренд

Приєднуйтесь до telegram-чату, де всі свої, і де можна поспілкуватись у будь-який час!

Leave a Comment