Колонки Scansonic MB2.5 В і MB5 В - порівняльне суб'єктивне тестування

Posted by admin 28.06.2022 0 Comment(s) Hi-Fi події,

Підлогові колонки Scansonic MB - блискуча розробка данських дизайнерів акустики

Трохи історії

Серія колонок Scansonic HD MB була створена командою розробників відомої акустики Raidho. Це дуже вдала спроба запропонувати величезну частку ДНК та можливостей Raidho, але за невелику частину вартості фірмових систем, цінники яких, як відомо, не відрізняються гуманністю.

Через деякий час з'явилася можливість модифікувати вихідні моделі Scansonic HD MB. Посприяло те, що тепер Raidho, Scansonic HD та GamuT належать данській структурі Dantax A/S. Головна фірма - не новачок в акустиці, досить сказати, що ще в 70-х роках минулого сторіччя їм, наприклад, належали відомі виробники динаміків ScanSpeak.

І коли бренд Gamut у 2018 році приєднався до об'єднання Raidho та Scansonic HD, Бенно Баун Мелдгаард (Benno Baun Meldgaard) з Gamut був призначений головним конструктором, який займається спільними проектами всіх трьох компаній. Серія гучномовців Scansonic HD MB у результаті була перейменована на MB-B (судячи з усього, літера «В» нарешті означає Бенно). І, найголовніше, моделі MB-B були модернізовані та оптимізовані майже у всіх напрямках.

Як це зроблено

Ці колонки, як і раніше, об'єднує фірмовий стрічковий планарний твітер Raidho. Хоча й у спрощеній версії, це чудовий зразок фірмового нейтрального випромінювача з мінімальними спотвореннями, адже його мембрана утворена сендвічем із каптону та алюмінію завтовшки всього 20 мікронів. Точність і чистота звучання обумовлена ​​надзвичайно малою масою рухомої системи - приблизно в 50 разів менше, ніж у будь-якого звичайного купола з текстилю, кераміки, берилію або алмазу. Це забезпечує високу роздільну здатність та мінімальне забарвлення. Хвиляр твітера створює розширену по горизонталі діаграму спрямованості, що відіграє серйозну роль у гнучкості розміщення колонок.

Основою звуку моделей Scansonic HD MB-B, як і раніше, залишаються 5.25-дюймові динаміки. Їх можна вважати блискучою розробкою. Насамперед, як і раніше, готові брати на себе функції випромінювачів як середніх, так і низьких частот. У цих динаміках використані литі під тиском алюмінієві каркаси для монолітної твердості. Дифузори з композиту на основі вуглеткані, як і раніше, мають інвертований сферичний профіль без традиційного пилезахисного ковпачка - геометрія, що додає міцності системі, з і без того високим параметром жорсткість-вага.

У новій версії динаміки отримали потужніші магніти. Заявлені покращена віддача, швидкість та посилена низькочастотна складова – частотна характеристика розширена в області низьких частот. Підвіси з низькими втратами, окрім значного покращення динамічних характеристик, дозволили скоротити тривалість «прогрівання» — тепер вона становить близько 100 годин.

Кросовери були повністю перероблені, що призвело до більш рівного та природного звучання. Окрім покращених фазових характеристик, вдалося позбутися сильних резонансних падінь імпедансу — тепер акустика набагато «лояльніша» до підключеного підсилювача. Результат виражається у ширшій, «незалежній» і точнішій звуковій сцені у поєднанні з чудовою синхронністю та чистотою звучання.

Внутрішня конструкція корпусів також була доопрацьована - виробник говорить про оптимізовані повітряні потоки, що в поєднанні з мінімальним використанням матеріалів, що демпфують, покликане ще більше покращити узгодженість, динаміку і деталізацію басів.

Модель MB5 B отримала три фазоінверторні порти, розташовані над клемами акустичного кабелю - ці елементи красиво вписані у вузький тиловий «хребет» звужується до задньої частини антирезонансного корпусу - елегантне рішення. Побічним результатом застосування досить вузьких сопел фазоінвертора стали вимоги щодо розташування по відношенню до «тильної» стіни - Scansonic HD рекомендує відстань до неї не робити менше одного метра.

У моделі MB2.5 B всього один фазоінвертор, але його не видно, оскільки направлений вниз. Сопло має форму прямокутника, що розкривається назовні, з сильно закругленими кутами. І, що важливо, від відстані до тильної стіни звучання молодших підлогових колонок практично не залежить.

Ще одна сімейна характеристика систем Raidho - потужні алюмінієві опори. Вони забезпечені «ногами», для стійкості, що виходять за габарити кабінетів і регульовані по висоті для компенсації можливих нерівностей підлоги конусними ніжками. Обидві колонки, і MB2.5 B, і MB5 можуть бути розставлені досить широко, а «солодка пляма» прослуховування може бути набагато ближче до колонок, ніж це спостерігається в більшості стереопар. Щодо варіантів підключення, то в обох випадках передбачено лише один — двопровідний. Bi-amping або bi-wiring неможливі, хоча, мабуть, у даному класі вони були б просто незатребувані.

Особисте знайомство

Знайомство з АС Scansonic HD MB2.5 B, і MB5 B почалося, як завжди, з огляду. Дизайн викликає лише позитивні емоції. У нашому випадку це були версії в чорному кольорі (є ще й чорно-білі). Якість складання, геометрія, поверхні, зчленування та підбір матеріалів - бездоганні. Поєднання «рифленого» пластику, матових поверхонь кабінету та панелей динаміків з карбоновими дифузорами створює стриманий та гармонійний образ. Колонки дуже пропорційні, в міру нейтральні, щоби вписатися в будь-який інтер'єр і досить хороші, щоб прикрасити його.

Тестування колонок, ясна річ, я почав з хрестоматійного knuckle rap test — постукав по корпусу в дусі «хто там?». І переконався, що «нікого там немає» — якась гулість відсутня, з повним відчуттям «колоди» — корпуси «звучать як монолітні», і це дуже добре.

Умови прослуховування

Час послухати реальний звук. Але спочатку – про сетап. Відразу зазначу, що його можна вважати непомірним, тобто надмірним. Отже, джерелом сигналу у разі служив CD-програвач і мережевий плеєр Marantz ND8006.

Від нього сигнал надходив на попередній підсилювач Burmester Pre Amp 035 і далі - на кінець Burmester Power Amplifier 036 - дуже гармонійна пара. Міжкомпонентні кабелі – моделі Atlas Cable, акустичні кабелі – Nordost Red Dawn, кабелі живлення – Nordost Frey 2.

Все вищеперераховане за ціною перевершує тестовані колонки, навіть разом узяті, приблизно на порядок. Ось чому сетап і названо надлишковим. Насправді підсилювально-кабельна частина, зазвичай, за вартістю ледве сягає ціни колонок.

З іншого боку, колонки поставлені в практично ідеальні умови, говорити про якісь припущення або особливості, пов'язані з іншими компонентами, просто не доводиться. Те саме можна сказати і про акустику приміщення - прослуховування проходило в спеціально обладнаному для цих цілей приміщенні.

Зовнішні відмінності колонок Scansonic HD MB2.5 B, і MB5 B - в "зростанні" (старші колонки "на голову вище") і в оснащенні - крім однакового для обох моделей твітера, у MB2.5 B є два 5,25-дюймових динаміки в 2,5-смуговій схемі. У старшої моделі таких динаміків 4. І ще, замість перерахування особливостей звучання кожної моделі, давайте зрозуміємо, що в них загального, і в чому вони відрізняються.

А тепер — слухаємо

Отже, загальним для моделей Scansonic HD MB2.5 B, і MB5 можна вважати характер звучання. Воно дуже точне, хоча, з іншого боку, моніторним його не назвеш. Відразу привертає увагу чітка схожість подачі в усьому діапазоні — явна і безперечна ознака рівня та високого професіоналізму розробників. Якщо, наприклад, чотири колонки-учасника тестування використовувати як сателітів домашнього кінотеатру (а чому б і ні?), то система вийде ідеально узгодженою по звуку. І, забігаючи наперед, сабвуфер у такій конфігурації може взагалі не знадобиться.

Шикарна роздільна здатність верхньої перкусії (Friedemann & Goun, Tango Tageur) триває без жодної залежності від появи акордеону, нахабного, живого, випнутого і природного. Все це добре позиціоновано в сцені, коли інструменти не залежать від розташування колонок, не «прив'язані» до них. Варто додати, що за інших рівних, старша модель звучить «активніше» — дається взнаки зменшений імпеданс (4 Ом у MB5 проти 6 Ом у MB2.5), плюс заявлена ​​чутливість у старшої моделі на 2 дБ вище.

Сліпий бас (Band Waggon, Knock Out), в обох випадках чувся повнодіапазонно - чомусь багато хто ще вважає "уділом" бас-гітари тільки "низи", а це далеко не так. При цьому решта учасників ансамблю і навіть репліки соліста «за кадром» були відпрацьовані точно і ясно. Жіночий вокал у Sinne Eeg, My Treasure був на мій погляд, трохи розсіяний у старших колонках, але тому є своє виправдання: пара MB5 В була підключена прямо з коробки, і про рекомендовані сотні годин розігріву й мови не було.

Натомість хрестоматійний вже Daft Punk – Get Lucky зазвучав по-справжньому у дискотечно-клубній версії. І тут дві моделі поводяться справді по-різному.

В MB2.5 B бас округлий, стрункий, купний, але, я б сказав, трохи компресований. Відверто кажучи, від пари порівняно невеликих динаміків отриманого у прослуховуванні потужного ефекту, як правило, не очікуєш, і це здорово. Але все ж таки відчувається якесь «нівелювання» звуку для різної музики, яке виглядає незмінно добре, особливо якщо вам все ж таки не хочеться «істини в останній інстанції».

У цьому сенсі старші MB5 В із збільшеною в рази площею низькочастотних випромінювачів виглядають чеснішими, хоча, повторюся, характер звучання обох варіантів відточено схожий. І так, у міру прослуховування, MB5 В "розквітали" просто на очах - прогрів дає цій акустиці багато.

Якоїсь миті захотілося потокового аудіо — мережевий Marantz ND8006 у цьому сенсі нас не обмежував. Було обрано AC/DC Thunderstruck з Tidal. Обидві моделі знайшли все потрібне «повітря» в цьому потоці драйву, не забувши передати кожен аспект вокалу. Ну, а гітара Ангуса Янга була «нагорі» в будь-яких перепетіях цієї композиції, поряд з потужним, пульсуючим як треба басом.

Закінчилося прослуховування традиційним Edward Grieg - In the Hall of the Mountain King, у повному виконанні (не тільки оркестру, а й хору). Якщо в початковому піано обидві системи були практично невідмінні, то на фінальному фортисімо старшим MB5 було легше передати всі деталі величезної кількості інструментальних і вокальних партій на тлі потужної контрабасової групи. І знову зазначимо, що через годину роботи Гріг у виконанні цих колонок зазвучав набагато правдивіше — прогрів робить свою справу.

Підсумки

Обидві моделі - учасники прослуховування показали гарну роздільну здатність, точність, швидкість і повнодіапазонність. Природно, що старша, MB5, здатна озвучити кімнату більшого розміру, причому обидва варіанти будуть хороші і в «складних» з точки зору розміщення акустики приміщеннях. Все це завдяки широкій плямі прослуховування та невибагливості до позиціонування самих колонок. Що стосується параметра «якість-ціна», то тут обидві моделі поза конкуренцією.

Технічні характеристики

Модель

MB2.5 B

MB5 B

Тип

пасивна підлогова АС

пасивна підлогова АС

Акустичне оформлення

фазоінвертор

фазоінвертор

Кількість смуг

2.5

2.5

ВЧ-драйвер

1 х стрічковий твітер

1 х стрічковий твітер

СЧ/НЧ-динамік

1 4 мм)

1 x 5. 25" (133. 4 мм)

НЧ-динамік

1 x 5. 25" (133. 4 мм)

3 x 5. 25" (133. 4 мм)

Діапазон частот

36 Гц - 40 кГц

29 Гц - 40 кГц

Частота кросовера

500/2600 Гц

Гц

Чутливість

88 дБ

90 дБ

Рекомендована потужність підсилювача

від 50 Вт

від 50 Вт

Імпеданс

>6 Ом

>4 Ом

Розміри (Ш x В x Г8)

250/2600

17 x 1185 x 319 мм

Вага

15.6 кг

25 кг

Також вам буде цікаво: Враження від акустики Raidho TD 4.2. High-End аудіо журнал Positive Feedback

Leave a Comment